Skocz do zawartości

SV650 vs Bandit 1250


Rekomendowane odpowiedzi

Masz przeciez podane godziny edycji. : )

Większość moich zmian to poprawa literówek 2-10 minut po dodaniu posta, albo dodanie jakiejś nowej myśli po kilku minutach, także tą swoją teorię o edytowaniu postow wyjąłeś ze swojej czarnej otchłani, Limo. : )

 

Co teraz wymyślisz? : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo powiadam Ci, że strasznie żenujące jest to, jak próbujesz na siłę wmówić mi rzeczy, których nigdy nie napisałem/powiedziałem.

Ja piszę, że SV ma kopa od 4.000 obrotów, Ty mi wmawiasz, że ja uważam, iż na 4000 jest maksymalna moc, a później rozpiszujesz się o rzeczach oczywistych, jakbyś odkrywał amerykę i kogokolwiek czegokolwiek nauczał - ile kułwa można słuchać takiego pitolenia? ; )

 

SV 650 ma pełną moc już od 4000 obrotów,

 

:D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako główny ekspert forum to i ja coś napiszę ;)
SV650 nie jeździłem, ale pamiętam jak pierwszy raz dosłownie na drodze przesiadłem się z B12 na VFR800 taką z 98 bądź 2000 roku, dokładnie nie pamiętam już.
W czasie jazdy musiałem gonić swojego Bandita i XXa kolegi. Ten motocykl pomimo 110 KM nie nadążał za resztą podczas przyspieszania. Co chwila miałem odcięcie obrotów, tak szybko kończyła się skala obrotościomierza :) Jedyne co pamiętam pozytywnego, to lekkość prowadzenia VFR w stosunku do Bandyty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wertyder, "OD 4000" nie oznacza "NA 4000"!

 

Moc obliczana jest na podstawie momentu obrotowego i obrotow silnika, maksymalna moc w każdym silniku jest zawsze blisko konca obrotów, a nie kułwa w pierwszej połowie. To podstawowe założenia mechaniki. : )

 

W każdym silniku moc rośnie wraz z obrotami, dopiero blisko konca moment obrotowy spada i moc się zmniejsza, aż do odcięcia.

 

To są tak podstawowe zagadnienia, że nikt tego nawet nie kwestionuje, no ale Ty, Wertyder i Twoja Błyskotliwość Umysłu w wyjątkowy sposób potrafi przetworzyć wyrażenie "OD 4000" i zrozumieć, ze to w jakiś magiczny sposob oznacza "Na 4000".

 

Jak to robisz? Powiedz mi? Polski znasz dobrze w piśmie, czy tylko w mowie? Może tu jest problem. : )

 

Czuję się jak w powiedzeniu - głupi sprowadzi do swojego poziomu i pokona doświadczeniem.

 

Męczące jest ciągłe tłumaczenie podstaw. Ludzie tu rozmawiają o ułamkach, a ktos wyłazi i probuje wmowic im, że ich zdaniem 2 + 2 = 5.

 

Mindfuck!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wertyder, "OD 4000" nie oznacza "NA 4000"!

 

Moc obliczana jest na podstawie momentu obrotowego i obrotow silnika, maksymalna moc w każdym silniku jest zawsze blisko konca obrotów, a nie kułwa w pierwszej połowie. To podstawowe założenia mechaniki. : )

 

W każdym silniku moc rośnie wraz z obrotami, dopiero blisko konca moment obrotowy spada i moc się zmniejsza, aż do odcięcia.

 

To są tak podstawowe zagadnienia, że nikt tego nawet nie kwestionuje, no ale Ty, Wertyder i Twoja Błyskotliwość Umysłu w wyjątkowy sposób potrafi przetworzyć wyrażenie "OD 4000" i zrozumieć, ze to w jakiś magiczny sposob oznacza "Na 4000".

 

 

Chwila moment. Jeśli ma PEŁNĄ moc OD 4000 obr. to chyba nie powinna już rosnąć powyżej tych obrotów, tak czy nie?

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Janusz,

Gratuluje kumpli do latania, jeśli goniąc VFR800 na czerwonym nie mogłeś nadążyć to naprawdę niezła ekipa.

Czymkolwiek by nie latali.

 

--

ups, się czy to wysłało?

Młody byłem i głupi, to dawno temu było :)

Jeden z nich do dziś się ściga na torach z niezłymi wynikami.

Edytowane przez Januszm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że się wepnę w dyskusję ale z innej beczki z pytaniem - altek w 12 jest na zewnątrz jak w samochodach a w 12,5 ,,kąpie się,, w oleju, czy tak samo jak w 12 ?

 

Przymierzam się do b12 lub 12,5 bo mam już dość układów ładowania ze stratnymi reglami i stąd moje pytanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że się wepnę w dyskusję ale z innej beczki z pytaniem - altek w 12 jest na zewnątrz jak w samochodach a w 12,5 ,,kąpie się,, w oleju, czy tak samo jak w 12 ?

 

Przymierzam się do b12 lub 12,5 bo mam już dość układów ładowania ze stratnymi reglami i stąd moje pytanie...

Ten co kąpie się jest samowzbudny a zewnętrzny obcowzbudny. Chciałbym Cię zmartwić ale obcowzbudny też ma stratny do masy regler...tyle, że wbudowany często w szczotkotrzymacz. ;)

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...