Skocz do zawartości

GSX 750 S Katana 1986


Greedo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ciekawy motocykl - pewnie nawet sporo rzadszy niż "prawdziwa" katana na starszym gsx-ie

fajne jest to, że "dawcę" można kupić za grosze

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kondrat1f, dawcy nie znajdziesz nawet za nie-grosze - tych motocykli NIE MA. Paradoksalnie, łatwiej, jeśli już, trafić starszego GSXa 750 Katanę niż to co mam w garażu ;) Tylko niewiele części pasuje do 750 S.

 

Dziś wykręciłem czujnik oleju i filtr oleju - przy kręceniu rozrusznikiem olej nie leci. Zrzucać miskę? Adamie M, jakieś sugestie co to może być?



Gratuluje. Od dłuższego czasu szukam na aukcjach na ebay podobnego klasycznego sprzętu. Chciał bym CBX 1000 ale to raczej nie ten pułap cenowy ponieważ takie sprzęty to rżadkość a ich ceny są kosmiczne. Myślę że serwisówkę w oryginale możesz kupic w aso suzuki. Spytaj to nic nie kosztuje.

 

CBX 1000 super rzecz, chciałbym się kiedyś tym przejechać :)

Edytowane przez Greedo

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisząc o dawcach mam na myśli gsx750ef/es ;)

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Someone, anyone ? gdziemoże leżeć przyczyną braku ciśnienia oleju ?

Kto w ogóle przeniósł ten temat do motocykli, jak to traktuje o mechanice i to jeszcze tak rozwojowy temat? Przecież tu będzie relacja z remontu tego GSXa ;)

Ok, znalazłem przyczynę braku ciśnienia oleju. Zaprawdę powiadam Wam, zdejmujcie miski olejowe:

post-1378-0-80494000-1444956509_thumb.jpg

post-1378-0-79315800-1444956519_thumb.jpg

Edytowane przez Greedo

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Greedo, ale po co te dywagacje ?

Rozkrecaj go na srubki i wszystko wyjdzie jak na dloni.

Te wszystkie stare trupy wymagaja odbudowy od podstaw, a w kazdym razie solidnego przejrzenia wszystkich podzespolow.

Masz jakis dobry warsztat obrobki mech. do zrobienia pomiarow i ew prac tokarsko szlifierskich ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat można skwitować zdaniem: właściwy motocykl we właściwych rękach ;)

3mam kciuki za reanimację trupa

Edytowane przez konrad1f

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś złożyłem miskę, zalałem olejem i kontrolka wreszcie zgasła.Teraz pozostaje jedynie wyjąć gaźniki i wyczyścić, wymienić filtr powietrza, świece, zdjąć pokrywę zaworów, wymienić klocki, wydechy, koła, napęd, uszczelniacze i olej w lagach, oddać rzeczy do pomalowania, zarejestrować (bo z Irlandii) i pewnie jeszcze kilkadziesiąt innych rzeczy. O Boże, ale z tym będzie roboty.



Greedo, ale po co te dywagacje ?

Rozkrecaj go na srubki i wszystko wyjdzie jak na dloni.

Te wszystkie stare trupy wymagaja odbudowy od podstaw, a w kazdym razie solidnego przejrzenia wszystkich podzespolow.

Masz jakis dobry warsztat obrobki mech. do zrobienia pomiarow i ew prac tokarsko szlifierskich ?

 

Nie znam takiego warsztatu w okolicy, wolę to robić sam. Najpierw chcę uruchomić silnik i sprawić żeby to jeździło, potem chyba rozbiorę do ramy. Problem w tym, że nie wiem czy silnik jest identyczny jak w GSXie ES/EF, bo teoretycznie różnią się mocą (wg danych z internetu). BTW jak mogła być zablokowana wersja japońska? Bo mój GSX to właśnie taka wersja.

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byłem za granicą: 1991-1995 to widziałem, słownie- 1 raz taką Katanę, podobała mi się ta chowana lampa przednia, żaden inny bike czegoś podobnego nie miał...coś jak prototyp/ motocykl studyjny na drodze :-)

 

Co do mechaniki, prawdopodobnie silnikowo podobny do GSX750 starszego typu, jak koledzy podawali... co do sposobów blokowania mocy, na różne rynki różnie bywało, ale z tego co pamiętam do z rynku japońskiego- wałkami i innymi nastawami gaźników...

 

Dawno temu, widziałem w internecie przeróbkę takiej Katany, ale z silnikiem jak u Adama M. GS1150...

Pozdr. J-999

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś kolejna rewelacja - urwały się króćce podczas wyjmowania gaźników. Jadę po dawcę części :/

Wnioski mam takie, że własny garaż przy domu to cudowna sprawa, a robienie takich napraw w garażu podziemnym graniczy z koszmarem.

post-1378-0-43901700-1445384314_thumb.jpg

post-1378-0-88035000-1445384371_thumb.jpg

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No gwinty mostkow sa wlasnie w glowicy, ale z nimi problemu nie mialem, raczej ze srubami mocujacymi sama pokrywe zaworow gdzie wstawialem helicoil.

Mimo ze nie uwazam stopu alu uzywanego wowczas przez Suzuki za najwyzszej jakosci to reszta gwintow trzymala sie wyjatkowo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyt masz silnik tscc?Jeśli tak to tu jest sewisówka

 

Nie jestem pewien do końca ale tylny amor może pasować od gsx 550

 

Co do blokady to mogły też być mniejsze gardzie w gaźnikach i inne dysze.

W mojej suzi gsx 550 były inne wałki o mniejszym koncie wzniosu,mniejsze gardziele w gaźnikach (miałem 100 mm a nieblokowane mają 120 mm) i inne dysze (mniejsze).

Edytowane przez proxma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niestety ale znaleźć takiego GSXa a co dopiero w Polsce i w dobrym stanie to prawie cud.

 

 

Czy ja wiem? Wiedziałem że niedawno rzucił mi się w oczy taki sam i w końcu go znalazłem.

 

http://olx.pl/oferta/suzuki-katana-750-s4-CID5-ID8bzuR.html#7bc1564a0e

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...