Skocz do zawartości

Małolitrażowe auto - nówka potrzebna


Quanti86
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siemano,

Jestem na etapie wyboru auta dla mojej drugiej połowy i mam zagwozdkę jakie auto jej polecić.

 

Chce coś kompaktowego z małym silnikiem co by nie płacić dużego podatku.

 

Fajna jest najnowsza micra, jest tam bodajże 1.0 benzyna 70km.

Wszystko ok, ale jak ze spalaniem?

Kobietka ma 20km jazdy autostradą i zastanawiam się jak te 1.0 będzie działać przy 120 km/h.

Znajomy odradza mi tak mały silnik na autostrady, bo spalanie będzie powyżej 7l prawda to?

Miło będzie jak mi ktoś doradzi. Inny model też wchodzi w grę - warunek auto z salonu. Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie jeździć te 120 km/h to bym się tym kompletnie nie przejmował.

Kup samochód, który się jej najbardziej podoba.

Dzięki za info, pytam żeby mi później nie marudziła, że ma słabsze auto od poprzedniego (A180) a więcej kasy w paliwo musi wkładać :D

 

Edit: jest jeszcze benzyna z turbo 90 KM.

Zrobi taki silnik chociaż 150 tysięcy?

Edytowane przez Quanti86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemano,

Jestem na etapie wyboru auta dla mojej drugiej połowy i mam zagwozdkę jakie auto jej polecić.

 

Chce coś kompaktowego z małym silnikiem co by nie płacić dużego podatku.

 

Fajna jest najnowsza micra, jest tam bodajże 1.0 benzyna 70km.

Wszystko ok, ale jak ze spalaniem?

Kobietka ma 20km jazdy autostradą i zastanawiam się jak te 1.0 będzie działać przy 120 km/h.

Znajomy odradza mi tak mały silnik na autostrady, bo spalanie będzie powyżej 7l prawda to?

Miło będzie jak mi ktoś doradzi. Inny model też wchodzi w grę - warunek auto z salonu. Z góry dzięki.

 

120km/h to może by wyzwanie dla takiego auta. Dla porównania ja mam benzynę 1.2/60KM i znośne spalanie (ok. 6L/100) kończy się w okolicach 100km/h. Powyżej tego wzrasta dość drastycznie. Do tego koła 13-ki sprawiają auto staje się bardzo niestabilne przy takich prędkościach więc i tutaj 100km/h to taka granica komfortu.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Civiciem na 13 cali latałem po 180km/h i było stabilnie, już nie przesadzajcie :D



Auto jest seryjnie na 17 alu. Zastanawia mnie tylko to spalanie. Dealer podaję śmieszne dane z rzędu 4-5l. Jestem ciekaw jak jest naprawę

Nie wiem czy takie spalanie jest realne, ale faktem jest że nowe samochody są ekonomiczne, nie sadze żeby taki 1.0 spalił wiele, nawet jak będzie się go męczyć do końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto jest seryjnie na 17 alu. Zastanawia mnie tylko to spalanie. Dealer podaję śmieszne dane z rzędu 4-5l. Jestem ciekaw jak jest naprawę.

Weź go na testy i będziesz wiedział co podaje chwilowy wskaźnik zużycia. Myślę Ze 4 litry nie ale w okolicach 5-6 spokojnie się zmieści.

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto jest seryjnie na 17 alu. Zastanawia mnie tylko to spalanie. Dealer podaję śmieszne dane z rzędu 4-5l. Jestem ciekaw jak jest naprawę.

Tak mały silnik na autostradzie ci kropnie znacznie więcej.

 

Przy 120 silnik może już czasem wyć (mały diesel już ma prawie 3000obr przy tej prędkości, a co dopiero benzyna.)

 

Rozważ klasę A/B wszystkich marek, nawet np. Fiata. Możesz kupić np nowego Fiata Tipo(to już raczej klasa C) za 40-50 tys, górny pułap tej ceny to są już auta z 1.4 + LPG, np taki:

https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-tipo-hb-1-4-16v-95km-lpg-pop-wszystkie-kolory-rabaty-2017-ID6yS7m5.html

Weź pod uwage też to, że auta które są kupowane na flote, dużo tracą na wartości(Np Fiat Grande Punto znacznie tracił).

 

Toyota kiedyś na wartości traciła najmniej, teraz nie wiem jak jest bo też już jeżdżą we flotach.

 

 

 

 

www.odszkodowania-wlodarczyk.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...