Skocz do zawartości

Honda NC750X DCT jaki OLEJ ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukałem na necie jaki olej powinien być do mojego motocykla ale ciągle co innego piszą i już sam nie wiem a boje się zalać DCT złym olejem bo mogę nie mieć biegów :). Motor ma 4 tys przebiegu.

 

to co wybraem Motula 7100 10W30

 

 

Proszę o rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co mówi na ten temat instrukcja obsługi? Najważniejsze są odpowiednie (zgodne z zaleceniami producenta motocykla ) parametry oleju. Co do producenta samego oleju, to teoretycznie nie robi większej różnicy. Teoretycznie, bo np. moje doświadczenie pokazuje co innego i wg mnie producent również ma znaczenie :)

 

Pozdr.

F.

Edytowane przez filipr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam instrukcji żadnej. i nie kontaktuje się z serwisem bo ich ceny są NIENORMALNE. Taka wymiana oleju to nic trudnego, a kwota 100 zł za tą czynność to skandal.

 

Oczywiście, że instrukcja użytkownika istnieje, znalazłem ją w mniej niż minutę. Jest tam napisane jaki dokładnie olej lać, ile go wchodzi oraz jaką dokładnie specyfikację SAE, API oraz JASO ma spełniać. Skoro przy motocyklu wartym 20 000 zł uważasz, że 100 zł za wymianę oleju to dużo - to znaczy, że jesteś mądrzejszy od serwisantów więc instrukcję znajdziesz sobie sam. I dla twojej informacji, stówka za wymianę oleju w ASO to akurat bardzo okazyjna cena. Każdemu, kto podważa ceny serwisów proponuję otworzyć własny warsztat i wykonywać usługi za 1/5 ceny porządnego serwisu.

Edytowane przez Qadrat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qadrat, dzięki to widziałem to ale nie wiedziałem czy to na pewno tylko o to chodzi.

 

Instrukcja https://drive.google.com/file/d/0Bxb9y16qX_MNUUFHZjNZOXM1Tnc/view

 

O motocykl dbam bardzo i na nic nie żałuję zł. Tylko zrozumcie chłopaki no jak ktoś umie zrobić samemu i lubi to to po co ma komuś za to płacić. Kasa zostaje na dopieszczenie motocykla i jeszcze jest satysfakcja. Dlatego łapię się za głowę ile płaci się w serwisie za coś co robisz z przyjemnością i jeszcze to cieszy.

 

Najbardziej jednak przemawia za mną to że gdy robię to samemu to wiem że mam to zrobione dobrze. Chyba ze nie jestem pewien to się za to nie biorę i daje to do specjalisty, w takim wypadku nie ma co oszczędzać bo się to potem mści z podwójną mocą.

 

Wracając do tematu oleju czy lepiej tego Motula czy Castrola ?

 

Na filmie facet leje taki:

Edytowane przez grech66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodzisz na stronę www jakiegoś LM albo belraya i tam sobie odbierasz w aplikacji. Nie rozumiem problemu. Niektore modele maja jakieś swoje fochy da oleje danej marki ale to na forum użytkowników modelu znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę tego nie odebrać personalnie ale dla mnie to jest jakaś paranoja. Ja rozumiem że jak ktoś ma starego trupa (jak mój) co ma przejechane niewiadomo ile kilometrów i olej z filtrem stanowi już jakiś procent jego znikomej wartości to się zastanawia jaki olej lać. Ale jak ktoś kupuje moto za trzydzieści tysięcy albo więcej i chce zaoszczędzić stówkę na czymś co jest jedną z najistotniejszych rzeczy w moto to tego za nic nie rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę tego nie odebrać personalnie ale dla mnie to jest jakaś paranoja. Ja rozumiem że jak ktoś ma starego trupa (jak mój) co ma przejechane niewiadomo ile kilometrów i olej z filtrem stanowi już jakiś procent jego znikomej wartości to się zastanawia jaki olej lać. Ale jak ktoś kupuje moto za trzydzieści tysięcy albo więcej i chce zaoszczędzić stówkę na czymś co jest jedną z najistotniejszych rzeczy w moto to tego za nic nie rozumiem.

Teraz rozumiesz, jak ja się czuję czytając te forum?

 

Żużu77, R12RT '05, Cieszyn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100PLN za usługę wymiany oleju w ASO to nie jest dużo. Weźcie pod uwagę jakie oni mają koszty własne związane z nieruchomościami, wyposażeniem warsztatu w narzędzia i szereg innych pierdół takich jak ekspres do kawy, pani w recepcji itd. To wszystko musi być wliczone w ich koszt roboczogodziny i nie ma co porównywać z garażowym warsztatem pana Józka ( z całym szacunkiem dla pana Józka). Tym bardziej nie ma co tego porównywać z kosztem wymiany oleju, gdy wykonujemy go sami.

Nie o tym jednak. Castrol czy Motul? Dla mnie Castrol to jakaś masakra. To jest olej, który wpieprzał mi każdy samochód i każdy motocykl. W przypadku samochodów mam naprawdę spore porównanie, bo każdą z toyot zrobiłem ponad 200.000km, więc zaliczyłem sporo wymian olejów. W motocyklu, nieważne czy w torowym R6 czy drogowym K1300S czy S1000RR castrol zawsze znikał i trzeba było dolewać. W przypadku toyot, R6 i K1300S zmiana oleju na Motul/ Mobil1 pomogła. Jedyny przyapdek, w którym czy lałem castrol czy mobil - nic nie pomogło, to Passat (ale diesel). Natomiast obie toyoty były w benzynie.

Oczywiście mogą być różne doświadczenia, różne użytkowanie pojazdów a ja piszę tylko o moich doświadczeniach. Poza tym Motul Motulowi też chyba nie jest równy, skoro 7100 jest sporo tańszy od 300V. Ta różnica w cenie znikąd się raczej nie bierze :)

 

Pozdr.

F.

Edytowane przez filipr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za rady, zwłaszcza od FILIPAR. Sam nie wiem co z tym olejem dzisiaj zadzwonię do Hondy zapytam ile kosztuje oryginał ale tylko sam olej. Najlepiej byłoby mieć wtyki w salonie bo słyszałem ze niektóre marki jak Renault mają oleje ELFA, a różnica polega na tym ze nie jest pakowany w bańki tyko dostają to samo w beczkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...