Skocz do zawartości

Zmiana silnika na inny .


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć . Proszę o podpowiedz. Jeżdżę Junakiem M15 2 cylindry 150cm . Chce kupić mam już poszukany silnik CBr 500 tez 2 gary tez wtrysk . Mam Cały motocykl uderzone przednie koło lagi mam komplet do przekładki. Czy przeróbka z dospawaniem uchwytów silnika do ramy będzie dużym problemem? Spawam  Tig sprzęt mam . Jakieś porady? Dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za wynalazek masz w tym Junaku, że siedzą tam 2 cylindry? Pewnie przekładkę da się zrobić jak masz sprzęt do spawania i coś pojęcia ale to wyjdzie rzeźba że o ja pier... I kto później w tym podbije przegląd? Całą elektrykę i elektronikę będziesz musiał przekładać z Hondy do Junaka, CBR ma już system HISS, Czujniki, sondy, układ wydechowy, wszystko do przełożenia. Serio to jest gra warta świeczki? Nie lepiej sprzedać to co masz i kupić jakąś normalną 500-tkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba ostudze Twoje zapaly ! 

Na jaka moc, homologacji ma rama Twojego pojazdu. Jezeli wstawisz do tej ramy silnik ktory ma homologacje ( ktorej  niema 🤣 ) tow dalszym ciagu pozostaje homologacja na 

1, Rama i moc silnika

2. Uklad hamulcowy

3. Uklad wydechowy

Mylse, ze po prostu tego nie przeskoczysz i wszystkie wydatki spisane sa na jedno wielkie fiasko. Taniej beudie od razu kupic to, co chcesz meic docelowo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się podoba ten pomysł, motocykl na zdjęciu wygląda całkiem dobrze, a Honda 500 to nie taki znów potwór, mam wrażenie że nieraz była to propozycja na pierwszy motor zamiast litra. Po co siać defetyzm? W końcu Polak potrafi. Działaj chłopie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to byla prosta przekladka silnika to jeszcze, jeszcze, ale tutaj trzeba bedzie niezle przerobic rame i tu mozna spodziewac sie problemow. Taka przekladka silnika z zupelnie innego motocykla to praktycznie zbudowanie SAMa, a to moze nie spodobac sie diagnoscie rejestrujacemu ten wytwor. Nastepna sprawa to kategoria prawa jazdy delikwenta, ktora moze na razie nie pozwalac na jazde tak mocnym motocyklem, czego przeciez nie wiemy. Technicznie wszystko jest do zrobienia, pytanie jak podzespoly tego chinola zniosa 50 KM mocy silnika zamiast 15 KM

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Stefan Kowalski napisał:

A mi się podoba ten pomysł, motocykl na zdjęciu wygląda całkiem dobrze, a Honda 500 to nie taki znów potwór, mam wrażenie że nieraz była to propozycja na pierwszy motor zamiast litra. Po co siać defetyzm? W końcu Polak potrafi. Działaj chłopie.

 

Ale co dawaj chlopie ? Moze wiec wypowiesz sie jak zamierzasz zdobyc homologacje na tarame aby LEGALNIE  poruszac sie po drogach, bo na razie to co tu maklepales, to gory ulanska fantazja !

14 godzin temu, qba napisał:

No jasne, zwiększenie 4 krotnie mocy to nic takiego.

Dokladnie, 

Potrzebna homologacja na uklad hamulcowy, + reszta

 

🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaluje ze zapytałem. Zapytałem o silnik. Czy jeżdżąc junakiem M15 trzeba mieć B kategorie B ? Chlopie ogarnij się… robiąc customa tej mocy na B? Ty widzisz co piszesz? Dziekuje za „fachowa” podpowiedz . Już odbyłem dziś wizytę w firmie które zajmuje się budowaniem wszystko ogarną nic nie było dla nich szokiem pozdrawiam tych co Twierdzili ze można. Tak oni tez robią homologację i wszystkie inne potrzebne dokumenty. Mam swapa totalnego z hamulcami elektryka komputerem wszystko… A ten Junak jest w moim stylu .. nie chce oklepanego - fabryki co 59 identycznych przyjedzie na zlot moto. Dziekuje temat zamykam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, JunakM15 napisał:

Zaluje ze zapytałem. Zapytałem o silnik. Czy jeżdżąc junakiem M15 trzeba mieć B kategorie B ? Chlopie ogarnij się… robiąc customa tej mocy na B? Ty widzisz co piszesz? Dziekuje za „fachowa” podpowiedz . Już odbyłem dziś wizytę w firmie które zajmuje się budowaniem wszystko ogarną nic nie było dla nich szokiem pozdrawiam tych co Twierdzili ze można. Tak oni tez robią homologację i wszystkie inne potrzebne dokumenty. Mam swapa totalnego z hamulcami elektryka komputerem wszystko… A ten Junak jest w moim stylu .. nie chce oklepanego - fabryki co 59 identycznych przyjedzie na zlot moto. Dziekuje temat zamykam. 

MIalem kumpla ktoremu firma przerobila oryginalnego Junaka M10 na chopera, tyle, ze 20 lat temu zaplacil ponad 10 000 pln'ow.

Fajnie, ze chcesz miec indywidualny custom'owy sprzet, w koncu kazdy musi przez to przejsc. Rozumiem, ze nie wiesz co z kasa robic a dwie walizki z kasiora leza pod lozkiem.....

Rozumiem, ze firma ktora pytales potwierdzila wszsstko to, o co zapytales i z niczym niema problemow.  Ze swojej strony dodam tylko abys spisal z nimi umowe wykonania uslugi opiewajaca we wszystkie unkty jakie wymieniles. Nie zapomnij o wpisaniu w nia cen za wykonanie uslug zlecen aby pozniej nie okazalo sie, ze wyszlo " ciut " wiecej niz Ci mowili. Nie zapomnij o wpisaniu daty odbioru gotowego sprzetu. 

Ja gdybym mial robic cos indywidualnego a podobaly my mi sie cruser'y czy chopery. to sprzedal bym to co masz TY i kupil platforme w postaci HD 883

gdzie masz juz wszystko z homologacja i bez jakichkolwiek przerobek ramy. Pospawac dobrze rame, to jest sztukai nie jest to takie proste jak sie wydaje.

Ja rowniez szycze powodzenia jak juz zrobisz to nie zapomnij sie pochwalic a co wazneijsze podac kosztow ile to w sumie kosztowalo, bo mnie to dosc ciekawi, mimo, ze z regoly nikomu nigdy w keiszen nie zagladam.

 

Pozdro

 

🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swapy w Moto są fajne bo mało kto to robi :) za duża rzeźba, problemy z skp i przede wszystkim niebezpieczne...
Ale wychodzą ciekawe potworki jak te pegaso


Czy słynna cz na LPG ;)


Ja bym bardziej to potraktowal jako konstrukcyjną zabawę raczej nie do używania na codzien. Co się nauczysz to twoje.

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...