Skocz do zawartości

Kawasaki ER-5 ( ER5 , Er 5 )


Rekomendowane odpowiedzi

Od dłuższego czasu myślę od zakupie ER-5 dla siebie jako pierwszego motocykla. Posiedziałem sobie na nim i wygląda na wygodny, miły i ładny sprzęt. Minusem są słabe hamulce, ale może to i lepiej (nauczyłbym się jeździć ostrożnie) ;-) Wielkim plusem jest niższe niż w GS zużycie paliwa.

 

Spotkałem różne oferty sprzedaży ER-5. Od 6800zł aż do 10,5tys a nawet więcej. W tej cenie kupić można młodszego rocznikowo GS a nawet Cb 500 w dobrym stanie, ale mnie się zwyczajnie ER-5 podoba.

 

Wczoraj w czasie targów Motocykl Expo dowiedziałem się na stoisku Kawasaki strasznej rzeczy. ER-5 zostanie wycofany z oferty. Oznacza to, że gdybym teraz go kupił, straciłbym bardzo dużo kasy przy odsprzedaży (inaczej się liczy za mało popularny model a inaczej za mało popularny już nie produkowany model). Szkoda :(

Niestety w tym sezonie ceny utrzymają się jeszcze na wysokim poziomie a przy cenach GS, ER-5 i tak nie był już tak bardzo atrakcyjny....

 

Bardzo żałuję, że Kawasaki rezygnuje z segmentu 500ccm. Ten ruch każe sobie zadać pytanie, kiedy GS zniknie z rynku. W końcu Suzuki też wypuściło GSX600. Yamaha już dawno odpuściła...

 

Wygląda to tak jakby nikt nie chciał (nie tylko w Polsce) kupować 500ccm. Czyli promocja przesiadki z 11kW na 60kW. A może to popyt a nie podaż? Smutne... Najpierw likwidacja 400ccm, teraz 500ccm...

A ładne nakedy za 30-50tys dla hobbystów :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy więcej straciłbyś na odsprzedaży, gdyby ER5 zostal wycofany ze sprzedaży. w końcu to bardzo popularny motocykl i na rynku wtórnym bedzie krążył jeszcze dlugie lata.

Swoją drogą to naprawdę dziwaczna sytuacja. Markowe firmy rezygnują stopniowo ze średnich pojemności. Wkrótce zostaną same 125-tki - potem dziura do 600-ek. A w tę dziurę wchodzą chińskie pojazdy. :buttrock:

Jakby mialy być trzy kategorie klientow (mówię o kupcach nówek):

1. Młodzież na 125 ccm lub skuterach

2. Biedni Kowalscy na różnych Wektorach 250 ccm lub skuterach

3. Zamożni na drogich (często używanch w celach rozrywkowych) motocyklach.

Nie rozumiem, dlaczego rynem motocyklowy jest taki dziwaczny. Samochody oferuje się we wszystkich możliwych klasach, na wszystkie możliwe potrzeby :biggrin: Przy takiej polityce ciężko, by motocykle stały się konkurencyjnymi dla aut pojazdami codziennego użytku :biggrin:

Cała nadzieja w firmach koreańskich - robią sprzęt równie dobry co Japończycy, za to tańszy i w szerszej ofercie pojemnościowej. :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Er5 jest dobrym sprzętem na pierwsze moto. Dobrze pogonione idzie prawie 200 (licznikowo). Do tego wiotka rama, kiepskie hamulce i totalnie "uniwersalne" nastawienie - nie jest to sprzęt do szaleństwa. Do codziennego wożenia dupy nadaje się jednak znakomicie. Prosty w serwisie (regulacja zaworów na śrubkach, trzeba tego pilnować).

 

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jestem posiadaczem ER5 i jestem z niego bardzo zadowolony. Co do spalania to mnie wychodziod od 4 do 5 litrów. Potwierdzam, ze hamulce są słabe i dlatego nie polecam jeździć zbyt szybko (nie przekraczam 130 i może dlatego takie spalanie). Zgadzam się z opinią, że to sprzęt dla początkujacych, do których również się zaliczam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na pierwsze moto jest idealny.Ale jeżdziec z doświadczeniem może też całkiem dobrze się bawić.Jechałem ostatnio za facetem który gania na er-5 już 4-ty sezon,i mocniejsze maszyny

pod mniej doświadczonymi bikerami nie dawały za nim rady. jednym słowem fajne moto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii hamulców: w "Jednośadzie" na TVN Turbo omaiając ten sprzęt mówili, że sporo pomagają przewody w stalowym oplocie.

A generalnie to naprawdę bardzo ładne moto. Oczywiście to kwestia gustu, ale mi er5 podoba się zdecydowanie bardziej niż bezpośredni konkurent Suzuki GS 500. Szerokiej drogi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...