Skocz do zawartości

[125cmm] sportowy 4T dla osoby 170cm za 5 tys


Rekomendowane odpowiedzi

Siemka, przeglądam mnóstwo wątków odnośnie rad przy zakupie 125, ale chciałbym zapytać Was bezpośrednio, jakiego modelu powinienem szukać dla siebie?

 

Tak jak w temacie:

1. Mam 170 cm i chciałbym dosięgać nogą podłoża :laugh:

2. Interesuje mnie tylko 4T

3. Dysponuję budżetem do 5 tys, to będzie pierwszy motocykl

4. Motocykl nie musi być szybki, nie będę jeździł szybciej jak 80km/h

5. Sportowe zacięcie

6. Basowy dźwięk

 

Najlepiej, gdyby miał trochę szersze oponki/felgi. :)

 

I jeszcze kilka pytań, czy 4T 125 na starcie da radę wyprzedzić jakiś samochód w przedziale np. 0km/h-70km/h? (przykładowe auto 100KM 11sec do 100km/h), czy wybić to sobie z głowy?

 

I czy jeśli motocykl jest odblokowany, to czy ponowne zablokowanie go (mam tylko prawko kat b) będzie kosztowne? I czy w ogóle się da?

Edytowane przez motorcyc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo rozumiem :-) Nigdy nie siedziałem na motocyklu i niestety nie orientuję się. Co w tym dziwnego? Cena za mała czy o co chodzi? Niestety będzie parkowany w różnych miejscach i nie chce się martwić czy motocykl stoi jeszcze na parkingu czy już nie. Mam cel, daze do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę niczego co by zbliżało się do Twoich wymagań. I nie chodzi o cenę, choć za powiedzmy 12 tys. zł byłaby aprilia RS4125. Ale ta z kolei nie spełnia innych wymagań.

Sorry, że nie napiszę nic odkrywczego. Kup skutra.

"Leję na fałki i śmierdzące cwajtakty"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sportowa 125tka 4t do 5kzł.?

Tylko cbr125 ale sportu to tam niewiele.

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktm Duke 125 , trochę dołożysz i upolujesz jakaś sztukę, może lekko zarysowaną itp ale na 1 moto to idealnie.

 

Nie jeden sprawny rider objechał by taka 125 dużo większe pojemności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprostuję sprawę kwestii "sportowej" - mam tu na myśli tylko i wyłącznie wygląd :) dla laika to nawet aprilia rs50 wygląda sportowo :)

co do dźwięku to wiadomo, że 125 to nie 600, dźwięk basowy na miarę możliwości 125, (dlatego 4T, co i tak brzmi delikatnie w porównaniu z wyższymi pojemnościami).

 

dzięki kolasgsxr, tylko chciałbym coś z szybką z przodu, idealny wydaje mi się np.

http://otomoto.pl/hyosung-gt-125r-okazja-2008r-prawko-b-M4185423.html

 

tylko, że bardzo mało tego w sprzedaży, a co do jakości też podzielone opinie..

Edytowane przez motorcyc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze wzgledu na to, że nie obudownym ze standardową kierownicą jeździ się dużo lepiej i łatwiej w zakresie małych prędkości (poniżej 140km/) No i w upał w mieście mniej gorąco. W 125 plastiki jak i dzielona kierownica nie mają sensu ze względu na osiągane prędkości.

Edytowane przez heniek128
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprostuję sprawę kwestii "sportowej" - mam tu na myśli tylko i wyłącznie wygląd :) dla laika to nawet aprilia rs50 wygląda sportowo :)

co do dźwięku to wiadomo, że 125 to nie 600, dźwięk basowy na miarę możliwości 125, (dlatego 4T, co i tak brzmi delikatnie w porównaniu z wyższymi pojemnościami).

 

dzięki kolasgsxr, tylko chciałbym coś z szybką z przodu, idealny wydaje mi się np.

http://otomoto.pl/hyosung-gt-125r-okazja-2008r-prawko-b-M4185423.html

 

tylko, że bardzo mało tego w sprzedaży, a co do jakości też podzielone opinie..

W 125 wydaje mi się, że ta szyba nie jest ci zupełnie potrzebna. Zresztą bez niej też można jechać w daleką trasę. Jak masz ochotę to tutaj http://forum.motocyklistow.pl/index.php/topic/171215-jak-masz-krowe-to-hamuj-jak-masz-psa-to-nie-hamuj-balkany-2014/ zaczynam opisywać tegoroczną wyprawę na Bałkany, gdzie jednym z bohaterów jest KTM Duke (tylko że 200, ale oprócz pojemności silnika reszta jest identyczna jak w 125).

Pozdro i powodzenia w zakupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze kilka pytań, czy 4T 125 na starcie da radę wyprzedzić jakiś samochód w przedziale np. 0km/h-70km/h? (przykładowe auto 100KM 11sec do 100km/h), czy wybić to sobie z głowy?

 

Wszystko zależy od tego, czy potrafisz lepiej strzelić z lewej ręki niż kierowca samochodu z lewej nogi :icon_mrgreen: :icon_mrgreen: :icon_mrgreen:

Edytowane przez Sherman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest na to inna metoda. Przeciskasz się na światłach na początek stawki, i stajesz troszkę z lewej strony pasa. Kiedy zapala się pomarańczowe, dajesz obroty prawie na max, na zielonym j*b ze sprzęgła i jedziesz. Zmieniasz szybko biegi i jedziesz tak, żeby kierowca puszki nie mógł Cię wyprzedzić :). Jak poczujesz, że moto już zaczyna puchnąć, zjedź trochę do prawej i puść dziada. Cel osiągnięty :).

"Suzuki maj motór maj lajf"
En-125 2a '05 | GPZ500S '89 | Bandit 600N '97 | ZX-6R '96 | En-125 2a '05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...