Skocz do zawartości

Wyrzuca olej z płynem chłodniczym przez odmę, hondą pantheon 150 4t


kriss20
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka pięter wyżej , miałeś poradę aby sprawdzić plasteliną przyklejoną do denka tłoka , ile miejsca zostaje na zawory . Trzeba było skorzystać z porady . Teraz bedziesz kombinował , czy dać jedną uszczelkę czy dwie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sworznie w tłoku są w oryginale i zamienniku w identycznym miejscu. Cylinder jest identyczny jak oryginał, tłok też jest identyczny poza tym że nie jest wklęsły i że ma podcięcia na zawory troszkę mniejsze ale możliwe że przez wypukłość tłoka są i ciut wyżej ale raczej nie bo podcięcie w zamienniku na większy zawór jest takie jak podcięcie na mniejszy zawór w oryginale.

 

Teraz dogadałem się ze sprzedawcą że da mi zestaw innej firmy gdzie co prawda tłok też jest wypukły ale ma ciut większe podcięcia na zawory.

Tak jak pisałem, wcześniej wkładałem zamiennik na próbę gdzie dałem starą ( ściśnietą ) uszczelkę pod głowicę i nie dałem uszczelki pod cylinder i tłok nie wadził o zawory więc nie robiłem już testu z plasteliną. Jak wszystko poskładałem tak jak miało być to pojawił się problem.

Jedyna nadzieja jest jeszcze w tym że przestawił się rozrząd bo ustawiałem na znakach które sam sobie zrobiłem bo nie mam dostępu do info jak ma być fabrycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ciężko zassać z neta manual service lub poszukać po stronach? Stara uszczelka pod głowicę? Zaraz okaże się, że pokrzywiła się głowica od przykręcania w nieodpowiedniej kolejności lub przez dokręcanie bez użycia klucza dynanometrycznego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba sobie teraz jaja robisz......

Półśrodkami osiąga się pół efekty. W mechanice natychmiast widać jak prawdziwe jest to stwierdzenie.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałem starą uszczelkę pod głowicę ( na próbę żeby tylko sprawdzić czy zawory nie kolidują !!! ) bo stara była już zgnieciona przez co głowica usiadła nisko a ja nie musiałem zgniatać nowej i w razie czego mogłem zwrócić towar. Czy to tak ciężko zrozumieć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, ja też bym założył starą uszczelkę na próbę, żeby tylko sprawdzić czy nie ma kolizji. Przecież do mojego moto to prawie 2 stówki. A gdyby była kolizja to potem trzebaby było zrobić drugą próbę i finalnie zakupić 3 uszczelki za niecałe 6 stów. Trochę mnie nie stać na taką ekstrawagancję.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, ja też bym założył starą uszczelkę na próbę, żeby tylko sprawdzić czy nie ma kolizji. Przecież do mojego moto to prawie 2 stówki. A gdyby była kolizja to potem trzebaby było zrobić drugą próbę i finalnie zakupić 3 uszczelki za niecałe 6 stów. Trochę mnie nie stać na taką ekstrawagancję.

Tylko, że gdybyś robił u siebie (sądząc po moto z profilu) to nie kupował byś tłoków niewiadomego pochodzenia i wątpliwej jakości wykonania, a wsadzał byś OME lub wiseco np. A tu nie musiał byś brandzlować się z niepotrzebnymi pomiarami. A skoro kolega kupił tłok, który różni się od oryginału to niestety musi pogodzić się z eksperymentowaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie kupiłem takiego zamiennika bo był tani tylko po prostu taki był. Sprzedawca nie pisał, że tłok jest wypukły a mi przez myśl nie przeszło że może być taka różnica. Pozostałe na ebay itp też są wypukłe. Gdybym wiedział że będzie wypukły kupił bym oryginalny nadwymiarowy i było by po problemie.

 

Teraz mam prośbę do tych co mają dostęp do moto daty albo czegoś pdobnego. Jak powinien być ustawiony rozrząd w honda pantheon 150 na znakach ?

Uprzedzając: nie umiem ściągnąć moto daty itp ( tak jestem noobem ) więc proszę tylko o to sprawdzone info żebym miał pewność że rozrząd mi nie przeskoczył o 1 ząbek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...