Skocz do zawartości

Jakie informacje na bransoletce dla motocyklisty


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam dużą zagwozdkę. Chce kupić mężowi, który świeżo co zrobił prawko i zaczyna przygodę z motocyklami bransoletę medyczną z wszelkimi informacjami. Ale tak szczerze to nie wiem co powinna tak do konca zawierać. I nigdzie nie ma nawet takiej podpowiedzi. Co według was powinno się znajdować na takiej bransolecie z waszej perspektywy jako motocykliści.

Jedyne co wyczarowałam to :

Imie nazwisko / data urodzenia
miasto / kraj
grupa krwi
telefon kontaktowy do mnie
"brak alerii farmaceutycznej"

Będę wdzięczna za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiekolwiek "dane medyczne" jakie wpiszesz (np grupa krwi) zostaną przez medyków zignorowane. O ile nie masz grupy krwi zarejestrowanej w systemie typu dawca krwi, każdy szpital za każdym razem grupę krwi oznaczy. To jest szybka procedura, a NIKT nie będzie ryzykował zgonu przez podanie złej grupy. 

A inne informacje są traktowane z "podejrzliwością" bo jak klient zejdzie z jakiegoś powodu, to tłumaczenie lekarza 'że miał zapisane na takiej blaszce przy kluczach" nikogo nie przekona. Ratowanie życia to poważna sprawa. Jedyne informacje na które medycy zwrócą uwagę to np. informacja o cukrzycy lub epilepsji. Nawet sprawa uczuleń na leki czy substancje nie jest przez wszystkich traktowana poważnie, bo - źródło (opaska) nie jest podparte żadnymi danymi a skutki błędu mogą być poważne. Przy czym, system coraz lepiej działa i pod peselem coraz więcej ważnych informacji o zdrowiu jest (dla medyków) dostępnych.

Więc pomysł może być ładny, jak znajdziesz ładną bransoletkę, ale w praktyce jest bezużyteczny. Aa, a wstawianie danych typu imię/nazwisko/telefon nie do końca się zgadza z RODO, także ten. Wydaje mi się że skuteczniejsze będzie ustawienie w telefonie danych ratunkowych - teraz telefony mają takie opcje i jest to bardziej dyskretne. Ja tam nie chciałbym na widoku nosić mojego numeru telefonu, ale może ja staroświecki jestem 😉 

https://www.pcmag.com/how-to/how-to-add-emergency-info-to-your-phones-lock-screen

Szerokości 😉 

Edytowane przez Buber

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup chłopu grzane manetki, będzie przynajmniej jakiś pożytek. Te "medyczne" cuda to strata kasy, jak Buber napisał.

ETZ 251 x2 1993-1996,XL600R 1996-1998,DR800 1998-2005,RF900R 2005-2007,FMX650 2007-2009,SV650S 2008-2010,SV1000N 2010-2015, XR600R 2011-2016, CMX250 2014-2015, MT-07 2015-2018, DR-Z400SM 2016-2019,CBR650F 2018-2022, CRF 250Rally 2019-2022, Tracer7 2022-..., DR650RSE 2023-..., Big-1 2024-...,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej będzie dorzucić mu do lepszego kasku niż ten, który sobie wybrał po podliczeniu domowego budżetu 😉

może to nie będzie "romantyczne", może to nie będzie niespodzianka, może to nie będzie prezent w całości od Ciebie ale ... przemyśl to!

Edytowane przez konrad1f

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.03.2024 o 10:29, Arti... napisał:

Może zamiast tego lepiej dać jakiś voucher na szkolenie na torze z bezpiecznej jazdy lub coś tego typu

I to jest myśl. Szczególnie, że chłop dopiero zrobił prawko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...