Skocz do zawartości

turbosprezarka cbr 600 f3 pc31


spas121
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Można? Można! a że nie jeździ, kogo to....

Mamo jak łomocze ten silnik, ogarnął by to przed nagraniem :blink:

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, a nie prościej kupić 2 metry rury hydraulicznej w sklepie żelaznym, odpowiednią ją wyprofilować i dospawać jeden koniec do wylotu tłumika, a drugi do wlotu do gaźnika? Możesz jeszcze po drodze wspawać ze 3 żeberka od kaloryfera, żeby mieć intercooler, to znacznie podniesie ilość mieszanki wtłaczanej do cylindra. Takie coś masz szansę wykonać we własnym zakresie, a efekt będzie prawdopodobnie taki sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ma mi ten wykres powiedzic, wytlumacz mi proszę.

Na przykład to, w jakim zakresie obrotów i obciążenia zacznie pompować i czy przypadkiem nie będzie wchodzić w surge.

Odpowiedni dobór turbosprężarki do silnika jest niezwykle istotny i od tego w ogóle powinno się zaczynać tę robotę.

Sugeruję najpierw sporo poczytać, pod edukować się i wtedy sam zrozumiesz, że to nie takie proste i łatwe w wykonaniu.

Kilka lat temu trochę z nudów uturbiłem swojego Daewoo Lanosa. Z bazowych 100koni i 115 Nm hamownia wypluła 160/240. Fajnie to już jeździło i niejednego na drodze wprawiło w zdumienie. Szybko się jednak okazało, że sprzęgło nie domaga, zawias beznadziejny, nie hamuje, nie skręca itp.

Tak to jest z tym tuningiem.

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiejcie się, śmiejcie, ale na Politechnice Opolskiej hamują Poloneza z taką elektryczną dmuchawą? sprężarką? - w ramach pracy inż lub mgr. Nie wiem jakie są wyniki...

w seryjnych volvach montują elektryczne turbo więc Polibuda troche zaspała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba się pospieszyłem, nie wiem czy ten silnik jest już gdzieś montowany,

generalnie biturbo z podtrzymaniem za pomocą elektrycznej turbiny

 

http://www.dailytech.com/Volvo+XC90+to+Receive+Tripleturbocharged+450hp+20liter+Fourcylinder+Engine/article36681.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...