Skocz do zawartości

Motocykl z silnikiem DIESLA !


Domieniek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym poruszyć temat który daje mi troche do myślenia, otóż już kiedyś zastanawiałem sie dlaczego nie ma motocyki z silnikiem diesla? :? kiedyś było to uzasadnione, bo te silniki miały kiepskie osiągi, ale jeżeli brać pod uwagę nowoczesne turbo diesle to sprawa jest ciekawa... Dużą zaletą takiego silnika byłoby na pewno małe spalanie, duży moment obrotowy i bardzo duże możliwości podniesienia mocy poprzez przeprogramowanie komputera. Pewnie niektórzy szeroko się uśmiechną czytając tego posta ;) , ale wydaje mi się, że nowoczesne dieselki nie odbiegają wiele o benzyniaków, więc czemu nie??? :P :D

Motorynka - Komar 50 - Jawa TS 350 x2 - Mz Etz 251e - Kawasaki zx6r 636

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dawno temu hiszpańska fabryka motocykli SANGLAS produkowała motocykle z silnikiem Diesla a obecnie są nawet w sprzedaży u nas w kraju motocykle INFIELD-INDIA także z takim silnikem.

Stara konstrukcja, mała prędkość podróżna, mała moc ale i b. małe zużycie paliwa.

Dla mnie osobiście nie do przyjęcia zapach gnojówki.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem gdzieś kiedyś opis takiego indyjskiego wynalazku - silnik diesla pojemności 350 ccm, Vmax 80 Km/h, zużycie paliwa średnio 1,5 l/ 100 km, biorąc pod uwagę pojemność baku 15 litrów bodajże, zapewne szybciej się to cudo rozsypie, niż skończy się w nim wacha :lol:

Motocykle z silnikami diesla są też chyba produkowane dla wojska, oprócz tego słyszałem też o quadach z dieslem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla armii USA powstał niedawno taki motocykl na bazie Kawasaki KLR.

 

Silnik 650 ccm moc 34 KM - czyli całkiem niezle no i możliwość eksploatacji na kilku rodzajach paliwa.

 

Z resztą gdzieś już ktoś taki temat poruszał i były tam linki do info na temat tego moto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mimo wszystko dla przekory jestem skłonny zbudować taki motocykl.

Jak dwucylindrowa Syrena wydała w ramie AWO to czemu nie wstydliwy bękart mercedesa miałby być gorszy.

Toć to taki sam wynalazek tylko ciut mniejszy i do tego na gnojówę.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Motocykle z silnikami diesla są też chyba produkowane dla wojska' date=' oprócz tego słyszałem też o quadach z dieslem.[/quote']

Moj sasiad ma Polarisa 400 z silnikiem Diesla, z armii USA. Wolne to jak cholera, tlok sie urwal po stu kilkudziesieciu motogodzinach pracy! Fakt ze to sie szybciej zepsulo niz paliwo skonczylo, bo jezdzilo to o przyslowiowej "kropelce" . Ciekawi mnie co z dlugowiecznoscia silnikow wysokopreznych, bo ten przypadek zaprzecza tej regule.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajc nie jestem pewny ale masz na mysli chyba te stare diesle mówiąc o tym moto z armii :D , a mnie ciekawi jak moto by sie spisywalo mając nowoczeny turbodiesel, przeciez te silniki mają większego kopa niż niejeden benzyniak, w podobnej pojemności oczywiście... nie mówmy o starych dieslach tylko bieżmy pod lupę nowoczesne tubo diesle... ktore mają dużą moc i przede wszystkim duży moment obrotowy...

Motorynka - Komar 50 - Jawa TS 350 x2 - Mz Etz 251e - Kawasaki zx6r 636

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mnie ciekawi jak moto by sie spisywalo mając nowoczeny turbodiesel, przeciez te silniki mają większego kopa niż niejeden benzyniak, w podobnej pojemności oczywiście... nie mówmy o starych dieslach tylko bieżmy pod lupę nowoczesne tubo diesle... ktore mają dużą moc i przede wszystkim duży moment obrotowy...

 

 

ja jestem fanatycznym przeciwnikiem silnika diesla

oczywiście silniki mają wiecej rezerw niż benzyna, sa teoretycznie sprawniejsze ale ja nie jestem do nich przekonany (nie lubię ich dźwięku wydechu)

 

a jeśli już tak porównujesz to może porównasz dwa silniki o podobnych pojemnościach i wyposażonych w turbosprężarkę/ki (benzyna koniecznie z intercoolerem) -ciekawe który będzie miał lepsze parametry

[/code]

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...