Skocz do zawartości

Jazda motocyklem po zdanym egzaminie bez wydanego prawa jazdy


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

W zeszłą środę zdałem egzamin na kat. A. Wniosłem już wszystkie opłaty i dokumendy do wydziału komunikacji.

Chcąc "uczcić" zdane prawko, wczoraj wybrałem się na małą przejażdżkę motocyklem. Już na sam koniec zajechałem po zakupy do sklepu i wtedy wyjazd z miejsca parkingowego zastawił mi radiowóz policji, tajniacy dla ścisłości. Funkcjonariusz się przedstawił, po czym pytam go czy coś się stało. Rutynowa kontrola. Suma sumarum wyszło na jaw, że jeżdżę bez prawka. Wniosek do sądu o ukaranie itd.

Funkcjonariusze drogówki, którzy przyjechali dokończyć cały proces spisywania i karania mnie, poradzili mi, żebym napisał do nich pismo, w którym proszę o nie wstrzymywanie uprawnień do prowadzenia pojazdów kat. B, ponieważ pracuję w delegacji i wykorzysyuję je do utrzymania się.

I moje pytanie brzmi, czy jest szansa na uratowanie jakoś kat. A? Pal licho już tę grzywnę, ale no szkoda trochę. Czy był ktoś w takiej sytuacji i jest w stanie pomóc?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratulacje!

policjanci nie kończyli "procesu karania". zakaz prowadzenia pojazdów min. na 6 miesięcy klepnie sąd i on określi rodzaj pojazdu jakiego on dotyczy. zakładam, że z kat. A możesz się na jakiś czas pożegnać. możesz próbować uratować kat. B ale nie poradzę co zrobić aby to się udało.

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie po zdanym egzaminie nie mozesz jezdzic bo nie ma Cie w systemie, jak odbierasz prawko wtedy Cie wpisuja w system, czasami robią to wczesniej ale kazdy Urzad ma swoje widzimisie ……


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Chyba teraz już mogę opisać jak się cała przygoda zakończyła. Można by rzec, że miałem szczęście, a nawet bardzo dużo szczęścia, ponieważ okazało się, że uprawnienia nadano mi w dniu 02.06.2023,  a do kontroli doszło dnia 03.06. Suma sumarum prawo jazdy odebrałem 12.06 i chyba przez pomyłkę, Pani ze starostwa nadpisała mi status: "zatrzymane", więc po konsultacji na komendzie, mogłem się normalnie poruszać.

W momencie kiedy otrzymałem pierwsze pismo z sądu, miałem już tak naprawdę uszykowaną, przy pomocy prawnika, odpowiedź na nie. Pismem tym był wniosek o zatrzymanie prawa jazdy. Odpowiedzią był zażalenie, na zbyt mało dokładne zebranie dowodów ponieważ zgodnie z wydanym mi prawem jazdy, uprawnienia w dniu 03.06 posiadałem, a nie moją winą było to, że nie było tej informacji w systemie informatycznym policji.

Sąd przyznał mi rację i wycofał postanowienie, ale mimo wszystlo dwa tygodnie później dostałem wyrok sądu W którym nadano mi 1500 zł mandatu, zatrzymanie prawa jazdy na 6 mies, wliczając już czas od 03.06 oraz opłaty sądowe.

Kolejne zażalenie, że przecież komisja, tak, ta sama od uchylenia wniosku o zatrzymanie, już wycofała postanowienie.

Odpowiedź to uchylenie postępowania i wycofanie wyroku oraz obciążenie Skarbu Państwa kosztami sądowymi.

Podsumowując, Państwo z dykty i kartonu, gdzie nic ani nikt ze sobą nie współpracuje, wszystko jest robione na "odwal się" i byleby zrobić.

Dobrze, że teraz w mobywatelu jest to tymczasowe prawo jazdy.

A i Panie ze starostwa dostały ode mnie potężny kosz słodyczy i kawy w ramach podziękowania, że jednak nie odłożyły formalności z moimi uprawnieniami do poniedziałku, tylko zrobiły to tego samego dnia w który uiściłem wszystkie opłaty i dopełniłem wszystkich formalności.

Pozdrowiam i LwG.

 

  • Lubię to! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś szczęście a system jest dziurawy.

Kurrła, jak to jest że takie rzeczy cyfrowo da się robić (przykład Ukrainy i ich apki Diya) ale u nas jak zawsze kuleje.. 

https://www.telepolis.pl/wiadomosci/wydarzenia/mobywatel-diia-ukraina-eksport

Choć, optymistycznie patrząc, w Niemcowni dalej faksami się posługują masowo 😄 

Edytowane przez Buber

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Dziś słyszałem, że wystarczy już zainstalować mobywatel, a tam prawko jest zaraz po zdaniu egzaminu.  Nie trzeba juz czekać na plastik.

Za chwilę robię B do E i przetestuję ten nowy system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj najstarszy kilka dni przed odebraniem prawka pojechał gdzies tam do centrum handlowego, oczywiscie wczesniej jezdzil bez dokumentu na bank (mieszka w innym miescie), no i pech chcial ze wyjezdzajac z miejsca parkingowego walnął Babke, no i policja itd no i problem bo w systemie okazało sie ze nie ma uprawnień …… no wiec sprawa w Policji a teraz skoerowana do Sądu ……. zobaczymy co z tego wyniknie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piasek80 napisał:

Tyle lat czeka się w tym kraju na prawko... a potem ludzie jeszcze tych kilku dni na dupie usiedzieć nie mogą.

 

Dokladnie ! ! ! 

 

🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Moj najstarszy kilka dni przed odebraniem prawka pojechał gdzies tam do centrum handlowego, oczywiscie wczesniej jezdzil bez dokumentu na bank (mieszka w innym miescie), no i pech chcial ze wyjezdzajac z miejsca parkingowego walnął Babke, no i policja itd no i problem bo w systemie okazało sie ze nie ma uprawnień …… no wiec sprawa w Policji a teraz skoerowana do Sądu ……. zobaczymy co z tego wyniknie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

No i Synalek sie doigrał, dostał 10 miesięcy zakaz prowadzenia auta plus 1500 Mandatu ……. kombinuje z odwolaniem ale dla mnie to bez sensu, po pierwsze kolizja po drugie w dniu kolizji nie był wpisany w CEK …….. egzamin zdany ale przepisy zmieniły sie dopiero w sierpniu 2023 a jego wyczyn jest z maja.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
13 godzin temu, KLAUDIUSZ napisał:


No i Synalek sie doigrał, dostał 10 miesięcy zakaz prowadzenia auta plus 1500 Mandatu ……. kombinuje z odwolaniem ale dla mnie to bez sensu, po pierwsze kolizja po drugie w dniu kolizji nie był wpisany w CEK …….. egzamin zdany ale przepisy zmieniły sie dopiero w sierpniu 2023 a jego wyczyn jest z maja.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.09.2023 o 07:24, KLAUDIUSZ napisał:

dostał 10 miesięcy zakaz prowadzenia auta plus 1500

z pokorą przyjąć i odpokutować bo mogło być dużo gorzej jakby tą kobitę walnął na pasach i skończyłoby się szpitalem. I cicho siedzieć...

miejmy nadzieję że to będzie zamknięcie sprawy żeby czasem się Ubezpieczyciel pojazdu teraz z regresem nie odezwał (a na moje to zrobi) jak poszkodowana odda sprawę wyłudzaczom odszkodowań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...