Skocz do zawartości

Bus do przewozu moto/kamper do 20tys


Gość komandosek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A znajomy ostatnio władował 10 czy 12 tyś w świeżo zakupionego Trafica. Bardziej mu się opłacało na raty wziąć nowe... Z pewnego źródła to bierz, ale te samochody robią przebiegi...

 

Z kolegą liczyliśmy ze spadek wartości + opłaty + eksploatacja wiekowego busa to ok 2-3 tys rok. Więc własnie popełniłam zakup używanej przyczepy z budą. 270x150cm i 150cm wysokości. Trochę wąska na 2 scigacze ale jakoś pewnie się zmieścimy. Na crosówki idealna. Do spania też dobra. A koszty utrzymania i spadek wartości zupełnie inne od busa.

Edytowane przez 1qazse4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiona zupełnie przypadkiem z wypożyczalni, pojechałam do wawy popatrzeć jak wyglądają takie przyczepy. Od słowa do słowa, wyszło że mogą mi używaną z wypożyczalni sprzedać (nie wystawiali jej nigdzie), dobra cena, więc specjalnie długo się nie zastanawiałam. Przyczepa marki debon, firmy od koniowozów, w zasadzie podobna do koniowoza tylko troche mniejsza z mniejszym dmc. Zobaczymy jak wyjdzie praniu każde rozwiązanie ma plusy dodatnie u ujemne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tylko przyczepę trzeba mieć gdzie trzymać , postaw ją pod blok nawet na haku auta to rano jej nie będzie :D w busie blaszaku to zamykasz moto i noc mogą czekać a w przyczepie z plandeką ?

 

wiadomo jak ktoś ma chatę , podwórko , lata na tory to spoko , wtedy bus jest wręcz bezsensem ale jak się mieszka w bloku bez garażu czy strzeżonego parkingu to już sprawa jest dyskusyjna , ja to jeszcze często busika w lesie zostawiałem , wywalałem qudzika i latałem a auto z przyczepą jakoś średnio tak zostawić w lesie...........

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość komandosek

Opcji jest od groma, to zależy ile moto chcesz wozić, czy przy okazji chciałbyś miec możliwość przewieźć coś innego, bo wtedy potrzebna jest podłoga a nie tylko rynna. Jeśli bierzesz pod uwagę dojazd na dziurawe miejscówki enduro to również warto brać uwagę rozmiar opon i prześwit. Często nowe przyczepy są robione na małych kołach.

 

No i należy pamiętać o po*eb... DMC, które Twój sam moze ciągnać bez hamulca (do sprawdzenia w dowodzie).

 

Minusem przyczepy to np. opłata na autostradzie np. A1 - liczą jak autobus czyli 70zł bramka i oczywiście ograniczenie prekości z przyczepą do 80 km/h

Edytowane przez 1qazse4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość komandosek

No właśnie przez to DMC to pod uwagę mogę brać praktycznie tylko nowe. Mało które nowe auto osobowe ma DMC 750 a tak jest zarejestrowanych większość przyczepek.



Załatwiłem sobie miejsce parkingowe i będe miał gdzie wepchnąć małą przyczepkę, taką na 1 moto.



Tak się patrze i takie małe towarowe i podmotocyklowe na 1 moto mają tą samą szerokość (troche ponad 1m) więc chyba lepiej towarową - jeśli tylko da się do takiej taniej przykręcić stojak. Najlepiej tak bym mógł go łatwo zdjąć

Edytowane przez komandosek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica między przyczepką motocyklową i towarową jest często próg załadunku, patrz na to, bo strasznie ciężko jest załadować moto na wysoką przyczepkę.

 

Jak szukałem przyczepki dla siebie, to oglądałem różne nowe i żadna mnie nie przekonała (neptun, tema, brenderup) - sprawiały wrażenie, że złożą się od napiętych pasów, wybór padł na używanego motocyklowego niewiadowa rocznik 2000 - czołg nie przyczepa :D

 

A udało się, bo ma dmc 700kg, czyli tyle co mam na haku.

 

Jest jeszcze jedna kwestia, a wyszła u mnie dopiero po zakupie - szerokość przyczepy. Moja jest praktycznie identycznej szerokości jak auto - przez to świetnie się prowadzi i dobrze manewruje. Kiedyś od kumpla pożyczyłem węższą, to do wymanewrowania musiałem odpiąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałam ostatnio coś takiego: https://www.olx.pl/oferta/przyczepa-przyczepka-pod-motocyklowa-neptun-moto-2-andrychow-CID5-ID4fsX9.html

 

Nowa wyglądała całkiem nieźle, kolega wywalił z niej rynny zainstalował sklejke i kołyske na koło. Jedyne to przy takiej przeróbce robi sie trochę krótka. No i standardowe dmc to 750 ale przy nowej można chyba sobie `wybrać`.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość komandosek

Pojade do OBI i obejrze jak te przyczepki towarowe wyglądają pod spodem



Tam sprzedają markę Neptun, tu wygląda to solidnie. Rozumiem że kolega kupił podmotocyklową bo niższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojade do OBI i obejrze jak te przyczepki towarowe wyglądają pod spodem

 

Tam sprzedają markę Neptun, tu wygląda to solidnie. Rozumiem że kolega kupił podmotocyklową bo niższa.

Udało mi się kupić motocyklową z solidną podłogą, więc nie raz na niej różne graty woziłem. Kiedyś pożyczyłem towarową z progiem załadunku gdzieś na 80cm, to sam nie byłem w stanie moto wpakować, na swoją motocyklową z ok 40 cm wjeżdżam sam nawet bez podjazdu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jee tamm...

Bierzesz obojętnie jaką towarową przyczepkę, byle miała odpowiadające wymiary i masy ;), montujesz kołyskę, albo rynnę z pałąkiem do podłogi i już.

Kombinujecie jakby to była technologia kosmiczna ;).

"O ładnie złożony... O nieźle zapierd..a... O ładna pozycja i dobrze patrzy... O Rura po bułki jedzie..." - Komentarze przy oglądaniu zdjęć z SD ;-) - made by Rufi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...