Jump to content

Yamaha yzf r125 2008r wyrzuciło olej z silnika, poszedł dym, pomocy!


Recommended Posts

Zacznę od początku. Kupiłem yamahę yzf r125. Miała olej motul 10w40 pólsyntetyk, jednak wcześniejszy właściciel mówił żebym zmienił w sklepie powiedzieli mi że motul 10w40 100%syntetyk będzie lepszy no to go wziąłem. Zalałem i jeździłem po jakimś czasie e patrzę i patyk od sprawdzania oleju jest suchy. Dolałem ponad 400 ml i dopiero wtedy byl wlasciwy stan. Zauważyłem że motocykl strasznie zużywa ten olej dlatego zmienilem go spowrotem na motul 10w40 pólsyntetyk. Po przejechaniu ok 30 km na nowym oleju silnik 'wyrzucił' go na zewnątrz stanął w miejscu i z silnika poszedł dym. Nwm z którego miejsca olej wyszedł z silnika. Patrzylem i bagnet, korek do spustu oleju oraz osłona od filtra są szczelne... Nie wiem co się stało z silnikiem... Domyslacie się o co chodzi? Wcześniej nie wyczuwałem spadku mocy ani nic podobnego, motocykl jechał normalnie po zalaniu nowym olejem nawet go zapaliłem jeszcze bez owiewek i chwilę działał bo chciałem, zobaczyć czy wszystko jest szczelnie zamontowane i było. Pomóżcie mi proszę...

Link to comment
Share on other sites

Ile zalałeś tego oleju mam nadzieję ze nie 2L ponad max stan i nie 2L poniżej ;-/, sporadycznie układ olejowy może się zapowietrzyć, ale raczej po wywrotce i wtedy nie ma smarowania ale motocykl to sygnalizuje.

Sprawdź czy nie ma oleju w wydechu.

Moto Psycho

Link to comment
Share on other sites

Oleju zalałem ponad 900 ml z czego max wchodzi 1l. Po zalaniu na mierniku było pod max. W wydechu oleju nie ma. Co jeśliukład olejowy się zapowietrzył? Motocykl cały czas jechał normalnie i nagle mu obroty zaczęły spadaćaż się zatrzymałi go wyłączyłem. Nie wiem czy się zatarł ponieważ nie było takich objawów jakie wyczytałem w internecie tj. Spadek mocy, charakterystyczny pisk... To się stało nagle. Niestety nie mam 100%pewności czy gubił olej bo dopiero jak się zatrzymał to wtedy zobaczyłem że cały tył jest mokry... Oglądałem jeszcze raz korek od spustu oleju od miernika i od filtra wyglądają na szczelne przez co nie mam pojęcia skąd wydobył się olej. Jakieś pomysły?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...