Skocz do zawartości

Hamowanie motocyklem przy dużej prędkości


TymbaRRk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szkolenie od zera z ABSem jest bardzo nieopłacalne dla kursanta bo ucząc się bez ABSu jesteś w stanie jeździć na motocyklu z ABSem. W drugą stronę już niekoniecznie.

 

W poważaniu mam to czy Ty sie narażasz (kup sobie ubezpieczenie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkolenie od zera z ABSem jest bardzo nieopłacalne dla kursanta bo ucząc się bez ABSu jesteś w stanie jeździć na motocyklu z ABSem. W drugą stronę już niekoniecznie.

W poważaniu mam to czy Ty sie narażasz (kup sobie ubezpieczenie).

 

Komandosek

 

To teraz rozwin prosze co rozumiesz poprzez " nieoplacalne dla kursanta " ? Bo chyba na opak sie rozumiemy. Ty dalej 100 lat za murzynami. Kumasz, ze swiat idzie do przodu a nie cofa sie wstecz jak Ty ?

 

Od 2017 roku nie beda produkowane motocykle bez ABS'u - na szczescie dla wszystkich. Nie kazdy ma ambicje aby jezdzic zlomem czy zabytkiem. Jak widac w Niemczech swiadomosc przecietnego Schmidt'a jest znacznie wyzsza niz Kowalskiego, bo Schmidt ceni sobie swoje zdrowie i bezpieczenstwo Inne aspekty pomine, bo i tek do Ciebie nbie dojdzie.

 

W dupie mam kupowanie ubezpieczenia, bo gdybym mial wykupic ubezpieczenie jakie mi ktokolwiek proponuje ( nie bierz do siebie osobiscie - bo takich jak Ty jest tu wiecej ) to musialbym pracowac tylko na ubezpieczenia.

 

P.S. NA sprawy ktorymi interesuje sie policja czy prokuratura niema ubezpieczenia, szkoda tylko, ze w Twoim wieku o tym nie wiesz.

 

 

Potem taka osoba wyszkolona na ABS-ie niech się przejedzie na jakimś hard enduro bądź crossie w terenie..

 

Mort3m

 

Ten kto bedzie jezdzil bez ABS'u bedzie potrafil hamowac bez niego, bo jest to rowniez przerabiane zarowno na teori jak i na zajeciach praktycznych, tyle, ze krotko.

 

Ceny motocykli z ABS'em nie sa dla nikogo niedostepnymi. Tu ludzie Maja inna swiadomosc.

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu ludzie Maja inna swiadomosc

a tu ludzie mają inne zarobki ;) Edytowane przez konrad1f

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18/2

 

 

To moze warto byloby zaczac jezdzic w ruchu drogowym znacznie wiecej godzin ?

 

a tu ludzie mają inne zarobki ;)

 

Kondziu, pitolenie, szajsfon kosztuje wszedzie tyle samo i sprawdz w swoim otoczeniu ile osob go posiada. Z innymi zdobyczami techniki rowniez. Pytanie tylko dlaczego w zakresie 2OO ma to dzialac inaczej ? Zasada jest prosta, nie stac Cie nie bierz sie za cos.

 

 

Nieopłacalne dla kursanta - nie będzie w stanie jeździć motocyklem bez ABS. Siądź teraz na dużego turystycznego GSa i zjedź choć kawałek z równego asfaltu.

 

Dziwne, mam cale mnostwo kursantow ktorzy po zdobyciu PJ jezdza bez ABS'u - wiesz dlaczego ? Bo jada sobie na plac gdzie byli szkoleni i sami sie doksztalcaja - m/i jeden z tematow wykladanej teori.

 

Jak myslisz na jakim motocyklu kursant potrzebuje krotszego czasu aby nauczyc sie hamowac ? Na konwencjonalnym czy tym z ABS'em ?

 

Przeloz wiec czas na 45,- € za kazde 45 min i powiedz mi jeszcze raz, ze kursantowi sie to nie oplaca.

 

Jak się wywróci to sam się nauczy. Moim zdaniem nie ma lepszej drogi wyrobienia nawyku niż po prostu gleba. 15 lat temu się wyłożyłem i od tamtej pory zawsze udaje mi się wyratować uślizg przodu.

 

Jestem innego zdania Siadz moze do samolotu z kims kto wylatal " godziny" na domowym komputerze, Aby sie nauczyc, wcale nie trzeba sie wyglebic.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat pieniędzy mam tyle do powiedzenia. Znaczna część ludzi chce mieć motocykl. Jeździć to już nie koniecznie. Tak już jest, ze wydajemy niewspółmiernie dużo na sprzęt, a o sobie zapominamy.

"Leję na fałki i śmierdzące cwajtakty"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kondziu, pitolenie, szajsfon kosztuje wszedzie tyle samo i sprawdz w swoim otoczeniu ile osob go posiada. Z innymi zdobyczami techniki rowniez. Pytanie tylko dlaczego w zakresie 2OO ma to dzialac inaczej ? Zasada jest prosta, nie stac Cie nie bierz sie za cos.

 

 

 

Możesz rozwinąć? Czyli co, jak mój motocykl nie ma ABSu to znaczy że nie stać mnie na motocykle i mam nimi nie jeździć?

 

ABS decyduje czy dana maszyna jest wartościowym motocyklem? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz rozwinąć? Czyli co, jak mój motocykl nie ma ABSu to znaczy że nie stać mnie na motocykle i mam nimi nie jeździć?

ABS decyduje czy dana maszyna jest wartościowym motocyklem? :D

 

dobre nie :D ? Przegraliśmy życie........

 

japierdziele ten dział zaczyna być lepszy niż humor który wymarł :D

 

 

zawsze udaje mi się wyratować uślizg przodu.

 

zawsze ? większa pewność siebie niż drimof mniemanie o sobie :D Ja przodu często uratuje , ale nie mówię że zawsze......

 

 

Potem taka osoba wyszkolona na ABS-ie niech się przejedzie na jakimś hard enduro bądź crossie w terenie.. ;)

 

ja myślę że kwestia krótkiego czasu i przynajmniej hard enduro chcące dostać homologację będą musiały to mieć :(

 

 

Songo jesteś biedakiem i tyle, oddaj drz na złom bo tam jest jej miejsce.

 

ty nie lepszy popełniasz z nami zbiorowe samobójstwo ?

 

Ale nie mówcie że nie ma nic tak zajebistego jak wcisnąć tylni hampel do oporu i lecieć bokiem -żeby tylko po takim manewrze na czarnym opona nie robiła się kwadratowa to korzystałbym częściej :D

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Możesz rozwinąć? Czyli co, jak mój motocykl nie ma ABSu to znaczy że nie stać mnie na motocykle i mam nimi nie jeździć?

 

ABS decyduje czy dana maszyna jest wartościowym motocyklem? :D

 

Napisaelm, ze kogos na cos nie stac ?

 

To inaczej, zrob ankiete jakie motocykle sa wartosciowsze, tylko pozniej nie zdziw sie.

 

To tak samo jak bys sie w gimnazjum zapytal cp jest lepsiejsze ?

 

Nokia 6110 czy Srajfon 5 ?

 

Songo jesteś biedakiem i tyle, oddaj drz na złom bo tam jest jej miejsce.

 

Nie tylko Songo, ja tez mam DR'e. tyle, ze nie 400 a 350 - widac biedniejszy jestem.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...