Skocz do zawartości

Kawasaki ER-5 ( ER5 , Er 5 )


Rekomendowane odpowiedzi

dzięki wilekie za Twe dobre serce ;)

jak zrobię hamulec to pozostanie mi tylko czyszczenie felg i silnika aby nabrały połysku, bo są bardzo matowe, ewentualnie malowanie na nowo. Teraz mój przedni hamulec jest porównywalny z rowerowym więc trzeba uważać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemacie, ja posiadam kawe er 5 i tez wybierałem spośród gs i cb. Ostatecznie wybór padł na er5 bo jest serwisowany i wszystko cacy i bez żadnego szlifa (był, aż do zahamowania na piasku na asfalcie, kierunek sie zbił ale mam gmole i crash pady na kierownicy więc wszystko ok). Pewnie gdyby nie fakt iż honda którą sobie upatrzyłem akurat była sprzedana to pewnie bym teraz śmigał cb 500. Ale wyboru kaśki nie żałuję. Dobrze się prowadzi i w ogóle zalałem go do pełna na początku wakacji i jeszcze mam 1/4 baku a jeżdżę dość często i to ~ 25km dziennie. Więc moto oszczędne (wiadomo mam prawko dopiero miesiąc więc jeżdżę jeszcze nie pewnie.

Ale zdobyłem już pewne doświadczenie - Jeżeli kupujesz motocykl to zanim będziesz na nim jeździł to kup sobie kompletny strój, bo kurtka i dżinsy nie wystarczą, nie znasz dnia ani godziny... Ja po szlifie na piasku skręciłem kostkę i zdarłem łokcie i dłonie bo bez rękawiczek, a jechałem ok 25km/h.

 

 

P.S Dżery, ja też jestem z Łęcznej więc jeśli szukałbyś dobrego serwisu to mogę Ci szczerze polecić MotoGp na Witosa 3 w Lublinie, chłopaki mają zapał do tego co robią a ceny też nie są dość wygurowane. Pozdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ogóle zalałem go do pełna na początku wakacji i jeszcze mam 1/4 baku a jeżdżę dość często i to ~ 25km dziennie.

 

Masz magiczny motocykl. 18l zbiornik 1/4 to ok 4, wiec okolo 13l benzyny Ci spalil? To wacha na tym sprzecie na okolo 250km. Musiales 10 dni jezdzic ;) heh.

Co do polecania mechanikow bylbym ostrozny... Ktos od kogo kupowalem motocykl polecil mi swojego mechanika. Kiedy zajrzalem do gaznikow nowego nabytku to zlapalem sie za glowe... Dysze zamiast wymienic ktos rozwiercil, a rozpylacze wygial...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

we wspomnianym serwisie już byłem ;)

jeżeli chodzi o czyszczenie felg i silnika o których wspominałem to użyłem WD40. Środek pieknie wyczyścił stare brudy i nadał nawet połysku. Cała zabawa zajeła mi godzinkę ale warto było. Castrol Polish Bike też zdał egzamin i z czystym sercem mogę go wam polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mój przedni hamulec jest porównywalny z rowerowym więc trzeba uważać.

 

Ja właśnie wymieniłem z przodu na stalowy oplot i różnica jest duża. :bigrazz:

 

"Ja tylko nie wierzę w jednego więcej boga niż ty. Gdy zrozumiesz, dlaczego nie wierzysz we wszystkich pozostałych, zrozumiesz, dlaczego ja nie wierzę w twojego." Stephen Roberts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myles silnik WD40? Wlasnie bede sie brac za czyszczenie wiec przyda mi sie twoja uwaga.

tak i muszę powiedzieć że jestem zadowolony z wyników

wcześniejszy motórzysta miał szlifa więc silnik z lewej strony ma pozdzierany lakier i zastanawiam się nad malowaniem + do tego felgi, bo przyda im się przywrócić dawny blask.

Ja właśnie wymieniłem z przodu na stalowy oplot i różnica jest duża. bigrazz.gif

Ile wyniósł Ciebie taki zabieg? Zamówiłem zestaw naprawczy do hamulca przedniego który wyniesie mnie około 80zł, problem będzie z naprawą bo serwisy terminy mają co rozumiem ale ja z takim hamulcem nie mogę czekać, bezpieczeństwo ważniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile wyniósł Ciebie taki zabieg? Zamówiłem zestaw naprawczy do hamulca przedniego który wyniesie mnie około 80zł, problem będzie z naprawą bo serwisy terminy mają co rozumiem ale ja z takim hamulcem nie mogę czekać, bezpieczeństwo ważniejsze.

 

No cóż, przewód 179zł i 77zł przekładka w tym płyn . Pewnie cała masa ludzi zrobiłaby to sama, ale ja się na tym zupełnie nie znam. I jakoś nie miałem ochoty zaczynać nauki dłubania przy moto od hamulców.

Pomijam, że ktoś musi dać chłopakom z Wilczej Garage zarobić. :)

"Ja tylko nie wierzę w jednego więcej boga niż ty. Gdy zrozumiesz, dlaczego nie wierzysz we wszystkich pozostałych, zrozumiesz, dlaczego ja nie wierzę w twojego." Stephen Roberts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie, jeden i drugi: wyszukiwarka jest po prawej u góry, hasło szyba, dział najlepiej co jak kupić. i do czytania. nikt nie będzie specjalnie dla was robił wyciągów z kilku lat działania forum tylko dlatego, że wam się nie chce

EOT

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszua, wszystkich przestraszyłeś i teraz muszę poświęcać minimum 30 minut na sortowanie tysięcy postów w celu odnalezienia wzmianki o szybie do Kawasaki ER 5, bo naprawdę ale nie interesuje mnie akurat szyba do chopperów (takich tematów jest wiele) lecz do mojej Kawy, a to jest temat poświęcony temu modelowi więc nie widziałem problemu żeby uzyskać szybką pomoc.

dzieki za uwagę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukaj tematów o szybach do nakedów :P funkcjonowanie takiej szyby założonej do er5 niczym się nie różni od tego samego modelu na sv650n czy innym gs500

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...