Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 26.12.2022 o 20:45, Indian napisał:

 

 

 

 

 

Fis piszesz, że AMSOIL nie dał rady w Afryce Zachodniej, a jak ja leję o od tylu lat według Twoich zaleceń ten olej do silnika w  HD   i " latam" tylko po Europie środkowej to jak się to ma i do euopejskieo klimatu i dbałości o silnik ?  

 

A ile to lat temu poleciłem Ci ten olej?

 

"Radość z jazdy zaczyna się tam, gdzie kończy się ekonomia.''

Autoryzowany dealer S&S Cycle

site-logo-badge.png

https://harley-parts.pl/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Cytat

 

Ja proponuję olej takiej klasy jakości i lepkości jak zaleca producent, Twojego modelu. Ale niecierpliwie, czekam żeby ktoś mi wytłumaczył merytorycznie, że źle rozumuję. I dlaczego prywatny użytkownik powinien się kierować innymi przesłankami niż zalecenia producenta? Dlaczego legalny olej tej samej klasy jakości i lepkości firmy x będzie lepszy niż firmy y? W jaki sposób zwykły człowiek może to ocenić? Po zapachu? Czy kolorze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 13.03.2018 o 20:51, Daro78 napisał:

Witam i proszę o poradę, posiadam Road Kinga 2004r po zakupie wymieniłem olej w sprzęgle i wlałem ten sam co do silnika czyli valvoline 20w50., Teraz jak na zimnym silniku wbijam jedynkę to jest dosyć głośny trzask i szarpnięcie, nie wiem jak było wcześniej przed wymianą oleju bo moto przywiozłem w zimie i nie jeździłem. Olej który zlałem ze sprzęgła miał kolor lekko zielony i był bardzo czysty. Czytalem na forach że harley tak ma ale ten trzask jest denerwujący co mogę z tym zrobić. Nie chcę wlewać Atf.

 

Być może linka sprzęgła jest zbyt luźna... Czasami ją trzeba "podciągać"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odgrzeję trochę temat. Mam Electrę z 2012 roku. Zaniepokoiło mnie dziwne postukiwanie, coś jakby zaworów, które występuje wyłącznie przy mocno rozgrzanym silniku, np. po dłuższym postoju na czerwonym przy ponad 30 st.C. Byłem z tym w serwisie HD. Mechanik przejechał się i powiedział, że nie widzi nic złego w pracy silnika, a objaw może być spowodowany tym, że przy wysokich temperaturach silnik mocno się grzeje i olej staje się zbyt rzadki. Podobno to przypadłość Twincama 103" chłodzonego powietrzem. Olej zmieniany był przed sezonem i nie zrobiłem na nim więcej niż 6-7 tys. km - Amsoil 20W50.

Według serwisówki przy użytkowaniu w temperaturach powyżej 30 st.C można zastosować olej 20W60. Przejrzałem dostępne oferty i znalazłem Eurol 20W60 mineralny do silników HD. Macie jakieś doświadczenia z tym olejem? Warto spróbować oleju o tak dużej lepkości? Jak z jego jakością?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, petek napisał:

Jakiego producenta ten 10W60 preferujesz?

taniego 😄

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...