Skocz do zawartości

czy to panewki?


Rekomendowane odpowiedzi

Udało się w końcu dobrać do środa wygląda to tak :

Zatarte panewki z tych sztywnych korbowodów:

fd40c539f95c5cb1.jpg

 

Panewki główne:

75e21963c2b78a9b.jpg

 

Wał:

0b922a6253999ebe.jpg

 

I pęknięte gniazdo łożyska :

d0dcf69bdb161b36.jpg

 

Teraz tak mam już nowe panewki na korby wstępnie przymierzyłem i obraca się jak należy , co zrobić z panewkami głównymi wymienić trzeba wszystkie czy wystarczy tylko te zużyte?

I to pęknięcie , zostawić jak jest czy kupić nowy blok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim zuzyciu panewek wal jest na pewno do wyrzucenia - glowne wyrabane do miedzi a lorbowodowe chyba do blachy.

Zanies go do zkaladu naprawy silnikow zeby ci pomierzyli czopy glowne i korbowodowe, ale obawiam sie ze dobrze nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te 100km temu, może by to jeszcze uratował, ewidentnie brak smarowania: brak oleju, uszkodzona pompa olejowa, zatkany smok, czy kanał olejowy.

Słabo to teraz widze, zrób więcej zdjęć wału.

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te 100km temu, może by to jeszcze uratował, ewidentnie brak smarowania: brak oleju, uszkodzona pompa olejowa, zatkany smok, czy kanał olejowy.

Słabo to teraz widze, zrób więcej zdjęć wału.

Albo jakiś oring niepostrzeżenie opuścił swoje miejsce :bigrazz:

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zależy jak długo chcesz tym pojeździć, jeśli niedługo, to 1,3 i 5 od biedy mogła by zostać.

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś przez młodzieńczą głupotę załatwiłem silnik w EL250. Mechanik rozebrał silnik i zadzwonił do mnie żebym sobie obejrzał jak to wszystko wygląda. U mnie wał i wszystkie panewki wyglądały 2 razy lepiej niż tutaj a silnik i tak nie nadawał się do naprawy. Ja na twoim miejscu pomyślałbym nad adaptacją silnika z nowszej wersji zx9. Tych z twojej generacji jest jak na lekarstwo i nie cieszą się dobrą opinią.

Od wojny, głodu, TVN-u i Platformy, zachowaj nas Panie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś przez młodzieńczą głupotę załatwiłem silnik w EL250. Mechanik rozebrał silnik i zadzwonił do mnie żebym sobie obejrzał jak to wszystko wygląda. U mnie wał i wszystkie panewki wyglądały 2 razy lepiej niż tutaj a silnik i tak nie nadawał się do naprawy. Ja na twoim miejscu pomyślałbym nad adaptacją silnika z nowszej wersji zx9. Tych z twojej generacji jest jak na lekarstwo i nie cieszą się dobrą opinią.

Mój wał wygląda dużo gorzej, na zdjęciu niż w realu , na żywo się fajnie świeci dziś go spolerowałem trochę i wygląda obiecująco ,ale...

Niestety silnik z nowszej nie wejdzie , żeby była stalowa rama to jeszcze można by było coś modzić...

 

Przy takim zuzyciu panewek wal jest na pewno do wyrzucenia - glowne wyrabane do miedzi a lorbowodowe chyba do blachy.

Zanies go do zkaladu naprawy silnikow zeby ci pomierzyli czopy glowne i korbowodowe, ale obawiam sie ze dobrze nie jest.

zawiozłem wał do takiego jednego serwisu jutro gość ma zmierzyć i zobaczymy co z tego będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z ciekawościa czytam cały temat a na końcu taka rzeźnia. Po takiej akcji na pewno nie będziesz chciał jeździć tym moto ze strachu że się rozpadnie i będziesz musiał ponieśc kolejne koszty. Z tego powodu pewnie wylonduje niedługo na jakiejś aukcji na której mam nadzieje że napiszesz o całej historii z tym piecem oraz że moto nadaje się jedynie do np stuntu gdzie szybko zweryfikują tą naprawę i nikt nie będzie zaskoczony wybuchem pieca przy 200km/h. Czekamy na link do aukcji z moto na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...