Skocz do zawartości

Pierwszy motocykl na kategorie A


Rekomendowane odpowiedzi

jak na miasto to skuter :P

250tka w zupełności starczy

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się nawet BMW f800s, ale czytałem że koszty napraw potrafią być spore.

 

Jak znajdziesz majstra co robi BMW ale nie w ASO to będziesz miał tani serwis. Szczególnie jeśli chodzi o części. Aktualnie użytkuję dwie "beemki" i serwisowanie ich wychodzi taniej niż japońców, którymi wcześniej jeździłem. Dam tylko przykład, że do F650 oryginalną uszczelkę głowicy kupiłem za 135 zł. Do XT600 z dawnych lat za oryginał wypłaciłem się 65$ (czyli jakieś 220 zł). W przypadku BMW prawie wcale nie bawię się w zamienniki bo są często droższe niż oryginały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do K 1200 / 1300 Czacha reflektora 450,- € do przecietnego japonca 2000 - 2300 €

 

Inspekcja japonca 450 - 600,- € BMW 200,- - 230,- €

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drozsze w zakupie, tansze w expluatacji i odwrotnie.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze albo się myle albo są już dziesiątki tematów typu "pierwszy moto"

Dokładnie. To jest zupełnie bez sensu zakładać kolejny temat na forum. W ogóle to już wszystko było i najlepiej zamknąć możliwość pisania na forum o czymkolwiek, bo przecież wszystko można przeczytać w archiwum :).

 

Jak znajdziesz majstra co robi BMW ale nie w ASO to będziesz miał tani serwis. Szczególnie jeśli chodzi o części. Aktualnie użytkuję dwie "beemki" i serwisowanie ich wychodzi taniej niż japońców, którymi wcześniej jeździłem. Dam tylko przykład, że do F650 oryginalną uszczelkę głowicy kupiłem za 135 zł. Do XT600 z dawnych lat za oryginał wypłaciłem się 65$ (czyli jakieś 220 zł). W przypadku BMW prawie wcale nie bawię się w zamienniki bo są często droższe niż oryginały.

Nie wiem czy są aż tak ścisłe reguły. Niedawno zamawiałem trochę części do gsa i np. dźwignia hamulca nożnego nówka to 520 z groszami na fakturze, to samo do gladiusa 340 PLN, ale np. tarcze przednie do BMki spokojnie do dostania po 3 stówki, a do suzuki nie ma nic sensownego poniżej 4,5 stówki. Pewnie gdyby mieć więcej czasu na szukanie to by coś znalazł i może te proporcje byłyby inne ale z mojego doświadczena wynika, że ceny części uznanych producentów są summa sumarum zbliżone.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żużu77: to by miało rzeczywiście sens. Przepraszam najmocniej, czasu miałem mało na forum a do tego z telefonu czasem mi niezbyt dobrze wszystko odświeża.

 

https://www.olx.pl/oferta/bmw-f800-s-zadbany-maly-przebieg-polski-salon-CID5-IDrXKXW.html

 

Widzicie coś niepokojącego po samych zdjęciach? Moze udałoby sie zjechać z ceny do 12tys. Tłumik ixil to załóżmy tysiąc złotych. Kufer nie wiem dokladnie ile, ale jesli motocykl jest w dobryn stanie to jakoś tak mi sie kalkuluje ze warto. Są nawet tańsze ogłoszenia, tyle ze przeważnie handlarze, nie wiem czy ich unikać i nastawiać sie na zakup od motocyklisty czy nie ma tak właściwie reguły jeśli chodzi o stan sprzedawanego motocyklu

Edytowane przez rockybalboa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. To jest zupełnie bez sensu zakładać kolejny temat na forum. W ogóle to już wszystko było i najlepiej zamknąć możliwość pisania na forum o czymkolwiek, bo przecież wszystko można przeczytać w archiwum :).

kurcze czytam sobie Twoje posty i zauważam jedną prawidłowość - nie za wiele wiesz ( a w każdym razie tą wiedzą się nie dzielisz ) , za to dużo krytykujesz . Oczywiście nie każdy musi wszystko wiedzieć i na wszystko odpowiadać . Ale w tym co ja napisałem dużo bardziej chodziło mi o to żeby autor tematu poświęcił swój czas na przeczytanie tego co już wiele razy zostało napisane . Tzn żeby poświęcił swój czas na czytanie zamiast liczyć na to że ktoś będzie zużywał swój pisząc po raz kolejny to samo

Edytowane przez kiler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...