Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Delikatny przerost formy nad trescia, ale jesli ktos lubi sie bawic, to dlaczego nie :).

HD to taka konstrukcja ze pojedzie na wszystkim, czytaj lozyska toczne ( chociaz ma pewne miejsca gdzie lepszy olej sie przydaje ).

Normalna wymiana oleju zrobiona terminowo powinna mu zupelnie wystarczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Dzisiaj odebrałem kolejną analizę AMSa MCV tylko go doładowałem dodatkiem molibdenu. Powiem Wam, że wyniki analizy wypadły super czyli, żelazo spadło oraz utlenianie. Analizę zrobiłem po 2000 mil z olejem który był zalany w maju 2017r. Także mimo głośnej pracy góry olej spełnia swoje zadanie ;).
Teraz testuje inny olej z AMSa dzięki uprzejmości jednego z kolegów z forum który oferuje tu oleje AMSa - gość jest ok do dogadania. Nie będę pisał który aby nie była to reklama. Jak coś to na priv.

Edytowane przez maniek1300
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Panowie mam do Was pytanie, bo nie mam takiej wiedzy a może wy macie i się podzielicie.

 

Czy zauważyliście wzrost ciśnienia oleju po zmianie filtra HD Super Premium 5 na inny np: K&N, HIFLO lub AMSa. Zauważyłem właśnie pozytywny wzrost ciśnienia po zmianie filtra HD na inny. Miałem różne filtry HD Super Premium 5 jeden kupiony w Łodzi a drugi w Wawie i powiem Wam, że konstrukcyjnie są ok ale jakość wykonania różna :)

 

Proszę o info.

Edytowane przez maniek1300
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ale raczej nie ;) . Czytałem o nim na BITOG wraz z analizą to nic innego jak stary motodoktor, czyli powoduje tak naprawdę zagęszczenie oleju. Dlatego tak dużo ludzi go używa w HD ponieważ wycisza górę ;). Oczywiście ma jakieś jeszcze dodatki jak modyfikatory tarcia ale. Mam kumpla który lał to do ciężarówki i sobie chwalił zrobił nią coś około 350 tyś mil. Dodatkowo jeszcze widziałem wyniki, że podany ciśnieniu i temperatury pienił się jak proszek do prania.

Może teraz zmienili formułę więc może warto spróbować.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy sie nie pomyliles bo ten dodatek ma konsystencje oleju, jak miod gesty jest Lucas Heavy Duty Oil Stabilizer, tego ciezko z butelki wylac https://www.amazon.com/Lucas-10001-Heavy-Duty-Stabilizer/dp/B000AS1XYO/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1526132136&sr=8-1&keywords=lucas+heavy+duty+oil+stabilizer ten faktycznie wycisza gore.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

tak ja czytałem o tym z czarnej i białej butelki. Gościu kiedyś nawet porównywał tego LUCASA do dodatku STP.

Zastanawia mnie, że tego SAE 60 żeś wykończył w swoim moto. Ile miałeś przebiegu na tym oleju i w jakich warunkach go używałeś czy dużo było autostrady czy więcej korków. Czy w tym moto miałeś czujnik ciśnienia oleju.

Zobaczę później ten dodatek. Muszę poszukać karty technicznej tego produktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SAE 60 Amsa mam jeszcze zalany w jednym FLSTS, tyle za ja nim nie jezdze stoi bo nowy, drugim FLSTS przelece sie od czasu do czasu na jakis zlot w okolicy oldtimerow czy classic car/moto show i jak zlewam jest czysty. SAE 60 Amsa najwiecej przlecialem na Fatboy i tego nie oszczedzalem, freeway jak wolny 80-100 zawsze w dwie osoby, zdarzal sie i traffiic w upaly, spuszczalem czarny po 3-5 tys mil. Filtr powietrza K&N zawsze czysty. Moglbym pomyslec ze przedmuchami ze skrzyni korb bo i tak napewno bylo bo popijal olej, po wymianie big bore kit S&S przestal chlac olej, natomiast nadal zlewalem czarny brudny po takiej eksploatacji jak w/w. Po zmianie na zwyklego Mobila zlewalem czysty zloty miodzio normalnie.

Stad moj wniosek ze przy wysokiej temp wytraca sie syf w tym oleju i pokazuje jaki naprawde czysty on jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...