Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Więc nie polecacie zastosować Atf ?

Widać że ktoś już ściągał obudowę sprzęgła od dołu ślady bezbarwnego silikonu a pod pokrywą znalazłem pierścień

segera fi10 trochę pogniecony wg.mnie to był od napinacza łańcucha kupiłem nowy

To wygląda tak jakby tarcze spuchły albo się sklejają bo gdy

opalisz zimny silnik na 1biegu i pochodzi 1 minute to potem już jest bez zgrzytu

i dopiero jak ochłodnie problem się powtarza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tylko już mi nie mieszajcie ;-)

 

dobrze wybrałem czy do d....py ?! Electrownia TC96 - 08r.

 

Silnik PÓŁSYNTETYK BELRAY 20w50: http://allegro.pl/ol...6666889914.html

Skrzynia: Mobilube HD-A 85w90: http://allegro.pl/mo...6312059833.html

Sprzęgło: BelRay Primary http://allegro.pl/ol...6640703440.html

Filtr oleju: K&N: http://allegro.pl/ha...6820328839.html

 

 

Krótko i na temat.... dobrze czy źle ? Nie wiem, co jest do tej pory zalane.

 

Dzięki wszystkim i życzę miłego dnia

Nie jedź szybciej, niż lata Twój Anioł Stróż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie:: w sprzęgle mam nie wiadomo jaki olej,wiem ze jest żółty,kupiłem Bel Ray primary chaincase lubricant jest koloru czerwonego czy mogę go wlać? (resztki zapewne się pomieszają) Pytanie drugie:Electra 2010 r z niskim przebiegiem (choć nie jestem pewien czy na pewno prawdziwym) olej w silniku też nie wiem jaki jest , czy można wlać pełen syntetyk?
Z góry dziękuję za pomoc :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KAPSEL KK...............

he he he....dobre.... witaj w klubie.............

na początek przeczytaj se te forum z 10 razy...

potem zapytaj kolegów o poradę i poparcie swojego wyboru........

a na koniec i tak nie będziesz wiedział co wlać :)))))))))))))

 

Właśnie po około 3 miesiącach czytania, pytania, zamówiłem oleje........

 

Życzę powodzenia ;-)

Nie jedź szybciej, niż lata Twój Anioł Stróż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie:: w sprzęgle mam nie wiadomo jaki olej,wiem ze jest żółty,kupiłem Bel Ray primary chaincase lubricant jest koloru czerwonego czy mogę go wlać? (resztki zapewne się pomieszają) Pytanie drugie:Electra 2010 r z niskim przebiegiem (choć nie jestem pewien czy na pewno prawdziwym) olej w silniku też nie wiem jaki jest , czy można wlać pełen syntetyk?

Z góry dziękuję za pomoc :)

Powiem tak ja miałem czerwony w sprzęgle nie wiem jakiej firmy nalałem najpierw RevTech(do sprzęgła)i dupa sprzęgło zaczęło się kleić

A skrzynię też zalałem RevTech 80w90 i wg mnie przedtem tak nie pracowała

A silnik zalałem też RevTech ale syntetykiem (bo myślę mam 17tyś mil przebiegu)i też dupa ciśnienie spadło na starym było większe

i po 500 milach wszystko wylałem i zalałem HD i Spokój sprzęgło działa,biegi jak w masło,a ciśnienie tak jak było

Nie mówię BelRay spróbuj do tego sprzęgła ja wg.mnie taki miałem i było OK

Ale Ja bym zalał resztę czyli skrzynię i silnik tylko HD

Edytowane przez kristof_if
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

spróbuj jeśli masz mały przebieg AMSa:

  • sprzęgło: 20W50 MCV lub przeznaczony do sprzęgła
  • skrzynia AMS 75-140
  • silnik 20W50 MCV

jak zalejesz silnik napisz mi jakie masz ciśnienie oleju w silniku na tym oleju.

Edytowane przez maniek1300
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to możecie być ze mnie dumni....................!

26ab23aa3d7c35eamed.jpg



KAPSEL KK........

 

Dodam skromnie - wg mnie:

 

PEWNIAKI:

1. nie lejemy ATF - bo padają simmeringi (swoją drogą, kto wpadł na pomysł, żeby do naszych URSUSÓW lać olej do automatycznych skrzyni ? - Genialne )

2. nie lejemy HD Formuły - bo lecą łożyska

3. generalnie, szacowne forum raczej odradza oleje HD - ze względu na właściwości i ze względu na cenę.

 

MOJE WYDUMANIE:

4.silnik minerał 20w50 (bo nie wiadomo co masz w silniki ) - podobno można wlać od razu na minerał syntetyka, ale wlejesz sobie syntetyk na minerała na następny sezon, wtedy wlejesz syntetyka na swojego wiadomego minerała. Jakiej Marki olej ? hym, tutaj zdania są podzielone.

5. Sprzęgło - podobno leje się to samo co do silnika - szacowne forum sprzęgłem się zabardzo nie przejmuje....

6. Skrzynia - i tutaj forum wiele dyskutuje....producent podaje gęstość 80w90.....forum idzie dalej, zwiększając gęstość 80w110 lub 85w140...skrzynia zaczyna ciszej i lepiej pracować... Jaka Marka oleju ? No i tu są zdania podzielone

 

Ja mam do mojego to co na zdjęciu - BelRay-a, obaczymy jak się spisze.

A tak na marginesie...zmiany olejów winny być realizowane co sezon... więc co wlejesz to będzie i tak na krótko, za 4-5 msc znowy wymian ;-)))))))

 

 

Życzę owocnego połykania wiedzy i szerokości

Miłego dnia

Edytowane przez BubRb

Nie jedź szybciej, niż lata Twój Anioł Stróż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakos nikt mi nie odpowiedzial na pytanie.

Jeszcze odpowiedz na pytanie "swoją drogą, kto wpadł na pomysł, żeby do naszych URSUSÓW lać olej do automatycznych skrzyni ? - Genialne )"

ATF to olej specjalnie zrobiony do skrzyn automatycznych w ktorych kazda ma mokre sprzeglo pracujace w oleju, dokladnie takie samo jak w twoim HD. Jezeli padaja simmeringi z powodu ATF to nie wiem z czego HD je robi bo w moich antycznych angielskich motocyklach ATF spisuje sie swietnie a simmeringi sa najtansze kupione w sklepie z simmeringami.

Owszem, olej silnikowy uzywa sie w przedziale napedu pierwotnego ( i sprzegle ) w konstrukcjach gdzie jest polaczenie z silnikiem, ale w przypadku gdy ten przedzial jest oddzielony to nie powinno byc zadnych problemow z ATF.

Rowniez kazda skrzynia automatyczna uszczelniona jest przez simmeringi i patrz pan, ATF ich nie zjada :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...