Skocz do zawartości

Tempomaty motocyklowe (22mm)


Kacper22121
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Tommo napisał:

A potrafisz sensownie wytłumaczyć dlaczego (uwaga) żaden znany mi producent motocykli nie montuje tego jakże bezpiecznego, taniego i dającego tyle wygody podróżowania rozwiązania. Dopiero wejście systemy ride-by- vire pozwoliło im wprowadzić tempomat w pełni elektronicznie sterowany, dużo droższy i bardziej skomplikowany?

Bo wie czym to smierdzi ?  🤣

 

Pozatym dzieki temu kasiore czepiom !  🤣

 

2 godziny temu, przemek96 napisał:

Harley miał, tak jak pisałem na śrubkę lub elektroniczny, z gaźnikiem...  

To, ze mial to nie znaczy, ze ma. To co moglo pojsc do jakiegos modelu w jakims tam roku na jakis tam kraj nijak mowi o .....

Tyle, ze wypadalo by to wiedziec. 

W Niemczech mozna kupic pewne czesci do ktorych dostajesz ulotke z trescia 

 

" Nur für Export " 

" Ohne ABE " 

" Nicht für öffentlichen STvO czy podobne zapisy. Mozesz zamontowac a nie mozesz uzywac. 

 

TAk wiec moj Ty globe troter'ze zanim nastepnym razem zaczniesz wysmiewac cokolwiek co pisze, to moze najpierw zaznajom sie z prawem, pozwoli Ci to zrozumiec, ze wlasnie w Kazachstanie czy poza EU jest to dozwolone a w EU juz nie !

 

Mam jeszcze wypunktowac czym to grozi, czy masz sam na tyle wyobrazni ? ? ? 🤣

 

2 godziny temu, Wolny Wydech napisał:

A czy potrafisz wyjść z ram niewolnika i samemu decydować jak chcesz użytkować motocykl i do czego, czy wszędzie musisz mieć nad sobą pana który za Ciebie będzie myślał? Teraz nikt tego nie oferuje fabrycznie bo są już elektroniczne tempomaty. Nie ma zakazu użytkowania takich urządzeń więc można je stosować i tyle. W moim BMW (wiem nie jest to znana marka) mam śrubę i używam, kolega w Harleyu (trochę bardziej znana marka od Rometa) ma i używa. Tysiące ludzi używa podobnych urządzeń i żyją i nikt im tego nie zabrania bo niby dlaczego?

https://boxer-parts.eu/tempomat-wunderlich-do-motocykla-bmw

Człowieku co mam Ci wyjaśniać? Że nowe są elektroniczne ale można stosować mechaniczne? Ty twierdzisz że to niebezpieczne i dlatego nikt w fabryce tego nie robi, a w Niemczech to już w ogóle jest to zabronione zapewne. Więc podałem przykład że są że można je montować i nie czepiaj się. A Wunderlich to są pewnie badziewiarze dlatego produkują mechaniczne. Proponuję CI abyś do nich napisał że robią niebezpieczne urządzenia bo może nie mają takiej świadomości.

A chodzi o to że forumowicz napisał że robi takie tempomaty i proponuje ich zakup. Spotkał się z krytyką innych, że to niebezpieczne. Znalazłem producenta w Niemczech i obaliłem teorię że nie wolno tego stosować i że to jest zabronione czy niebezpieczne i tyle.

Jazda motocyklem też jest niebezpieczna. Amen.

 

Siory ale to jednak nie tak, jak Ty sobie to wyobrazasz. Mi sie nawet nie chce szukac, bo wiem jaki bedzie rezultat, no ale zawsze mozesz kupic i wstawic na forum papiery jekie do tego dostales. Tylko mozna sie zdziwic. 

Zgadzam sie calkowicie, ze jazda moturem jest niebezpieczna, ale nie trzeba jej robic jeszcze bardziej niebezpiecznej !  🤣

 

🙂

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Wolny Wydech napisał:

Człowieku co mam Ci wyjaśniać? Że nowe są elektroniczne ale można stosować mechaniczne? Ty twierdzisz że to niebezpieczne i dlatego nikt w fabryce tego nie robi, a w Niemczech to już w ogóle jest to zabronione zapewne. Więc podałem przykład że są że można je montować i nie czepiaj się. A Wunderlich to są pewnie badziewiarze dlatego produkują mechaniczne. Proponuję CI abyś do nich napisał że robią niebezpieczne urządzenia bo może nie mają takiej świadomości.

A chodzi o to że forumowicz napisał że robi takie tempomaty i proponuje ich zakup. Spotkał się z krytyką innych, że to niebezpieczne. Znalazłem producenta w Niemczech i obaliłem teorię że nie wolno tego stosować i że to jest zabronione czy niebezpieczne i tyle.

Jazda motocyklem też jest niebezpieczna. Amen.

Regułą jest że rozwiązania dobre, sprawdzone i bezpieczne znajdują zastosowanie w masowej produkcji. To jest raczej oczywiste i nie wymaga tłumaczenia. W tym przypadku tak nie jest. Piszesz dlatego że jest elektroniczny. No jest ale tylko w niektórych motocyklach i raczej tych droższych. Motocykle tańsze z gazem na linkę, nadal w większości na rynku elektronicznego tempomatu mieć nie mogą. Więc to nie jest ten powód.

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wolny Wydech

 

a teraz siadz w fotelu, wez w lapke jakiegos drina i wyluzuj

Wszedlem na strone Wunderlich'a

https://www.wunderlich.de/shop/de/wunderlich-gasgriff-arretierung-cruise-control-26120-002.html

i tak jak napisalem. Na samym koncu opisu stoi jak wol ! 

Hinweis: Der Cruise Control ist im Straßenverkehr nur als Lenkerendgewicht zulässig. Die Funktion zur Arretierung des Gasgriffs darf im Geltungsbereich der StVZO nicht genutzt werden.

Cruise Contro jest w ruchu drogowym dozwolony tylko jako " odwaznik / obciaznik "  kierownicy. Funkcja blokowania manetki gazu / rollgazu nie ma prawa byc stosowana w ruchu drogowym na ktorym panuje ( prawo ) StVZO ( Strassen ZulassungsVerOrdnung) - prawo o dopuszczeniu pojazdow do ruchu drogowego. 

Tak wiec widzisz, ze to co polski importer Wunderlich'a sprzedaje w PL jest daleki do tego, co underlich oferuje na swoim rodzimym rynku. Reszte dopisz sobie sam. 

Fajnie, ze ktos potrafi cos takiego zrobic, ale w realu moze to sobie w gumofilce wsadzic !

 

pozdrawiam i spox ! ,

 

🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Wolny Wydech napisał:

A chodzi o to że forumowicz napisał że robi takie tempomaty i proponuje ich zakup. Spotkał się z krytyką innych, że to niebezpieczne. Znalazłem producenta w Niemczech i obaliłem teorię że nie wolno tego stosować i że to jest zabronione czy niebezpieczne i tyle.

Jazda motocyklem też jest niebezpieczna. Amen.

Jak widać jest zabronione. A czy obaliłeś teorię że jest niebezpieczne? Wątpię... 

Jazda każdym pojazdem, nawet hulajnogą jest niebezpieczna.. ? 

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać montaż jest dozwolony ale użytkowanie w Niemczech jest zabronione. Pytanie czy jest dozwolone w Polsce? A czy jest to niebezpieczne? Moim zdaniem nie, ponieważ mam podobny patent w jednym z motocykli i go używam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Wolny Wydech napisał:

Chylę czoła. Szukałem u nich na stronie dokumentacji (certyfikatów) ale nie znalazłem.

 

5 minut temu, Wolny Wydech napisał:

Jak widać montaż jest dozwolony ale użytkowanie w Niemczech jest zabronione. Pytanie czy jest dozwolone w Polsce? A czy jest to niebezpieczne? Moim zdaniem nie, ponieważ mam podobny patent w jednym z motocykli i go używam.

Wolny Wydech, spoko.

Zadaj sobie pytanie do jakiego paktu / zwiazku czy cokolwiek wstawisz nalezy Polska. Homologacja obecnie nie jest juz tylko interesem jednego kraju ale calej Uni. To co jest zabronione w Hiszpani, jest zabronione w Niemczech czy Polsce. A ze sa ludzie ktorzy widza to inaczej, no coz, puty dzban wode nosi .....

 

🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ks-rider napisał:

To, ze mial to nie znaczy, ze ma. To co moglo pojsc do jakiegos modelu w jakims tam roku na jakis tam kraj nijak mowi o .....

Tyle, ze wypadalo by to wiedziec. 

 

Nie wiem ale się wypowiem - klasyka. Harley to stosuje od 1974 roku i na pewno  po 2000 roku też to miał.  Po za tym równocześnie elektroniczy Cruise controll w gaźnikowych Electrach. Później wchodzi ride by wire i jest łatwiej z tempomatem. 

A Ty sobie dalej moto  na przyczepce przewoź... bez odbioru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nic do tempomatu w motocyklu pod warunkiem, że jest to system przetestowany, sprawdzonych w każdych warunkach i w pełni bezpieczny. Po za tym w.g. mnie każde naciśnięcie hamulca, nawet delikatne, powinno dezaktywować jego działanie. Tak jak jest w samochodach. W tym rozwiązaniu tak nie jest.

  • Dzięki! 1

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, przemek96 napisał:

Nie wiem ale się wypowiem - klasyka. Harley to stosuje od 1974 roku i na pewno  po 2000 roku też to miał.  Po za tym równocześnie elektroniczy Cruise controll w gaźnikowych Electrach. Później wchodzi ride by wire i jest łatwiej z tempomatem. 

A Ty sobie dalej moto  na przyczepce przewoź... bez odbioru

No wlasnie, to w jakim celu sie wypowiadasz ?

HD generalnie to z jakiego europejskiego kraju jest ?  🤣

Silisz sie, a generalnie niemasz pojecia o co wogole chodzi z wozeniem motura na przyczepie. Pisalem o tym wielokrotnie. Gdybys mial konia wyscigowego to z pewnoscia bys nim wierzchem na gonitwy jezdzil a na Tour de  France tez bys wyczynowka pedalowal.

 

🙂

2 godziny temu, Tommo napisał:

Nie mam nic do tempomatu w motocyklu pod warunkiem, że jest to system przetestowany, sprawdzonych w każdych warunkach i w pełni bezpieczny. Po za tym w.g. mnie każde naciśnięcie hamulca, nawet delikatne, powinno dezaktywować jego działanie. Tak jak jest w samochodach. W tym rozwiązaniu tak nie jest.

Dokladnie tak, jak ktos chce ryzkowac zyciem, to prosze bardzo ale swoim a nie czyims ! 

 

🤣

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, ks-rider napisał:

 

Wolny Wydech, spoko.

Zadaj sobie pytanie do jakiego paktu / zwiazku czy cokolwiek wstawisz nalezy Polska. Homologacja obecnie nie jest juz tylko interesem jednego kraju ale calej Uni. To co jest zabronione w Hiszpani, jest zabronione w Niemczech czy Polsce. A ze sa ludzie ktorzy widza to inaczej, no coz, puty dzban wode nosi .....

 

🙂

Faktem jest że w Niemczech każdy dodatkowy gadżet czy nawet szyba dodana w nakedzie musi mieć TUV i nie wiem jak to jest czy przy przeglądach oni to sprawdzają ze masz na to papier? U nas kupujesz sobie coś na aliexpress jedziesz na przegląd i nikogo to nie interesuje czy to ma jakąkolwiek homologację.

Co do tego tempomatu, to dziwne że jednak produkują go i puszczają w obrót a zapisują że nie można stosować na publicznych drogach. Po ch... komu tempomat na tor czy "leśne" ścieżki? 😄

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Wolny Wydech napisał:

. Po ch... komu tempomat na tor czy "leśne" ścieżki? 😄

A po co komu "kolekcjonerskie" dowody osobiste czy jakieś prochy? Chodzi o to żeby to legalnie sprzedać. A co potem się z towarem dzieje to już sprawa kupującego KTÓRY ZOSTAŁ poinformowany co może LEGALNIE z towarem zrobić.. nic nowego 🙂 

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Wolny Wydech napisał:

Faktem jest że w Niemczech każdy dodatkowy gadżet czy nawet szyba dodana w nakedzie musi mieć TUV i nie wiem jak to jest czy przy przeglądach oni to sprawdzają ze masz na to papier? U nas kupujesz sobie coś na aliexpress jedziesz na przegląd i nikogo to nie interesuje czy to ma jakąkolwiek homologację.

Co do tego tempomatu, to dziwne że jednak produkują go i puszczają w obrót a zapisują że nie można stosować na publicznych drogach. Po ch... komu tempomat na tor czy "leśne" ścieżki? 😄

 

Kazda czesc sprzedawana w Niemczech musi miec " dopuszczenie ".

Kazda czesc montowana do pojazdu musi miec 

1. ABE - Allgemeine Betriebs Erlaubniss

2. Teile Gutachten

3. EG Zulassung / Gutachten

Badz pewny, ze kazdy diagnosta wie, czy ta czesc ma dopuszczenie czy tez nie, podobnie jest z policja, ta jest swietnie zorietowana.

TAk jak pisalem, globe trotter'zy jezdza po krajach gdzie niema diagnostow, niema TÜV'u i wszystkim jest tam rybka....

 

🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest żaden tempomat tylko zwykła blokada rolgazu. Też używam blokady ale jest ona o wiele prostsza i tańsza. Cena, pewnie ok 2 zł i może ją zrobić każdy. Jest pomocna w jeździe, jak chcesz na chwilę oderwać dłoń od manetki ale można ją jednym, prostym ruchem palca dezaktywować.  Tak się przyzwyczaiłem, że nie wyobrażam sobie jazdy bez tego wynalazku. Pierwsze co właśnie ląduje na nowym, moim  moto, to ta blokada. Natomiast blokada Wunderlicha czy ta, którą pokazałeś, moim zdaniem więcej przeszkadza niż pomaga w jeździe. O tym, że może być niebezpieczna, zwłaszcza u mało doświadczonego kierowcy, już wyżej napisano.

Edytowane przez jonaszko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...