Skocz do zawartości

Miałem wypadek motocyklem bez nr. VIN i dok.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 17 lat, miałem wypadek 1 listopada 2014 roku na motocyklu.
Motocykl nabyłem poprzez zamianę - skuter peugeot speedfight 2 zarejestrowany na motocykl za yamaha 125 cc.
Nie mam prawa jazdy , ani dokumentów do niego.
Po wypadku okazało się że nie ma numeru vin (jest zeszlifowany).
i policja mi go zabrała aby wyjaśnić sprawę skąd go mam itd.
Otóż minęło już 6 miesięcy i oni nadal nie informują mnie co i jak ,.
Czy mam szanse na odzyskanie go ?

Kare mi umorzono.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawę umorzono Ci za co? Czy uszkodziłeś inny pojazd?

Tak w ogóle to dobrze Ci tak, tzw. selekcja naturalna. Jeśli uszkodziłeś cudze mienie to jeszcze czeka Cię trochę wydatków (i też dobrze Ci tak) bo wypłacający odszkodowanie zastosuje regres.

Policja powinna Ci do...walić swoją drogą bo używałeś kradzionego sprzętu. Oby za to potraktowali Cię jako pełnoletniego cobyś zapamiętał tą lekcję.

Miłego weekendu.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kare mi umorzono.

 

 

A dlaczego?

 

Edit:

 

 

NA PAL! NA PAL GO! ;)

 

Monterem się nie przejmuj, on tak ma ;)

Edytowane przez 4jku

Heartstone. Link do założenia konta z nagrodą za aktywację :)

 

https://battle.net/recruit/SGD6NTGVLV?blzcmp=raf-hs&s=HS&m=pc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta, nabili, żeby zeszlifować :-P. Młody pewnie nic nikomu nie zrobił, rozbił się, pozbierali go, sprawdzili i tyle. Jak rama ma zdezorientowany VIN to nie da się ustalić czy kradziona, więc też rozejdzie się po kościach. Nie bądźcie Pany tacy święci :-P. Ja kiedyś po pijaku kątówka zacząłem ciąć rometa, bo jak jeszcze byłem trzeźwy nie wkurił. Może tutaj było podobnie? A może szlif był tak nieszczęśliwy tego chłopca, że VIN się wytarł? :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż minęło już 6 miesięcy i oni nadal nie informują mnie co i jak ,.

Czy mam szanse na odzyskanie go ?

Kare mi umorzono.

 

postępowania toczą się w naszych służbach śledczych latami, więc nie cieszyłbym się, że po pół roku się nie raczyli odezwać. ciesz się względnym spokojem, ew. rób nadal w gacie ze strachu - wybór opcji należy do Ciebie. jak napisali wyżej koledzy, trudno mi sobie wyobrazić większą głupotę. nie zapytam nawet, gdzie byli tzw. rodzice, kiedy małolat rozbijał się bez uprawnień do jazdy (prawdopodobnie kradzionym, bo trudno wyobrazić sobie inną logiczną i zgodną z prawem przyczynę usunięcia nr vin) motocyklem, nabytym jakąś pokątną metodą

 

nie liczyłbym na zwrot: po pierwsze nr metodami kryminalistycznymi da się odczytać, więc najpewniej jeśli motocykl nie trafi do prawowitego właściciela, to może np. do ubezpieczalni która za niego mogła wypłacić odszkodowanie. po drugie nawet jeśli, to nie nastąpi to zapewne szybko; a sprzęt przechowywany na policyjnym parkingu raczej będzie miał małe szanse na dobre zabezpieczenie i powrót w stanie zdatnym do użytku

 

w sumie ciekawi mnie tylko, co to za "karę Ci umorzyli"; za jazdę bez uprawnień, za wypadek?

 

podsumować należałoby, że nawarzyłeś piwa, to je wypij. ale jako niepełnoletni spożywać alkoholu nie możesz, więc gratuluję tylko postawy rodziców i trzymam kciuki za konsekwencje. najlepsze byłyby takie, żeby w promieniu 100km każdy idiota jeżdżący bez prawka sprzętem bez dokumentów, niewiadomego pochodzenia, dał sobie na dobre spokój. czego nam wszystkim życzę

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę to lipa...

w najbliższym czasie jadę na komisariat, zdam relację Wam . !

Ne kręć a będzie OK .

Wypadek:

-jesli kogoś rozwaliłeś na drodze publicznej to przy okazji rodzice wydrukują ci pasem na dupie te kilka tysi kary dla UFG :D

-jeśli rozbiłes sie w terenie to chyba tylko kodeks cywilny obowiązuje między stronami i wszystko zalezy od waszej fantazji w ramach prawa

-jeśłi dokonałeś niechcący samozezłomowania (:D ) na drodze publicznej to też będzie problem z UFG (nie wiem czy tak samo drogi)

Motocykl

Udowodnij że nie jest kradziony a go odzyskasz. A jeśli jest kradziony to uj ci w oko paserze yebany :D

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

... nie zapytam nawet, gdzie byli tzw. rodzice, kiedy małolat rozbijał się bez uprawnień do jazdy (prawdopodobnie kradzionym....

 

Jako że to był 1 listopad to zgaduję że może pojechali "na groby" :)

 

Ale w sumie nie napisał co to był za "wypadek".

Heartstone. Link do założenia konta z nagrodą za aktywację :)

 

https://battle.net/recruit/SGD6NTGVLV?blzcmp=raf-hs&s=HS&m=pc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jako że to był 1 listopad to zgaduję że może pojechali "na groby" :)

 

Ale w sumie nie napisał co to był za "wypadek".

Czytając te wszystkie posty mam lepszy humor :D ,

Połamana miednica , zlamanie kolumn obustronne i kolano, rozwaliłem się w lesie , -za duża prędkość ,dziury = za małe doświadczenie no i drzewo zaliczone .No rodzice byli na cmentarzu akurat ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli numery byly zeszlifoane, to tak jak napomknial przedmowca metoda kryminalistyczna ( fota rentgenem ) ujawni. Wiec predzej czy pozniej policja dojdzie do tego kto byl wlascicielem sprzetu.

 

Na Twoim miejscu zorganizowal bym sobie kilka kalendarzy z lat poprzednich i juz dzisiaj pisalbym co robilem w danym dniu o danej godzinie ( szczegolnie w nocy ), bo to Ty bedziesz musial udowodnic, ze nie ukradles motocykla.

 

Za paserstwo kara jest wyzsza, wiec jak by nie patrzec jestes w czarnej doopie.

 

Fajnie, ze poprawia Ci sie Humor, niezapomnij opisac jaki Humor bedziesz mial po rozprawie sadowej.

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając te wszystkie posty mam lepszy humor :D ,

Połamana miednica , zlamanie kolumn obustronne i kolano, rozwaliłem się w lesie , -za duża prędkość ,dziury = za małe doświadczenie no i drzewo zaliczone .No rodzice byli na cmentarzu akurat ;p

No to bedziesz mieć problemy tylko z ew. paserką . Synek nie kupuj kradzionego bo sie zdziwisz jak ci ktoś kiedyś szope opierdoli.

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...