Skocz do zawartości

Romet Mińsk 125 do codziennej jazdy, nada się?


Cinek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wiem że to g...o, że trzeba się nogami odpychać by wystartować i takie tam. ;)

Jednak po sprzedaży Suzi ostał mi się Mińsk.

W sumie mam całą zimę by doprowadzić go do stanu na tip-top.

 

Pytanie czy warto, chcę wiedzieć nim zacznę inwestować w niego pieniądze. Wiadomo że w hobby niby pieniądze się nie liczą, ale jednak. :icon_mrgreen:

 

No więc...jak ten wyrób jednośladowy znosi normalną, codzienną eksploatację??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Białorusi czy w Wietnamie ludzie tym poruszają się na co dzień, więc na pewno da się. Ale sądząc po tym jak kiedyś szybko się pojawiły w handlu a jeszcze szybciej znikły to myślę, że jednak jakość wykonania nie zapewnia bezawaryjnej jazdy. Chyba szkoda kasy ładować w taki pojazd. Ale jak masz egzemplarz nie wymagający wielkich nakładów a sam zrobisz potrzebne naprawy to możliwe, że będziesz zadowolony z dalekiego klona DKW 125 RT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanicznie wydaje się ok, odpala, jeździ, elektryka również sprawna. Wizualnie do ogarnięcia, przydałby się nowy lakier, ramkę reflektora chrupie ruda. W sumie szczegóły natury estetycznej i śmigać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz z bratem próbujemy wskrzesić życie w simsona - jak się ostatnio udało przejechać kawałek to stwierdzam że frajda też jest :). A taki Mińsk to w ogóle, nawet się nie zastanawiaj.

Edytowane przez Limo

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba jednak do codziennej eksploatacji wolałbym skuter klasy ok. 250ccm czy jakiegoś gs500 za 2,5kzł

jeżdżącą WSKę fajnie po prostu mieć i czasem nią polatać ale niekoniecznie mógłbym jej zaufać przy codziennych przejazdach do roboty ;)

odnośnie Mińska to niestety niewiele sensownego mam do powiedzenia ponieważ moja (nie)wiedza sprowadza się do tego, że wiem jak wygląda :D

 

@Limo - Simson to porządny niemiecki sprzęt i nie ma co tego porównywać do białoruskiego wykonania mińska

Edytowane przez konrad1f

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dwa GS'y, nowego 500F i używanego 400L z 1982 roku, o dziwo tym zabytkiem jeździło mi się znakomicie, dużo lepiej niż F z salonu.

Btw Simsona też mam, S50N z 1976 roku, silnik okrągły skrzynia trójka, trochę już w niego zainwestował.

 

Podjąłem decyzję, Mińska będę robił. A co mi tam. :) Najwyżej poczuję niedosyt mocy i go sprzedam. :wink:

Edytowane przez Cinek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mińska nie miałem ale parę razy nim jechałem bo kolega za młodu takim jeździł, prędkość maksymalna to coś koło 90 km/h i to po dłuższym rozbujaniu. Tak do 70 km/h jako tako przyspiesza a później to już jest dłuższe rozpędzanie.

 

Moje zdanie jest takie, że nie chciał bym jeździć tym polsko - radzieckim wynalazkiem, ciężko o części, trzeba pisać do różnych ludzi po forach żeby załatwić pierdoły. Dużo lepszym i o wiele lepiej wykonanym motocyklem jest MZ ETZ 150.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kwestia czy ci ta setka potrzebna - ja śmigam na codzień kiblem 50 jeszcze z 6 barami kompresji co przypierdala 40km/h , tygodniowo w zasadzie ok 150km robię( a jak trafi się łódź to 100 pęka w jeden dzień wtedy 250-300 w tygodniu pęk ) i żyję .......

 

jak masz przelotową 70 i siłę ruszyć ze świateł a taka 125 ci to da to w ogóle świat i ludzie........

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę jeszcze tydzień wytrzymać (gips) wtedy mam nadzieję sam się przekonać jak z osiągami.

 

Od czasów gdy śmigałem motorowerami chwila upłynęła (tak >20 lat...) a najsłabsze co miałem top była Jawa 350, poza tym GS'y o których pisałem, trafiła się i jedna sześćseta (XJ).

 

W sumie kufa sam nie wiem czego chcę :biggrin: z jednej strony najszybciej co cisnąłem sprzęta to było 130 km/h i kończył się komfort jazdy, do jeżdżenia "wokół komina" po wioskach nic szybszego mi nie trzeba a z drugiej strony głowy siedzi że jednak te 40 KM pod tyłkiem to takie minimum. ;)

 

Z trzeciej strony teraz uwolniono 125 na p.j. kat. B i jakoś ludzie też tym śmigają. :)

 

 

No nic, jak pisałem muszę wytrzymać do poniedziałku, i może uda mi się samemu sprawdzić te osiągi, a pytam bo ja z tych ludzi którzy lubią wszystko wiedzieć.

 

@michoa ciekaw jestem jeszcze jak z niezawdnością, wiem z doświadczenia że z komunistycznymi wyrobami bywa baaardzo różnie a nie chciałbym utknąć gdzieś 100 km od domu bo dajmy na to korba się urwała. :icon_mrgreen:

 

@Quadrat z dostępnością części nie jest super ale też nie najgorzej, sporo tego stuffu jest na allegro ceny przystępne. W moim egzemplarzu jest już wymienione chyba pół silnika, wliczając tłok, cylinder, zębatki skrzyni i sporo innych duperszwanców. Pozostaje mi jedynie się karnąć i NIE MOGĘ, i mnie szlag trafia z tego powodu. :icon_mrgreen:

Edytowane przez Cinek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Quadrat z dostępnością części nie jest super ale też nie najgorzej, sporo tego stuffu jest na allegro ceny przystępne. W moim egzemplarzu jest już wymienione chyba pół silnika, wliczając tłok, cylinder, zębatki skrzyni i sporo innych duperszwanców. Pozostaje mi jedynie się karnąć i NIE MOGĘ, i mnie szlag trafia z tego powodu. :icon_mrgreen:

 

No właśnie nie wszystkie części z Allegro pasują do konkretnego modelu Mińska, niedawno tutaj na forum był poruszany temat części do gaźnika typu K62C, pomagałem pytającemu szukać części i niestety ale się poddałem. Dopiero załatwił to przez jakąś osobę z forum o Mińskach.

 

http://forum.motocyklistow.pl/index.php/topic/177480-problem-z-gaznikiem-minsk-romet-125-typ-400a/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...