Skocz do zawartości

Honda CB 500 1995r. Cieknący płyn.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam otóż od paru dni pod motocyklem kapie po parę kropel płynu chłodzącego.Po zlokalizowaniu wycieku, wyciek znajduje się pomiędzy kolektorem wydechowym,znajduje się tam przewód od odbiegu płynu ale jest on wpięty w taki dekiel i on jest cały spocony.wiecej na zdjęciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc spuściłem płyn i ściągnąłem dekielek,na zdjęciach macie pokazane że uszczelka faktycznie nie jest w dobrym stanie. Szukałem uszczelki i znalazłem ale za około 30 złoty,więc odpada. Wpadłem na pomysł że kupię byle jaka uszczelkę przetnie ją i włożę w te wytloczenia i dodatkowo dam silikon;) co o tym sądzicie?

 

Uszczerbek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc spuściłem płyn i ściągnąłem dekielek,na zdjęciach macie pokazane że uszczelka faktycznie nie jest w dobrym stanie. Szukałem uszczelki i znalazłem ale za około 30 złoty,więc odpada. Wpadłem na pomysł że kupię byle jaka uszczelkę przetnie ją i włożę w te wytloczenia i dodatkowo dam silikon;) co o tym sądzicie?

 

Uszczerbek

Druciarstwo

 

p.s.

A sylikon to najlepiej daj czerwony...

 

To wyżej to oczywiście sarkazm :biggrin:

Edytowane przez proxma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc spuściłem płyn i ściągnąłem dekielek,na zdjęciach macie pokazane że uszczelka faktycznie nie jest w dobrym stanie. Szukałem uszczelki i znalazłem ale za około 30 złoty,więc odpada. Wpadłem na pomysł że kupię byle jaka uszczelkę przetnie ją i włożę w te wytloczenia i dodatkowo dam silikon;) co o tym sądzicie?

 

Uszczerbek

 

Stary, jak dla Ciebie wydatek 30 zł na moto to przesada, to lepiej sprzedaj moto i kup wrotki!

Kup porządną uszczelkę i napraw motocykl tak, jak "książka pisze". Tylko takie postępowanie pozwoli Ci zawsze wracać z trasy do domu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Stary, jak dla Ciebie wydatek 30 zł na moto to przesada, to lepiej sprzedaj moto i kup wrotki!

Kup porządną uszczelkę i napraw motocykl tak, jak "książka pisze". Tylko takie postępowanie pozwoli Ci zawsze wracać z trasy do domu...

+1, jakby to było 300 zł to faktycznie można się zastanawiać, ale za 30zł to nawet motocykla porządnie nie zalejesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tak śmiesznej cenie za uszczelkę (3 dychy) to nie baw się w silikon ani druciarstwo tylko kup tę uszczelkę. Nie składaj na żadne silikony tylko sama uszczelka. Jak zrobisz to porządnie, nie przeciągniesz śrub to uszczelka starczy do końca życia tego motocykla. Druciarstwo może wyjść bokiem w najmniej oczekiwanym momencie a chyba nie chcesz w trasie stracić płynu i dobić silnika?

 

I ciesz się, że znalazłeś w tak niskiej cenie bo niektórzy w bardziej egzotycznych motocyklach są skazani na zakup nietypowych uszczelek w cenie kilku stówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie można wyciąć z klingierytu (czy jak to się tam pisze). Tylko że arkusz też będzie kosztował 3 dychy ale przynajmniej zostanie na zaś.

 

No nie wiem czy da radę wyciąć tego typu uszczelkę bo to jest uszczelka wykonana z gumiastego materiału, która wchodzi w rowek dookoła dekielka i nie płaska tylko o okrągłym przekroju, coś jak taki wielki oring.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ot poradził ! Uszczelkę typu Oring zastąpić płaską !

Zasadniczo miał rację bo uszczelki przesadnie drogie można dorobić i nie polecał zastąpienia bo nie wiedział, że tam jest o-ring uszczelka.

Z resztą chyba nie przeczytałeś postu #13

Czasem mamy doradców z księżyca jednak Limo do nich nie należy.

:flesje:

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...