Skocz do zawartości

Wyciagniecie wkładu wydechu w jawa 350ts co da??


karolMTX80r2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Układ wydechowy w 2t z tego co wiem ma bardzo duży wpływ na pracę silnika. Demontaż wkładów tylko pogorszy sytuację. Co do jawy 350 bez wkładów to miałem dawno temu 350 ts ze skróconymi wydechami (ale wkłady były). Mój znajomy nazwał ją "afgańska rakieta" jeździłem nią po Wrocławiu a dzielnicowy polonezem zaraz za mną :biggrin: ale to dawne dzieje były. W tamtych czasach japońców na polskich drogach praktycznie nie było.

Edytowane przez Arczibreslau
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak się po wsi przelecisz to kury tydzień czasu się nie będą niosły :P co do uszczelek to w zeszłym roku kupiłem cały zestaw do ts-ki za 20 zł. U mnie w mieście w ''polmo zbycie'' jeszce komplet naklejek oryginalnych dostaniesz :)

Edytowane przez Brylu 1989

Jawa mustang x 3 --->Wsk 125-->quad hensim 110 --->

Yamaha RD80 --->Gilera Coguar 125---> Jawa TS 350 ---> Suzuki Bandit 600 N ---> KTM SX 450

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W TS jak i w CZ są dwa wkłady jeden długi, a drugi krótki. Nie wiem dlaczego, ale wyciągnięcie tego krótkiego poprawia reakcje na gaz. Mam to w swojej CZ 175/487. Ten długi odpowiada za rezonans i tłumienie i nie warto go wyciągać. Były o tym dyskusje na forum oficjalnego klubu jawacz.pl i panowie stwierdzili to samo. U mnie w cz prócz lepszej reakcji na gaz, poprawił się dźwięk. Stał się bardziej basowy. A tak to ogólnie, wydech w 2T ma olbrzymie znaczenie, i chcą go modyfikować trzeba mieć sporą wiedzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

być może za prawidłowy rezonans spalin odpowiada tylko jeden wkład a drugi to zwyczajny tłumik i dlatego jest wzrost mocy

 

To jak w japońskich 2T enduro -dyfuzora nie wolno ruszać i kombinować natomiast wydech końcowy z reguły zmiana na pusty daje wzrost mocy ( nie zawsze ale z reguły ) pomijając huk że kury nie niosą

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy ten drugi wkład czyli krótki, nie to że jakoś super tłumi. Ale słychać odczuwalną różnice. Normę dźwięki 96dBa to raczej nie przekracza, na połowie obrotów silnika. Nie chodzi jak typowa kosiarka. Właśnie CZ ma ten swój dźwięk, taki miły basowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...