Skocz do zawartości

Tempomaty motocyklowe (22mm)


Kacper22121
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak widać Niemcom nadal to nie przeszkadza https://www.wunderlich.de/shop/en/wunderlich-cruise-control-26120-002-1.html i nic nie musi powracać natychmiast do zera. Regulujesz jak chcesz. Producent niemiecki, czyli dla niektórych wyznacznik bezpieczeństwa w ruchu drogowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryzykowna sprawa...dla producenta takiego wynalazku. Dojdzie do wypadku, nawet nie z winy źle działającego urządzenia i prawniczy poszkodowanego z przyjemnością zajmą się sprawą za odszkodowania 😊 Bardzo ryzykowny biznes.

  • Dzięki! 1

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Wolny Wydech napisał:

Jak widać Niemcom nadal to nie przeszkadza https://www.wunderlich.de/shop/en/wunderlich-cruise-control-26120-002-1.html i nic nie musi powracać natychmiast do zera. Regulujesz jak chcesz. Producent niemiecki, czyli dla niektórych wyznacznik bezpieczeństwa w ruchu drogowym

Moj techniczny angielskijest powiedzmy dosc kiepski wiecnawet nie bede sie w to zaglabial.

2. Wunderlich jest sklepem dla motocyklowych Globe Troter'ow a ci w wiekszosci nie uzywaja co niektorych wynalazkow w Europie......

Mysle, zew tych modelach ktore obsluguujeWunderlich czy Touratech to motocykle BMW sa standardowo wyposazone w Tempomyty albo jak to sie prawidlowo nazywa

 

Geschwindigkeitregelanlage ( jedno slowo ) 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Tommo napisał:

Ryzykowna sprawa...dla producenta takiego wynalazku. Dojdzie do wypadku, nawet nie z winy źle działającego urządzenia i prawniczy poszkodowanego z przyjemnością zajmą się sprawą za odszkodowania 😊 Bardzo ryzykowny biznes.

Gdyby to było takie proste to w sądach byłyby rozprawy po niemal każdym zdarzeniu. Kupując cześć otrzymujesz informację jak działa i odpowiedzialność za jej używanie jest przenoszona na Ciebie. Wunderlich to nie jest garaż wujka Mietka, tylko duża firma z renomą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Niemcach wiedza moze i troche wiecej niz Tobie sie wydaje, w kazdym razie, na swoich nie robia experymentow !  
Experymenty na ludziach zostawiaja innym !  
 


A to ciekawe ….. w ostatnim stuleciu to chyba Niemcy wiedli prym w badaniach na ludziach


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Wolny Wydech napisał:

Gdyby to było takie proste to w sądach byłyby rozprawy po niemal każdym zdarzeniu. Kupując cześć otrzymujesz informację jak działa i odpowiedzialność za jej używanie jest przenoszona na Ciebie. Wunderlich to nie jest garaż wujka Mietka, tylko duża firma z renomą.

Widzisz, co kraj to obyczaj. W Kraju mlekiem i miodem plynacym, ludzie zlewaja cieplym moczem swoje prawa konsumenckie, nie dochodza swoich praw - bo i tak to nic nie da. 

Rzut beretem przez sadzawke pokazuje, ze tam, jak w instrukcji do mikrofalowki, nie jest napisane, ze w niej nie suszy sie kota, to wine ponosi producent i placi odszkodowanie w wysokosci lilku, czy kilkunastu milionow, i nie zlotowek.

W Niemczech juz za sama sprzedaz takiego ustrojstwa mozesz 

1. pojsc z torbami 

2. odsiedziec kilka lat za nielegalna sprzedarz ( brak papierow na dana czesc ).

 

🙂 

9 minut temu, KLAUDIUSZ napisał:


A to ciekawe ….. w ostatnim stuleciu to chyba Niemcy wiedli prym w badaniach na ludziach
 

Klod, 

 

ciesze sie, ze zatrybiles !  🤣

I miedzy innymi dlatego maja tak daleko posunieta medycyne. Wyniki kapia tez na innych.

 

🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Wolny Wydech napisał:

Gdyby to było takie proste to w sądach byłyby rozprawy po niemal każdym zdarzeniu. Kupując cześć otrzymujesz informację jak działa i odpowiedzialność za jej używanie jest przenoszona na Ciebie. Wunderlich to nie jest garaż wujka Mietka, tylko duża firma z renomą.

Dużą firmę stać na dobrych prawników. A odpowiedzialność za poprawne działanie spada zawsze na producenta. Nie mówię tu o błędnym użytkowaniu.

To nie jest torba, bagażnik, uchwyt na telefon tylko gadżet który bezpośrednio odpowiada za ruch i zachowanie motocykla na drodze. Bez poważnej dokumentacji technicznej, testów drogowych, certyfikatów i dopuszczeń instytutów badawczych ja bym się nie odważył wprowadzać to na rynek.

  • Dzięki! 1

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jesteście zabawni. Wunderlich ma same sprawy sądowe, bo sprzedaje zabójczy tempomat w Niemczech. Ta firma właściwie już nie istnieje. Poszła z torbami, a prezes siedzi od kliku lat. A wróć! Mają niezłych prawników więc te dziesiątki zabitych motocyklistów przez ten zabójczy wynalazek nie dostanie odszkodowania. O matko.....

Mam też dla kolegów propozycję. Na stronie wunderlicha można się zgłosić do pracy. Pewnie potrzebują specjalistów od prawa i dopuszczania do obrotu zabójczych tempomatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Wolny Wydech napisał:

No jesteście zabawni. Wunderlich ma same sprawy sądowe, bo sprzedaje zabójczy tempomat w Niemczech. Ta firma właściwie już nie istnieje. Poszła z torbami, a prezes siedzi od kliku lat. A wróć! Mają niezłych prawników więc te dziesiątki zabitych motocyklistów przez ten zabójczy wynalazek nie dostanie odszkodowania. O matko.....

Mam też dla kolegów propozycję. Na stronie wunderlicha można się zgłosić do pracy. Pewnie potrzebują specjalistów od prawa i dopuszczania do obrotu zabójczych tempomatów.

A potrafisz sensownie wytłumaczyć dlaczego (uwaga) żaden znany mi producent motocykli nie montuje tego jakże bezpiecznego, taniego i dającego tyle wygody podróżowania rozwiązania. Dopiero wejście systemy ride-by- vire pozwoliło im wprowadzić tempomat w pełni elektronicznie sterowany, dużo droższy i bardziej skomplikowany?

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tommo napisał:

A potrafisz sensownie wytłumaczyć dlaczego (uwaga) żaden znany mi producent motocykli nie montuje tego jakże bezpiecznego, taniego i dającego tyle wygody podróżowania rozwiązania. Dopiero wejście systemy ride-by- vire pozwoliło im wprowadzić tempomat w pełni elektronicznie sterowany, dużo droższy i bardziej skomplikowany?

Harley miał, tak jak pisałem na śrubkę lub elektroniczny, z gaźnikiem...  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tommo napisał:

A potrafisz sensownie wytłumaczyć dlaczego (uwaga) żaden znany mi producent motocykli nie montuje tego jakże bezpiecznego, taniego i dającego tyle wygody podróżowania rozwiązania. Dopiero wejście systemy ride-by- vire pozwoliło im wprowadzić tempomat w pełni elektronicznie sterowany, dużo droższy i bardziej skomplikowany?

A czy potrafisz wyjść z ram niewolnika i samemu decydować jak chcesz użytkować motocykl i do czego, czy wszędzie musisz mieć nad sobą pana który za Ciebie będzie myślał? Teraz nikt tego nie oferuje fabrycznie bo są już elektroniczne tempomaty. Nie ma zakazu użytkowania takich urządzeń więc można je stosować i tyle. W moim BMW (wiem nie jest to znana marka) mam śrubę i używam, kolega w Harleyu (trochę bardziej znana marka od Rometa) ma i używa. Tysiące ludzi używa podobnych urządzeń i żyją i nikt im tego nie zabrania bo niby dlaczego?

https://boxer-parts.eu/tempomat-wunderlich-do-motocykla-bmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, przemek96 napisał:

Harley miał, tak jak pisałem na śrubkę lub elektroniczny, z gaźnikiem...  

Wiem że niektóre miały tempomat tylko innej konstrukcji.

Godzinę temu, Wolny Wydech napisał:

A czy potrafisz wyjść z ram niewolnika i samemu decydować jak chcesz użytkować motocykl i do czego, czy wszędzie musisz mieć nad sobą pana który za Ciebie będzie myślał? Teraz nikt tego nie oferuje fabrycznie bo są już elektroniczne tempomaty. Nie ma zakazu użytkowania takich urządzeń więc można je stosować i tyle. W moim BMW (wiem nie jest to znana marka) mam śrubę i używam, kolega w Harleyu (trochę bardziej znana marka od Rometa) ma i używa. Tysiące ludzi używa podobnych urządzeń i żyją i nikt im tego nie zabrania bo niby dlaczego?

https://boxer-parts.eu/tempomat-wunderlich-do-motocykla-bmw

Umiesz czytać ze zrozumieniem? 

Pytałem dlaczego żaden producent nie oferował i nadal nie oferuje takiej konstrukcji fabrycznie? Rozwiązanie przecież bardzo proste i tanie. Tak jak magnetyzery za 2 dolary które ponoć podnoszą moc silnika i zmniejszają zużycie paliwa 😂

I odpuść sobie docinki jak nie umiesz tego logicznie wyjaśnić.

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Tommo napisał:

Wiem że niektóre miały tempomat tylko innej konstrukcji.

Umiesz czytać ze zrozumieniem? 

Pytałem dlaczego żaden producent nie oferował i nadal nie oferuje takiej konstrukcji fabrycznie? Rozwiązanie przecież bardzo proste i tanie. Tak jak magnetyzery za 2 dolary które ponoć podnoszą moc silnika i zmniejszają zużycie paliwa 😂

I odpuść sobie docinki jak nie umiesz tego logicznie wyjaśnić.

Człowieku co mam Ci wyjaśniać? Że nowe są elektroniczne ale można stosować mechaniczne? Ty twierdzisz że to niebezpieczne i dlatego nikt w fabryce tego nie robi, a w Niemczech to już w ogóle jest to zabronione zapewne. Więc podałem przykład że są że można je montować i nie czepiaj się. A Wunderlich to są pewnie badziewiarze dlatego produkują mechaniczne. Proponuję CI abyś do nich napisał że robią niebezpieczne urządzenia bo może nie mają takiej świadomości.

A chodzi o to że forumowicz napisał że robi takie tempomaty i proponuje ich zakup. Spotkał się z krytyką innych, że to niebezpieczne. Znalazłem producenta w Niemczech i obaliłem teorię że nie wolno tego stosować i że to jest zabronione czy niebezpieczne i tyle.

Jazda motocyklem też jest niebezpieczna. Amen.

Edytowane przez Wolny Wydech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...