Skocz do zawartości

Yamaha Radian - nie odpala z rozłożoną kosą


Aśka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak mała zagwostka na długie zimowe wieczory ;)

 

Yamaha Radian od jakiegoś czas nie odpalał, jak za długo (czyli powyżej jakichś 2 godzin) stał na nóżce bocznej, więc musiałam go zawsze stawiać na centralce.

 

Dziś postanowił, że nie będzie odpalał z rozłożoną kosą - rozrusznik kręci, ale silnik nie załapuje. Po złożeniu nóżki odpala natychmiast bez problemu.

 

Osobiście nie wydaje mi się, żeby te 2 objawy miały ze sobą coś wspólnego, bo pierwszy problem to raczej kwestia gaźników, ale na wszelki wypadek napiszę ;) Bardziej chodzi o problem drugi, czyli - ktoś ma koncepcję o co mu chodzi z tą kosą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak to jest w starym trupie, (bo mój trup trochę młodszy, ale w tym starszym miałem podobnie) ale możliwe, że masz babola albo w czujniku klamki sprzęgła, albo w czujniku kosy, albo w wiązce, tam gdzie jest dioda.

Czy czujnik luzu pokazuje co ma pokazywać?



A czy jak stawiałaś na tej centralce, to też rozrusznik kręcił? Czy u Ciebie można kręcić rozrusznikiem przy wciśniętym killswitchu, jak to ma miejsce w moim starszym trupie (Honda CB450 '89)?

Tchórze zostali w domu, słabi zginęli po drodze, przetrwali emzeciarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik luzu pokazuje, co ma pokazywać. Kręci bez względu na okoliczności, ale odpala tylko przy złożonej kosie, centralka nie ma żadnego wpływu. Klamka sprzęgła też nie ma związku, bo moto zawsze odpalał i na wciśniętym sprzęgle i bez wciśniętego sprzęgła.

 

A co to jest killswitch? Bo googiel mi pisze, że to jakiś amerykański zespół muzyczny...

 

Jeszcze jedna wskazówka może przydatna - od jakiegoś czasu czujnik złożenie nóżki nawalał, choć ja raczej obstawiałam rozciągniętą sprężynę, która ją chowa , bo czasem po wbiciu jedynki gaśnie, a nóżkę muszę wtedy po prostu docisnąć "manualnie" ;)

 

Piotrze, wyłącznika przy dźwigni sprzęgła poszukamy, coby zweryfikować Twoją teorię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Killswitch to amerykański zespół muzyczny, ale tylko Killswitch Engadged. Notabene, naprawdę zaiebista kapela, co dupę urywa.

 

W motocyklu killswitchem (czyli guzikiem "zabij") nazywamy czerwony wyłącznik zaplonu umieszczony na kierownicy, na prawej manetce (ten, co to go podobno wg speców z FM nie wolno używać do gaszenia silnika). Część starych motocykli z końca lat 80tych (np. moje dwa starocie) mają to tak zmotane, że można kręcić rozrusznikiem, pomimo wyłączonego zapłonu. W nowszych konstrukcjach już jest tak, że rozrusznik nie kręci.

 

Aczkolwiek, twoja wskazówka ewidentnie wskazuje, że Ci czujnik kosy umiera powoli. Trzeba albo się dobrać do niego i poczyścić, albo zrobić tzw. obejście i połączyć przewody na krótko. Z tym, że to rozwiązanie awaryjne i tylko na chwilę, bo jak się człowiek złoży w winkiel z rozłożoną kosą.... :buttrock:

Tchórze zostali w domu, słabi zginęli po drodze, przetrwali emzeciarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem. Ja to znam z tego, że jak kosa rozłożona to na luzie rozrusznik robi. Na biegu rozłącza. A w radianie Asi rozruchwaka działa cały czas, czy jest z kosą rozłożoną czy złożoną tylko zapłon wyłącza. Na zdrowy rozum to na "wuj" rozłączałby zapłon pozostawiając działający rozrusznik?

Edytowane przez prince
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeźba w instalacji albo awaria któregoś z przekaźników warunkujących kręcenie i zapłon . "Paczeć" na serwisówkę .

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslac logicznie to wolalbym sytuacje gdy przy otwartej kosie nie moge wlaczyc moto, niz gdy w tej samej sytuacji normalnie zapalam a potem silnik gasnie gdy wrzucam jedynke

Ale wlasnie tak powinno byc,chocby z tego powodu zeby rozgrzac motocykl(ktory nie ma centralnej podstawki) musielibysmy go trzymac albo gdzies opierac bo stojac na bocznej nie mial by mozliwosci pracowac silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wlasnie tak powinno byc,chocby z tego powodu zeby rozgrzac motocykl(ktory nie ma centralnej podstawki) musielibysmy go trzymac albo gdzies opierac bo stojac na bocznej nie mial by mozliwosci pracowac silnik.

 

A kto kolego powiedział, że możesz rozgrzewać motocykl z rzędowym silnikiem na stopce bocznej ?

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...