Skocz do zawartości

Mój Chiński Romet k 125 łamie stereotypy


Gość Punkbuster
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Punkbuster

dla Ciebie ma tylko zalety.

 

Przeczytaj prosze moje posty na 5 i 6 stronie ,zwłaszcza ten post o ''nieowijaniu w bawełne '' :D

 

 

Twierdzisz aby nie oceniac chinczykow, a sam w co drugim poscie oceniasz japonce - ile ich miales, ze je oceniasz ?

 

 

Gdzie ja oceniłem jakiś konkretny japoński motocykl ? Cytaty.

To że napisałem dobrze znaną prawde, nie stereotyp że djuk 390, xj 600, sv 650 czy gs 500 to fajne motocyke, to nie od razu hipokryta.Zwłaszcza jeśli się coś tam przejechałem na tych sprzętach.Więc choć w małym stopniu oceniać mogę.

 

Za to Wy nawet przez sekunde nie siedzieliście na K 125 , pewnie nawet nie widzieliście na oczy ale ofc.Stereotypowy Hejt bo chińczyk bo słaba jakość i założone klapki na oczy i uszy na jakiekolwiek kontrargumenty.

 

Fajnie że ktoś jeździł chińczykiem, i ocenia k 125.Ale NIC nie powiedział co to za chińczyk i w jakim jest stanie. Jak się patrzy na k 125 przez pryzmat skutera z lidla za 1500 z tektury , to nie dziwota że K 125 to gówno. No bo jak ? Istnieje lepszy chińczyk niż ten skuter którym jeździłem ? A no istnieje...

 

Punkbuster

 

przepraszam, ze pytam, ale jakie Ty sam masz merytoryczne podejscie, czy to do samych motocykli czy do osrodkow egzaminujacych kierowcow ?

 

Do motocykli pół na pół.Próbuje na chłodno porównywać wady i zalety. Choć na pewno trochę zbyt faworyzuje K 125. Zwłaszcza że ten motocykl dał mi tyle przyjemności. Każdy chwali swoje.

 

Co do ośrodków ruchu, jestem całkowicie nie merytoryczny. Działa przeze mnie w tym przypadku żal i agresja jak mnie wydoili na kasę. Patrząc z dzisiejszej perspektywy, mogłem walczyć w sądzie za jedno podejście.Wszystko było nagrywane,ale co ja tam... 18 lat miałem,obsrany byłem.Chciałem to jak najszybciej zdać i zapomnieć.

 

edit.Co mi się w K 125 bardzo nie spodobało uwaga!Wulgaryzmy :

Edytowane przez Punkbuster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Punkbuster

To samo mi mniej więcej napisał jeden kolo w komentarzach pod filmem:D

Napisał to:

''"to mu zabiera z 5KM mocy" - haha... Przy tej pojemności w zupełności wystarcza taka średnica, nawet jak dasz pełny przelot prócz hałasu nie sądzę żebyś zyskał więcej jak 1KM a co dopiero 5KM. Skoro ma fabrycznie 10KM to myślisz że zyskasz 50% zmieniając sam wydech...? Z tego prymitywnego 2 zaworowego silnika chłodzonego powietrzem na gaźniku bez zmiany cylindra, dysz itd nigdy nie uzyskasz 15KM''

 

Ale potem sprostowałem:

''Nie mówiłem tego na poważnie, aż taki głupi nie jestem. Na nim nigdy się nie uzyska 15km w ogóle. Dysza nic nie da bo ten gaźnik fabrycznie spokojnie zasila silniki 200 cc. A zmiana na 150 cc daje w porywach jakieś 0,5km . Może i prymitywny ,ale jest nie da zajechania, nie do ZAJECHANIA. i pali 2,5 L na 100 :D I części są tanie w Huy, i regulacja zaworów z racji OHV jest banalnie prosta ... i mogę tak dalej wymieniać i wymieniać...''

Edytowane przez Punkbuster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romet podtrzymuje tradycje motoryzacyjną Polski

Jasne, produkując jakieś wynalazki w Chinach. Zdewaluowali nazwę "Romet" i "Junak". Być może omawiany egzemplarz jest wyjątkowy, nie zmienia to jednak faktu, że jakość chińskich motocykli jest skandalicznie niska, a nowy chiński produkt jest wart dokładnie tyle samo, ile kosztuje. Choćby był nawet zrobiony na licencji najlepszej marki. Spytajcie się dilera, ile egzemplarzy wraca na naprawy gwarancyjne. Mój kolega tym handluje i twierdzi, że to jakiś koszmar. A to, że takie cudo rozpada się na widok kluczy, nie oznacza, że operator narzędzi ma drewniane ręce. Te typy po prostu tak mają. Przerobilem to na własnym grzbiecie, zanim przestalem te "doskonale jednoślady" wpuszczać na warsztat. Moja ocena jest, być może, subiektywna, ale ja bym tego nie kupił,.

Kupujesz tanio, kupujesz dwa razy. Mnie na to nie stać. Cena jest ZAWSZE odzwierciedleniem jakości.

Edytowane przez grizzli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A tak na serio...jest taka złota zasada:Nie jeździłeś, nie oceniaj.

 

 

I uprzedzając Twoj protest. Jechalem prawie wszystkim, co porusza się po polskich drogach. Zawod taki mam. Ja wiem, że to nie to samo, co "jeżdzilem", ale przy pewnym doświadczeniu pozwala wyrobić sobie w miarę wiarygodną opinię o pojeżdzie. Dlatego bardzo żaluję, jako że wychowalem się na komunistycznej motoryzacji, i wspominam ją z olbrzymim sentymentem że pewne nazwy nie zostaly nigdy zastrzeżone. Bo nie stalyby się wtedy pośmiewiskiem motocyklowego środowiska.

Edytowane przez grizzli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Punkbuster

Miałem komara , motorynke , ogar 200 i 205 . Mój dziadek miał wskę i junaka, i oboje jednomyślnie sądzimy że to był chłam. Cały czas problemy z iskrą , z paliwem , puchnące tłoki , Ciekło to jak dziurawe . To jest dobre jako ''dekoracja'' garażu a nie jako sprzęt który działa. W porównaniu do nowych Rometów i Junaków to jest przepaść. Obecne romety i Junaki przynajmniej działają, i to całkiem dobrze jak się dba.Nie musicie się z mną zgadzać,nie zależy mi na tym. To jest moje zdanie na temat tych przereklamowanych gównianych motocykli z PRLu.

Reputacje nowych rometów psują niechluje . którym się nie chce wymienić oleju , wyczyścić filtra czy naciągnąć łańcucha. Żaden sprzęt nie wytrzyma niedbalstwa. Oni wychodzą z założenia , że tanie wiec można katować,i nie szkoda.A potem na forum piszą : ''To gówno znowu się zj**ało! A ja tak dbałem.Chuchałem i polerowałem''Tak..jasne frajerze...

Nie przeszło im przez ich ten malutki mózg, że nie będą mieli problemu z sprzetem,jeśli choć trochę spędzą przy nim czasu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Reputacje nowych rometów psują niechluje .

Reputacje nowych Rometów psuje sam Romet, sprowadzając coś, co w produkcji jest w cenie kraty dobrej, polskiej wódki. Ponieważ odsetek niechlujow jest taki sam w przypadku użytkownikow i chińszczyzny, i japonii. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Punkbuster

Niechluje najbardziej szczekają , i w sumie tylko ich słychać. I od nich jest ta słaba reputacja czyt.stereotypy. A normalnych użytkowników nie słychać, bo po co mają szczekać ?To motorki chodzą jak sie dba.To nie stary komar motorynka czy ogar, że chuchasz,dmuchasz,dbasz,a to i tak się z**bie. A jak już normalni założą jakiś temat o chwaleniu chińczyka,jak tu ,to zlewka i wyśmiewanie się. Jak grochem o ścianę ,bez kitu.

 

Jak nie chcecie czytac chwalenia o chińczykach ,to nie czytajcie. Szkoda mojego czasu na odpowiadanie po raz 100 tego samego. Znudziło mi się to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi Punkbuster ale w Twoim wypadku idealnie sprawdza się powiedzenie że " widzisz drzazgę w oku innych a belki w swoim nie". Nie jestem ani zwolennikiem ani przeciwnikiem współczesnego Rometa ale jak widzę Twoje wpisy o tym, że ten obecny to miód malina a te dawne to złomy to nóż mi się w kieszeni otwiera. Niby walczysz ze stereotypami a jednocześnie powielasz te dotyczące dawnego Rometa czy WS-ki. Co Ty tak naprawdę o nich wiesz?! Bo miałeś jakiś zaniedbany egzemplarz z dawnych lat?! A Twoje wpisy o WS-ce ( szczególnie trójce) to już zwykła herezja - można jej wiele zarzucić ale na czasy w których była produkowana to był naprawdę wół roboczy znoszący zupełną ignorancję właściciela.Przestań więc zgrywać znawcę tematu i przyznaj po prostu że chwalisz co masz i każdy zrozumie, a nie dorabiasz ideologię do taniej chińsczyzny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę rozumiem religię HD (sam mam z tym niewielki problem) ale religii produktów ChRL nie jestem w stanie pojąć. tam gdzie zaczyna się religia - kończy się myślenie i to widać na załączonym przykładzie.

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niechluje najbardziej szczekają, i w sumie tylko ich słychać. I od nich jest ta słaba reputacja czyt.stereotypy. A normalnych użytkowników nie słychać, bo po co mają szczekać ? To motorki chodzą jak sie dba.To nie stary komar motorynka czy ogar, że chuchasz,dmuchasz,dbasz,a to i tak się z**bie. A jak już normalni założą jakiś temat o chwaleniu chińczyka,jak tu ,to zlewka i wyśmiewanie się. Jak grochem o ścianę ,bez kitu.

 

Jak nie chcecie czytac chwalenia o chińczykach ,to nie czytajcie. Szkoda mojego czasu na odpowiadanie po raz 100 tego samego. Znudziło mi się to.

 

Punkbuster

 

Dzisus, Ty wogole wiesz jakie ty pierduly ( celowo przez " u " aby nie wymazalo ) piszesz ?

 

Pierd olisz jak za przeproszeniem wlasciciel Ducati czya MV , ze jak sie dba to chodzi.

 

Wiesz wogole o co w tej calej motoryzacji chodzi ?

 

Masz dbac jak najmniej a sprzet ma chodzic.

 

W Przypadku Twojego chinola przy 12 000 z groszami po umyciu po prostu Twoj cud miod i malina nawet nie zapalil, wiec o czym wogole piszesz ?

 

Pitolisz o starej Japoni a ta stara Japonia chodzi dziesiatki lat ( DT 50, DT 80, DT 125 ) Honda Dax ( 50 ccm, ) CY ( 50 ) cm czy inne,

 

Moze wiec pojezdzij tym swoim cudem ze 30 lat i wtedy napisz jaki jest niezniszczalny. Japonia to juz udowodnila a chinole bez wzgledu na nazwe tego najprawdopodobjniej nie udowodnia, go zgnija pod doopa.

 

NA innym forim tez byl Kolo ktory tak wychwalal, tyle, ze po trzech latach zniknal jak kamien w wode i jego wypociny o wyzszosci tego zlomu sie skonczyly.

 

z wyrazami szacunku

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak nie chcecie czytac chwalenia o chińczykach ,to nie czytajcie.

To będziesz pisał wtedy sam do siebie, bo drugiego takiego pasjonata ryżu trudno będzie znależć. Może ten temat powinieneś zalożyć na jakimś forum milośników chinoli, tam spotkasz się z większym zrozumieniem. A swoją drogą, to twardziel jesteś, chociaż nieco infantylny, bo sądzilem do tej pory, że z pierdzitków w końcu się wyrasta, jako, że każdy prędzej czy póżniej ewoluuje w swojej pasji, ale Tobie, jak widać, to nie grozi. Wielki szacun z mojej strony, bo nie przypuszczalem, że mimo to, że to żółte gówno doprowadzilo Cię kiedyś do takiej rozpaczy, że chcialeś je zezłomować, będziesz go bronić jak lew i sto tygrysów. Tak więc nie poddawaj się, nie na darmo ktoś już kiedyś przewidzial, że Chiny zawojują świat. Jestem przekonany, że przy tym tempie ich ekspanji oraz lawinowo rosnącej jakości i technicznej kultury wkrótce na polskich drogach będą królowały tylko Romety. Czego Ci z calego serca życzę.

Edytowane przez grizzli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...