Skocz do zawartości

Pierwszy motocykl na kategorie A


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w tym sezonie wkońcu uda mi się kupić swój pierwszy motocykl. Od ponad 5 lat poruszam się samochodem, jeśli to znaczy cokolwiek. W każdym bądź razie znam zasady ruchu. Mam 183cm wzrostu, 25 lat, waga 70kg. Co polecacie na początek? Do dyspozycji na sam motocykl mam 10tys. Chcę jeździć po mieście, po za miastem, czasem jakąś trasa do max 300km początkowo. Podoba mi się nawet BMW f800s, ale czytałem że koszty napraw potrafią być spore. Nie wiem generalnie jaki mam wybór, motocykle które mi sie szczególnie mocno podobają są albo nie w moim zasięgu - mt07, albo w zasięgu, ale podobno zbyt szybkie na początek-fz6n, z750. Znalazłem ostatnio artykuł w internecie, gdzie na początek polecali suzuki gsr600, które też mi się podoba, to ma przecież 98KM, dlaczego polecili to obok er6n itp a nie polecili przykladowo fazera który ma prawie identyczną moc? Odrazu dodam że er6n średnio mi się podoba,suzuki SV również. Wybór mi się ogranicza, macie jakieś ciekawe propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Jesteś wysoki, to dobrze, bo będziesz sięgał do ziemi.

Jesteś wysoki, to źle, bo na niektórych będziesz wyglądał śmiesznie i będą na dłuższą metę niewygodne.

 

Motocykle enduro to dobry wybór, bo z reguły są wysokie.

Co do kosztów serwisu, BMW jest tak samo drogie/tanie, jak reszta stawki. Nie psuje się ani mniej, ani bardziej. Opinie o kosztownej marce biorą się z faktu, że w autoryzowanych warsztatach płacisz i za usługę, i za markę... Druga sprawa, że część prywatnych mechaników nie chce, a część nie powinna robić BMW.

Użytkuję z żoną któryś z kolei sprzęt tej marki, obecnie w stajni stoją 2 konie BMW i powiem jedno: w perspektywie to najtańsze moto, jakie mieliśmy do tej pory.

Wracając do twojego posta, dycha to rzeczywiście trochę mało na maszynę w dobrym stanie.

Nie napisałeś jeszcze, jaki styl ci się podoba: uniwersalność enduro, wygoda turysty, czy może wiatr sporta. A może niespieszne turlanie dropsa na czoperku?

Powodzenia w wyborze.

 

Żużu77, R12RT '05, Cieszyn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiciu: Niestety, wcale mi się nie podoba. Wiem że jestem wybredny ale co poradzić. Co do dopieszczania, to. Nie tak ze nie bede mial później pieniędzy po zakupie motocyklu :D zawsze się znajdą, taką poprostu ustaliłem sobie górną granice na zakup samego motocyklu.

Edytowane przez rockybalboa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to powiem tak, głównie miasto. Zakorkowany Poznań, że tak się określe. Poza miastem chciałbym czasem też wyjechać w spokojniejsze miejsca, nie żadne bezdroża, tylko asfalt, podróże autostradą też wchodzą w rachube.

Edytowane przez rockybalboa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wez sobie na poczatek Mt-07.

 

F 800 ma troche za dlugie przelozenie na pierwszym biegu co sprawia, ze przy malych predkosciach w miescie musisz duzo operowac sprzeglem, co jest upierdliwe.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli podobają Ci się tylko nakedy i szukasz czegoś z taką mocą, to faktycznie w miarę świeże są tylko FZ6 i GSR. Masz jeszcze Bandita do wyboru, ale nie wiem czy Ci się podoba. Jest jeszcze np. Monster jeśli ciągnie Cię do włoszczyzny. Tyle, że na pewno będzie starszy.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazda samemu.

Tak jak wspomniałem, przeznaczyłem sobie 10tys na zakup pierwszego moto, mt07 się w tej granicy nie łapie raczej.

 

Boje się że monster będzie dla mnie za mały, ale spróbuje się gdzieś przysiąść.

Edytowane przez rockybalboa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie nie zauważyłem żeś krajan :biggrin:

 

Na Poznań najczęściej śmigam Aprilia Scarabeo 250 bo automat mi leży chociaż i tak staram się

wybierać drogi z 2 pasami. Faktycznie TDM-ka na miasto taka sobie bo mało jadę, a częściej stoję

(kręcę się po Winogradach i Piątkowie).

Kolega ogarnia miasto DR Bigiem, no ale on ma pełen przelot więc puszki trawniki okupują jak jedzie...

Edytowane przez wiciu_r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...