Skocz do zawartości

namiot na dziko na plaży nad Bałtykiem?


motif
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie słuchaj tych malkontentów odnośnie spania. Byłem 2 maja w Wilkasach na Mazurach. Gdy zbliżał się zmrok zrobiło się przenikliwie zimno, rozbiłem chiński cienki namiot przy lesie. Nad ranem był przymrozek -3 stopnie, słownie : minus trzy. Na motocyklu szron, na namiocie to samo o godz. 5 rano pakowałem cały sprzęt i dalej w drogę. Od tej pory przymrozków jak dotąd nie było. Dasz radę przynajmniej w obecnym okresie możesz się przygotować na niskie temperatury. A o takim podejściu to się mówi że i g... w puchu zmarznie.

W maju trochę inaczej odczuwa się temperatury, choć też mam majową hardcorową przygodę:

Gdzieś na Mazurach, z dala od głównych dróg, 700 km od domu:

https://www.bikepics.com/pics/2007/05/01/bikepics-882719-full.jpg

 

Już w nocy kilka razy się budziłem z zimna, było tak cholernie zimno, że nie odważyłem się rozpakować ze śpiworu i rozpalić ognisko. Nie miałem ciuchów na zmianę, tak więc nie miałem co dodatkowo włożyć na siebie, temperatura w okolicach 0 stopni.

Jakoś przetrwałem.

Rano motocykl nie chce odpalić, aż aku zdechł.

Pchałem kilka km moto polnymi drogami, aż dopchałem do kolonii domów w środku lasu. To moto to ponad 200 kg ciężaru, gdzieniegdzie po luźnej ziemi.

Tam udało się odpalić, no to przez Rape, Stańczyki na Litwę.

Krótka przejażdżka, zero kasy litewskiej, pod Druskiennikami nagle coraz zimniej i spadł śnieg.

No jedź sportowym motocyklem po śniegu - miałem dość.

pie**olę wracam na strzała do domu.

Tak pizgało, że udało się dojechać do Warszawy.

Płakać się chciało przy każdym poruszeniu przemarzniętego ciała.

 

Ale w sumie fajnie było.

Później odkryłem, że w niekorzystnych warunkach(ślisko, deszcz itp) powyżej 160km/h, gdy trzeba na maksa się skoncentrować to nie ma już miejsca na zimno i zimna się nie odczuwa.

Do zatrzymania.

Notoryczny kłamca :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mi na pewno ktoś musiałby zapłacić żeby tak się męczyć.

 

mnie się wydaje że taka turystyka namiotowa jeszcze sportem czy mocnym nakedem to jakaś wyrafinowana forma sado macho coś jak jechać do tajlandi bzyknąć brzydką nielatę mają piękne rodaczki pod ręka.....

 

różnica w cenie gównianego speluniarskiego hotelu z wspólokatorem grzybem a pola namiotowego jest już prawie żadna a jaka jest przyjemność jechać zapakowanym tobołami sportem ? ani na kolano zjechać ( chyba że pod fajną pannę w krzakach ) ani zapie**alać , spalanie jak kamaz z 20 tonami buraka na pace i jednym w kabinie i gdzie sens i logika ? nie lepiej spakować czyste majtki i skarpetki , 4 pak i dzidować nad morze zamiast śpiworów , namiotów itp ? nawet hotelik gdzie jak idziesz mówisz szefowej że wacek ci przymarzł do brudnej pościeli tak było ciepła to ona oburzona mówi nie przesadzajmy od +5 w pokoju nikt nie zamarzł to jednak jest szeraton przy namiocie ............a ciekawe gdzie teraz w nocy jest +8 , u mnie rano +2 czy +4 to normalka ....

 

no ale ludzie mają różne zajawki

 

biwakowanie na dziko mając srajfona za $ , motocykl za 2x tyle to już w ogóle hardcor niby większość michoa wyjechałą do bristolu albo kryminału i czasy że jak rower przypiąłeś za przednie koło do latarni to ukradli tylnie i pedały przeminęły ale ja bałbym się , nie mając nic owszem no problem ale obładowany drogimi gratami ?

 

no ale to tak samo niektórzy nie rozumieją sensu miłości kiedy ona uderza głową w słoiki z przetworami bo starzy w chacie i wolą wziąć auto , tak pewnie inni nie rozumieją turystyki na moto mając hajs :D

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...