Skocz do zawartości

Auto do 5 tys zl


przypadkowelitery
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Podbijam temat. Też zaczynam się rozglądać za autem w okolicach 5tysięcy. Bo moja Astra już pochłonęła więcej niż za nią zapłaciłem a zbierają jej się kolejne wydatki a na wiosnę będzie miała przegląd którego już raczej nie przejdzie. Będę szukał auta w miarę żwawego, które nie będzie miało 16s do setki jak moja 60KM astra która już 12 lat jeździ z gazem. Typ nadwozia obojętny byleby nie był to mikrus jak tico czy seicento (jechałem kilka razy i bałem się że wypadne przez drzwi). Więc podstawowe moje wymogi: nie zjedzony przez rdze, z klimatyzacją, benzyna lub benzyna z gazem, silnik gdzieś między 1.4 a 2.0 mający 90KM minimum, mało awaryjny i z sensownym przebiegiem, najlepiej poniżej 200tys km

Edytowane przez Adikon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbijam temat. Też zaczynam się rozglądać za autem w okolicach 5tysięcy. Bo moja Astra już pochłonęła więcej niż za nią zapłaciłem a zbierają jej się kolejne wydatki a na wiosnę będzie miała przegląd którego już raczej nie przejdzie. Będę szukał auta w miarę żwawego, które nie będzie miało 16s do setki jak moja 60KM astra która już 12 lat jeździ z gazem. Typ nadwozia obojętny byleby nie był to mikrus jak tico czy seicento (jechałem kilka razy i bałem się że wypadne przez drzwi). Więc podstawowe moje wymogi: nie zjedzony przez rdze, z klimatyzacją, benzyna lub benzyna z gazem, silnik gdzieś między 1.4 a 2.0 mający 90KM minimum, mało awaryjny i z sensownym przebiegiem, najlepiej poniżej 200tys km

Chyba za dużo wymagasz....

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię że na już. Czekam na jakąś perełkę. Ostatnio miałem okazję kupić Mitsubishi Galant za 5tys z klimą, skórzane fotele, przebieg 130tys od nowości u jednej pary już emerytów, ale jak się w sobotę dowiedziałem, w niedzielę nie szło się do nich dodzwonić a w poniedziałek się dowiedziałem że sprzedane. A mam czas do wiosny więc jakaś okazja na pewno się trafi ;)

Edytowane przez Adikon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię że na już. Czekam na jakąś perełkę. Ostatnio miałem okazję kupić Mitsubishi Galant za 5tys z klimą, skórzane fotele, przebieg 130tys od nowości u jednej pary już emerytów, ale jak się w sobotę dowiedziałem, w niedzielę nie szło się do nich dodzwonić a w poniedziałek się dowiedziałem że sprzedane. A mam czas do wiosny więc jakaś okazja na pewno się trafi ;)

Życzę powodzenia, ale w tych kryteriach raczej spodziewaj się fury pełnoletniej, a w takich zawsze lecą jakieś pierdoły. Niby pierdoły, ale wkurzające.

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szukam nówki. Coś z okolic rocznika 2000 moja Astra jest z 1999r ale jak się potem okazało była strasznie zaniedbana. Dokumentacje techniczną miała tylko do 2007r, potem jej ślad zniknął. A starsze auta mają łatwiejszą elektryke do ogarnięcia przynajmniej. ;) W Astrze już naprawiałem zamek centralny, radio, wymieniałem niektóre przewody z głośników, kabelki z instalacji gazowej które się przetarły, naprawiłem ogrzewanie tylnej szyby itd. A w nowszych autach też się da ale na pewno było by o wiele ciężej i bardziej było by widać że coś było robione.



Co sądzicie o tym?

http://allegro.pl/show_item.php?item=6568139894#thumb/7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbijam temat. Też zaczynam się rozglądać za autem w okolicach 5tysięcy. Bo moja Astra już pochłonęła więcej niż za nią zapłaciłem a zbierają jej się kolejne wydatki a na wiosnę będzie miała przegląd którego już raczej nie przejdzie. Będę szukał auta w miarę żwawego, które nie będzie miało 16s do setki jak moja 60KM astra która już 12 lat jeździ z gazem. Typ nadwozia obojętny byleby nie był to mikrus jak tico czy seicento (jechałem kilka razy i bałem się że wypadne przez drzwi). Więc podstawowe moje wymogi: nie zjedzony przez rdze, z klimatyzacją, benzyna lub benzyna z gazem, silnik gdzieś między 1.4 a 2.0 mający 90KM minimum, mało awaryjny i z sensownym przebiegiem, najlepiej poniżej 200tys km

 

Za 5 tys. zł to można kupić co najwyżej wozidło do roboty i z powrotem a nie jakiś pojazd "na wypasie" z przebiegiem poniżej 200 000 km. No ale życzę powodzenia, może się uda znaleźć jakieś E36 ;)

 

 

Jak nie masz dość konkretnej wiedzy o mechanice żeby samemu usuwać drobne awarie (a w tym aucie elektryka po tylu latach będzie odstawiać cyrki) oraz zasobnego portfela na naprawy to sobie odpuść. Sprawdź ceny części to się zdziwisz.

Edytowane przez Qadrat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega kupił pedzia 106 z 98 roku z autentycznym przebiegiem 26000. Zapłacił niewiele, ale co z tego jak go rowerzyści wyprzedzają, bagażnika brak, a wszystkie mechanizmy chodzą jakby smaru na oczy nie widziały. Spalanie na gazie 8l, czyli wynik osiągalny w mojej Hondzie.

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Citroen AX w dieslu, to jest maszyna.

 

W Pugu 106 też był wolnossak klekot 1.5 :P

 

 

Kolega kupił pedzia 106 z 98 roku z autentycznym przebiegiem 26000. Zapłacił niewiele, ale co z tego jak go rowerzyści wyprzedzają, bagażnika brak, a wszystkie mechanizmy chodzą jakby smaru na oczy nie widziały. Spalanie na gazie 8l, czyli wynik osiągalny w mojej Hondzie.

 

Pugi 106 były "na topie" w latach jak ja jeszcze chodziłem do szkoły, większość dziewczyn się tym zachwycała (a jak nie 106 to znowu Saxo). Mnie osobiście to auto się zbytnio nie podobało a w środku ciasno prawie jak w Seicento. 106 też zbytnio rewelacyjnie się nie prowadziła. No nie lubiłem tego auta. Co innego 306, auto wg mnie dużo lepsze od 106 a i sporo ciekawych silników tam można spotkać. Sylwetka taka bardziej na sportowo. Kolega takiego miał z 1.8 110 KM i to dość fajnie jeździło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...