Skocz do zawartości

Brak iskry CBR 900 RR sc33


pixar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Moi drodzy Mam problem z moją hondą CBR 900 RR sc33 rok 1999. Motocykl jest po wymianie wiązki elektrycznej, niestety rozrusznik kręci, ale nie ma Iskry :( Dodam że wiązka wymieniona ze względu że stara skończyła żywot w płomieniach, z nie wyjaśnionych przyczyn. no cóż ale to już za mną, więc tak wiązka wymieniona. czujnik luzu sprawdzony, czujnik stopki zmostkowany w kostce, napięcie na cewkach czarny przewód do masy 11.5V. Nie mam pojęcia gdzie ręce jeszcze włożyć :/

Jakieś rady?

 

Pozdrawiam

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hiss'a nie ma, modułu też nie wymieniałem. stoję z robotą dalej :(

 

 

Okazało się że dioda zenera pod stacyjką też padła, wymieniłem ją na 3.6V, ale ku mojemu zdziwieniu od razu po przekręceniu stacyjki, wywaliło mi główny bezpiecznik 30 A, co może być przyczyną? na co zwrócić uwagę ??? help.... :(

 

Plus diody ma być przylutowany po której stronie patrząc od dołu na stacyjkę przytwierdzoną do półki? Ja przylutowałem plus do prawej nóżki. Może mi ktoś to potwierdzić?

Edytowane przez pixar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlutowałem druga diodę i dalem nowy bezpiecznik - zapłon i trach... Dioda dosłownie wyskoczyła i pękła na pól bezpiecznik caly... Wlutowałem nowa raz jeszcze i odłączyłem calkiem moduł i teraz nic się nie pali rozrusznik kreci.

Czyli jest zwarcie na module? Do wymiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nic o diodzie w serwisówce albo nie znalazłem poprostu :/ wlutowałem ją tak jak była poprzednia, jesli dal bym ja odwrotnie to nie przewodziła napięcia tak czyli moto nie pali ale nie powinno się nic palić? Zamówiłem moduł i regulator. Zobaczę co będzie jak przyjdzie. Chyba że jakieś inne złote myśli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd te wartości wziąłeś? jakieś źródła ? z tego co wiem dioda ma być 3.6V 1.5W i takową wlutowałem, moduł wymieniony i moto pali od strzała. Niestety padł też alternator brak napięcia na wyjściu z alternatora. jakieś sugestie jak go dogłębnie sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...