Skocz do zawartości

2.0 tdi PD 140KM Audi/VW


Nico
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1,4 TSI z łańcuchami rozrządu miały problem.

1,8 TSI i 2.0 TSI piją dużo oleju nawet te obecnie produkowane.

A z nowym 1,4 TSI 140-150KM na pasku rozrządu są jakieś problemu? Znajomy kupił auto z 1.6 TDI 105KM, choć za mniejsze pieniądze mógł mieć 1.4TSI z 150KM - czy jego wybór był dobry?

Komar 2320 > WSK 125 > CBR 600F2 > CBR F4I SPORT > Kymco Active > YBR 125 > CBR 600RR PC 40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ok, biorę też pod uwagę i to coraz bardziej silnik Volva d5 163km, naczytałem się o nim i okazuje się, że to bardzo udana konstrukcja, jedyny minus to bardziej nowoczesna technologia czyli CR ... Ogólnie to polecam http://www.volvoforum.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Octavię 2006 2.0 TDI PD (oznaczenie silnika BKD) ze skrzynią DSG od nowości, nalatałem tym 233kkm, do tej pory tylko 2 x wymieniana dwumasa i 2 x zawias - po założeniu z przodu tuleji od Audi A3 jest lepiej i trwalej... Aha, raz poleciał czujnik doładowania. Turbo zdrowe, reszta zdrowa...

 

Przy 233kkm urwała się szpilka napinacza paska rozrządu i bęc... Ale głowica i pompki do regeneracji i jest ok.

 

Ale w Skodzie były od początku poprawione głowice i inna pompa oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Octavię 2006 2.0 TDI PD (oznaczenie silnika BKD) ze skrzynią DSG od nowości, nalatałem tym 233kkm, do tej pory tylko 2 x wymieniana dwumasa i 2 x zawias - po założeniu z przodu tuleji od Audi A3 jest lepiej i trwalej... Aha, raz poleciał czujnik doładowania. Turbo zdrowe, reszta zdrowa...

 

Przy 233kkm urwała się szpilka napinacza paska rozrządu i bęc... Ale głowica i pompki do regeneracji i jest ok.

 

Ale w Skodzie były od początku poprawione głowice i inna pompa oleju.

Odczuwam, że nastawiony jesteś do tego jakby nic wielkiego się nie stało...Ja jednak uważam, że to zbyt wiele. przy tym przebiegu.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YUBY, przebieg nie ma nic do rzeczy! Ja w moim dieslu mam 210 tys (pewne) i nawet sprzęgło jest jeszcze w oryginale. Natomiast w poczciwym 102 konnym benzyniaku z LPG mam już ponad 310 tys i kompletnie nic przy nim nie robię. Zaznaczam, że oba są w ciągłym użytku i trasy rzędu kilkuset km nie stanowią problemu.

 

Niestety napatrzyłem się na nowe samochody i to, z jakimi babolami są przywożone do dealera. Rekordzista miał stukający silnik i porysowane gładzi cylindrów (nówka).O wymianach pomp wody po 10 tyś czy innych telepaniach kierownicą nawet nie chce mi się pisać...

 

Ogólnie współczesne samochody to straszne gówno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie maja pierdolca na punkcie aut z silnikami diesla 1.9 z grupy WV, i kupuja zajechane pasci, a tak naprawde diesel fiata 1.9 w wersji 120KM nie dosc ,ze nie jest gorszy , to nawet lepszy, tak gadaja mechanicy.

Ostatnio jezdzilem AR 159 z tym silnikiem i pomimo plotek ,ze tam jest za malo mocy to jezdzilo sie calkiem przyjemnie. Zreszta mozna go bez problemu czipowac i zrobic mu ok. 140 KM. Porownujac z audi a4 b6/b7 to alfa lepiej mi sie widzi pod kazdym wzgledem.

Wyciszona jest zajebiscie, drogi trzyma sie jak przyklejona, naprawde przyjemne auto i dobre wyposazenie w wiekszosci opcji

Design Giugiaro fajnie wyszedl , i mimo ze niektore auta w kombi wygladaja jak kupy, tak AR 159 w kombii jest calkiem przyjemna.

Edytowane przez Nico
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to był Ford Focus służbowy.

 

AR159 to piękny samochód.

Zgadza sie.

Tylko ze ludzie maja zle wyobrazenia na temat tego modelu, bo patrza przez pryzmat wczesniejszego ,ktory mial pare niedociagniec i troche sie je*al.

159 to inna bajka, i naprawde fajne i nietuzinkowe aut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...