Skocz do zawartości

Jaki NIE ścigacz dla wysokiego.


Rekomendowane odpowiedzi

Generalnie obawiam się mocy, ponieważ będzie to mój pierwszy poważny motocykl. Obecnie mam CBR-125R i za wiele się na niej jeździć nie nauczyłem :)

 

Potrzebny mi motocykl, na którym nauczę się jeździć, który jest dla nowicjusza odpowiedni, a który może mi też posłużyć kilka sezonów. Może to być taki motocykl, który później zostawię dla Żonki, żeby ona się podszkoliła i na "Słabszym" jeździła razem ze mną.

 

No i wolałbym chyba, żeby ewentualnie pod górkę odrobinę wolniej podjechać :) bo tutaj to i tak nie można szybciej niż 80km/h poza terenem zabudowanym jechać. A w górach to już w ogóle :) od jednej serpentyny do drugiej masz powiedzmy 100m - po co Ci moc i tak zaraz musisz hamować. I to nie są aż takie stromości - owszem moja 125 miała zadyszkę, ale myślę, że motocykl 35-50kW sobie da spokojnie radę.

 

Pisałem w poprzednich postach, że nie lubię szybkiej jazdy. Raczej preferuję spokojną. Dla mnie ma znaczenie w motocyklu łatwość i wygoda prowadzenia, ale i skuteczność hamulców.

 

Przedwczoraj rozmawiałem z sąsiadem, on ma bodajże BMW R1200RT. Fajny motor, ale jak dla mnie za mocny. Jedno co mi doradził, czego on już nigdy nie zamieni, to to, że ewentualny kolejny motor będzie z Wałem Kardana.

 

Także do moich wymagań co do motoru wszedł nowy element :D Który z motorów turystycznych posiada Wał Kardana i pasowałby do moich warunków i wymagań :) czytałam o Hondzie NTV 700 ale one są dość ciężkie.

 

Czy coś z mniejszych, odrobinę słabszych turystyków posiada wał kardana?

Znalazłem jeszcze TRIUMPH Tiger 1050 ABS, ale znów ta moc... :)

 

Aha. Yamaha XT660 została skreślona bo to typowe Enduro i mi się nie podoba :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tygrysek jeśli już to mały. I nie, nie bój się mocy, za parę złotych/euro/franków masz taką małą blaszkę i niecałe 50 kuni ...

"O ładnie złożony... O nieźle zapierd..a... O ładna pozycja i dobrze patrzy... O Rura po bułki jedzie..." - Komentarze przy oglądaniu zdjęć z SD ;-) - made by Rufi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo mocy w TDM? Gdzie?:) Jeździłeś już motocyklem, małym, ale jeździłeś. W takim razie wiesz jak działa manetka. Wiesz jak działa motocykl. TDMa nie osiąga kosmicznych predkości. Mam wrażenie, że traktujesz ją, jakby w ułamku sekundy osiągała 200km/h. Pomijając fakt, że mieszkasz w Szwajcari, więc raczej przepisów nie łamiesz, to nie oczekuj atomowych przyspieszeń po TDM. W ogóle, co za problem zmieniac bieg wcześniej i nie odkręcać na maksa? Zwłaszcza, że nie jesteś nastawiony na świrowanie. Wiec luzik, na koło nie pójdzie nawet przy ostrym odkręcaniu na jedynce, a raczej sprintów do setki nie będziesz robić. Przy predkościach przelotowych się nie męczy, a ciągnie ładnie;) Zresztą, aż tak dużych różnic nie ma między V-stromem, czy TDMą, czy innym Transalpem w codziennej jeździe użytkowej bez świrowania. A czasem zapas mocy, może sie przydać.

Rozumiem, że boisz sie mocy, ale to nie jest XJR, gdzie ledwo odkręcisz i już 150. :)
Naprawdę TDM mocowo jest przyjazna i nie zabójcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pierniczysz farmazony :biggrin: Silnik to nie wszystko.

Jeździłeś w ogóle 2 cylindrowym twinem z taką pojemnością? To nie zupełnie to samo co 4 gary w rzędzie. Poza tym TDM-a ma wysoko umieszczony środek ciężkości i na pewno nie prowadzi się tak lekko jak sztormiak! Nie rozumiem też po jaką cholerę namawiać na siłę Grzesia na takie motocykle, kiedy facet chce kupić sprzęt zdroworozsądkowo.

Edytowane przez tadeo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TDM jest dość wysoka, ale autor nie jest jakimś małym karakanem przecież :) Skoro ja mając 175cm nie miałem z nią najmniejszych problemów to większemu ode mnie będzie jeszcze łatwiej.

Silnik TDM jest bardzo fajny bo ciągnie równo od dołu i nic nie zaskakuje po przekroczeniu pewnej granicy. Dla tego byłby to dobry wybór.

Łoś50>Dragstar125>CBR125>FZS600>FZ6>CBR600>SV650>FZS1000>Versys650>G310r/gs>F850GS>K1600Gt>RnineT Scrambler>R1250GS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tadeo mądrze gada :)

Karakanem nie jestem :)

 

Ale TDM mi się nie podoba i chyba odbiega odrobinkę od moich założeń :)

 

Chyba i tak najlepiej z nich wszystkich podoba mi się BMW F 650 GS, ale ta wersja po 2008 roku, czyli już 800 ccm.

 

No może jeszcze SUZUKI DL 650 V-Storm Adventure ABS 2013 rok. Ale oba (BMW i Suzuki) to już pod 6000 CHF podchodzą :(

 

No i ten Wał Kardana. Niekoniecznie chce mi się walczyć z łańcuchem. Wolę wyć leniwy i mieć coś w miarę bezobsługowego. Czy rzeczywiście nie ma motorów Turystycznych z Kardanem oprócz Hondy NTV 700?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostępne są tylko wersje R1150GS

 

Jeśli dasz radę wyrwać u siebie fajnego R1150GS z pewną historią to będziesz miał motocykl, którym pojeździsz jeszcze bardzo długo a zmienisz go dopiero na R1200GS ;) I nie ma się czego bać bo to tylko 85KM i 98Nm ale za to dostępne przy niezbyt wysokich (jak na motocykl) obrotach więc nie będziesz musiał tego mocno kręcić. Fajny sprzęt na wtrysku, napęd wałem, 6 biegów, z przodu świetne zawieszenie telelever (docenisz choćby przy hamowaniu bo nie nurkuje), spalanie w trasie jak nie przekraczasz 120km/h to zejdziesz do 5l (poważnie), jak trochę szybciej to ~6l a z załadowanymi kuframi przy 170 - 180km/h wychodzi do 7l. W mieście nie zdarzyło mi się przekroczyć 7l. Trochę waży bo z pełnym bakiem w granicach 270kg ale prowadzi się przyjemnie i nie czuć tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Honda NTV700 jest jeszcze cięższa od tego BMW R1150GS.

 

Jak uważacie? Ciężar motocykla, a początkujący kierowca?

 

Acha... Intruder to rzeczywiście przesada :D



Chyba rzeczywiście na początek pozostaje mi wybrać cosik z łańcuchem :)

Edytowane przez Grzegorz S.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...