Skocz do zawartości

GSX 750 S Katana 1986


Greedo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po długim czasie,

Zakładam temat tutaj bo zagląda tu kilku cennych forumowiczów, m.in. Adam M. Brakuje niestety Piotra Dudka i zawsze chyba będzie.

Przechodząc do tematu, kupiłem wczoraj GSX 750 S Katana z 1986 roku. Motocykl generalnie kompletny, ale stan nieznany. I tu pytanie - czy ktoś dyponuje serwisówką do tego sprzętu, albo chociaż danymi serwisowymi? Informacje o wymienności części silnikowych i podwoziowych też byłyby bardzo w cenie :)

Chętnie poczytałbym też jak działa regulacja tylnego zawieszenia i jak to ew. naprawić.

PS. motocykl to ten model, nie jest to żadne jajco

Suzuki%20GSX%20750SD%20Katana%2084.jpg

Edytowane przez Greedo

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik identyczny jak w moim GS1150, jedyna znaczaca roznica jest mniejszy stator alternatora i chyba inne nastawy / dysze gaznikow.

Tylny amortyzator to samo, jeli jest zepsuty to jego naprawa moze byc niemozliwa a nowy to ponad $1000.

Ten pojazd najlepiej trzymac w oryginale bo w tej chwili to juz rzadkosc i ceny za dobra sztuke zaczynaja rosnac.

Aha jeszcze jedna roznica z moim - hydrauliczne sprzeglo.

 

Wrooooooc, to 750 wiec ten silnik ma wal na panewkach. Sprawdz cisnienie oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy amortyzator nie pasuje od GSX750ES /EF? na zdjęciach wygląda na to samo, kody części są różne ale stawiam że to kwestia malowania np wahacza. Gdzie wkręca się tam manometr do sprawdzenia ciśnienia?

 

Motocykl oczywiście robię na oryginał, jak moje wszystkie, jestem zboczony na tym punkcie ;)

 

Major87, motocykl jest przepiękny, ale roboty jednak będzie tam sporo. Dobrze chociaż że jest kompletny, brak jednej owiewki i byłaby kaplica. Niestety ale znaleźć takiego GSXa a co dopiero w Polsce i w dobrym stanie to prawie cud. Dlatego kupiłem w takim jaki był, trzeba go przemalować, zmienić koła (już zrobiłem risercz i są te same co w GSX 750 ES / EF), zmienić wydech (też GSX 750 ES), zamówić oryginalne lusterka no i przede wszystkim odpalić...

Edytowane przez Greedo

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, że moto przepiękne. Aż zaczynam zazdrościć ;). Ta przednia owiewka to po prostu dzieło sztuki ;)

Znalazłem coś takiego na Classic Cycles

http://www.cmsnl.com/suzuki-gsx750_model13694/

 

Jeżeli uda mi się odzyskać dane z padniętego dysku, to postaram się dorzucić coś więcej. Niestety, ponad 100gb danych - serwisówek, moich filmików itp, poszło się kochać, a ja głupi nie zrobiłem żadnej kopii....

"Suzuki maj motór maj lajf"
En-125 2a '05 | GPZ500S '89 | Bandit 600N '97 | ZX-6R '96 | En-125 2a '05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ołrajt, hir łi goł egejn.

Zalałem nowy olej, podłączyłem akumulator i po kilu minutach (przerwy oczywiście co kilka sekund) kręcenia kontrolka oleju nie gaśnie. Brudny czujnik ciśnienia? Odpalania chyba nie ma co ryzykować na razie. Motocykl stał kilka lat (ze 2 co najmniej) bez oleju ew z resztką. Czy mógł się od tego jakoś "zastać" ten czujnik?

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde. Nawet nie wiedziałem, że coś takiego istnieje :) To znaczy obrazek wklejony gdzieś kiedyś mi się rzucił w oczy, ale myślałem, że to tzw. "model studyjny" :)
Gratulacje. ​

 

Pozdr.

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje. Od dłuższego czasu szukam na aukcjach na ebay podobnego klasycznego sprzętu. Chciał bym CBX 1000 ale to raczej nie ten pułap cenowy ponieważ takie sprzęty to rżadkość a ich ceny są kosmiczne. Myślę że serwisówkę w oryginale możesz kupic w aso suzuki. Spytaj to nic nie kosztuje.

Edytowane przez arturwroc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...