Skocz do zawartości

Jaki motor ? ogłoszenie


Rekomendowane odpowiedzi

kolego jeśli chcesz pojsc po taniosci to:

-buty wez nowe, np ja ostatnio kupiłem axo drone nowe za 350zł , jakich bys nie kupil to rozlecą sie po 2-3 sezonach, a różnica w wygodzie miedzy sidi cf 2 a axo nie jest moim zdaniem warta tego 1000zł różnicy

-kask oczywiscie i tu nie warto oszczędzac, wyciągany środek obowiązkowo

-nakolanniki dobrze miec na podwójnych zawiasach, predzej czy pozniej kazdy endurzysta bedzie miał problemy z kolanami, od wiatru i od upadków, ja bez ortez nie wyjezdzam juz nawet na piwo, niestety zdecydowalem sie na ich zakup sezon za późno

 

reszta jest mniej istotna

-typowych spodni nie potrzebujesz, spodnie można wziac wojskowe na targu za 40zł, przezyją 2x spodnie motocyklowe, tylko w lecie gorąco bywa

-rękawice z castoramy za 30zł dają radę

-google najtańsze jakie będą, nawet najlepsze modele parują i rysują się wiec szkoda kasy

-bluza na lato najlepsza siatkowa, na zimę kurtka wojskowa za 50zł

-warto tez miec gatki i koszulkę termoaktywną narciarską na zimę/jesien, do wyrwania w decathlonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego jeśli chcesz pojsc po taniosci to:

-buty wez nowe, np ja ostatnio kupiłem axo drone nowe za 350zł , jakich bys nie kupil to rozlecą sie po 2-3 sezonach, a różnica w wygodzie miedzy sidi cf 2 a axo nie jest moim zdaniem warta tego 1000zł różnicy

-kask oczywiscie i tu nie warto oszczędzac, wyciągany środek obowiązkowo

-nakolanniki dobrze miec na podwójnych zawiasach, predzej czy pozniej kazdy endurzysta bedzie miał problemy z kolanami, od wiatru i od upadków, ja bez ortez nie wyjezdzam juz nawet na piwo, niestety zdecydowalem sie na ich zakup sezon za późno

 

reszta jest mniej istotna

-typowych spodni nie potrzebujesz, spodnie można wziac wojskowe na targu za 40zł, przezyją 2x spodnie motocyklowe, tylko w lecie gorąco bywa

-rękawice z castoramy za 30zł dają radę

-google najtańsze jakie będą, nawet najlepsze modele parują i rysują się wiec szkoda kasy

-bluza na lato najlepsza siatkowa, na zimę kurtka wojskowa za 50zł

-warto tez miec gatki i koszulkę termoaktywną narciarską na zimę/jesien, do wyrwania w decathlonie

Co do spodni teraz dokładnie nie pamiętam jak to było ale czytałem na innym forum gdzie chłopak się też pytał o ubiór + ceny

to dostał odpowiedz że spodnie obowiązkowo " jak będziesz leciał na glebie 3-4 metry z motorem na nodze... " jakoś tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciętne spodnie crossowe podrą sie szybciej niż wojskowe,

kiedys kumpel szlifował pod ciezkim dr 650 w takich portkach

http://allegro.pl/spodnie-wojskowe-moro-na-wz-93-roz-176-96-i4727075962.html (tu sądrogie ale na targu do wyhaczenia za 40zł)

i sie nie przetarly

 

ja mam takie po ojcu, mają z 15 lat, jezdziłem na nich ze 3 lata kiedys po krzokach i nie mają żadnej dziurki, a potem kupiłem se fox nomad nie pamietam za ile ale chyba 250zł i ceruję co miesiąc :biggrin:

Edytowane przez jjank
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się wtrącę co do spodni,

tanie modele może są do kitu ale te za 6-7 władków to starczą na kilka sezonów bez większego uszczerbku, miałem topowy model alpinestarsa to nawet się nie odbarwił, praktycznie zerowe zużycie poza spraną metką

więc tu bym nie oszczędzał, wracanie z wyprawy z rowem na wierzchu nie jest takie fajne, zwłaszcza w deszczu przy 5stC

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

-nakolanniki dobrze miec na podwójnych zawiasach, predzej czy pozniej kazdy endurzysta bedzie miał problemy z kolanami, od wiatru i od upadków, ja bez ortez nie wyjezdzam juz nawet na piwo, niestety zdecydowalem sie na ich zakup sezon za późno

 

aż z ciekawości spojrzałem bo ja też mam już problem z kolanami ( nie od gleb ale od wiatru , śmigam cały rok , najpierw ogary komorki teraz enduro ) ale wynika że te na crossa/enduro nie chronią przed wiatrem wręcz mają wywietrzniki żeby kolano się nie pociło niby, i są drogie, wiatroszczelne są takie na szosowe moto o

http://allegro.pl/wiatroszczelne-nakolanniki-ocieplacze-kolan-i4702737176.html

 

a takie są crossowe

http://allegro.pl/nakolanniki-ochraniacze-kolan-cross-quad-atv-tanio-i4770253635.html

 

te na szosowe moto nie bardzo chronią przed glebą , te na crossa nie chronią przed wiatrem :D

 

generalnie załatw sobie te na szosowca jak chcesz latać cały rok bo będziesz wstawał jak ja , trzeszczy skrzypi i nieraz ruszyć się nie mogę :D

 

ja ostatnio na sezon jesienno zimowy wyczaiłem jakaś kurtkę na sporta hein gericke za 25 zł w lumpie , zajebiście chroni przed wiatrem ma powszywanych masę jakiś ochraniaczy ( plecy , ramiona, z przodu ) tylko tyle że jest ciężka strasznie i tak dobrze chroni przed wiatrem że nie oddycha i jest dobra na lajtowe przeloty, dojazd a nie ciężkie tyranie podjazdów czy toru bo spocisz się jak świnia :D no i podobno siara na dzielni w skórze na enduro latać :D w każdym razie za 25 zł rewelacja, nie krępuje tak ruchów jak gruba magazynowa czy z budowy a jest ciepła ..........

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te łamańce jak się da pod spodnie to jest miodzio, zdecydowanie cieplej i bezpieczniej podczas jazdy w grupie (latające kamienie itp)

kolana siadają od przeciążeń podczas jazdy i gleb, szkoda że parę lat temu za dobre protektory trzeba było dać 4k zł, teraz mam w kolanach barometr

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie, te są zabawkowe, nadają się na rower dla 13-latka, żeby sobie kolana nie zbił na asfalcie. Naprawdę sugeruję o siebie trochę lepiej zadbać i do jazdy na crossie zakładać ortezy. Wiem, że kosztują 2000-3500 zł, ale można kupić używki za około 1000 zł. Więzadła w kolanach kosztują duuuużo więcej pieniędzy i bólu. Poza tym ortezy odciążają kolana, które lekko nie mają. Ale najważniejsze to właśnie ochrona przed wykręceniem kolana i przed przeprostem - sam miałem 2 razy ( ciągu 1 roku) lot przed kierownicę, podczas którego noga została za kierownicą. Kilka razy zdjęło mi nogę podczas lądowania w głębokim piachu, kilka razy glebiłem z dużej wysokości i z dużą prędkością. Jedynym uszczerbkiem na zdrowiu są siniaki w miejsach, w których ortezy wbiły się w nogi. Bez nich nawet wolę nie myśleć, co by się stało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak nie orteza to Thor Force(Michoa zapomnij o jakiejkolwiek wentylacji) załatwiają temat i nawet drobnego przewiewu w nich nie ma. W lato pot ścieka, w +7 przy 100 km/h nadal w nich ciepło ale rewelacyjnie chronią kolano oraz goleń przed uderzeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam po krótkiej przerwie, sprawdzam wiele sklepów internetowych i nic nie mogę znalezc ze 125 w kwocie jaką mogę przeznaczyć na moto.

Co myślicie o tej zabawce http://otomoto.pl/yamaha-yz-80-full-cross-sprowadzona-gwarancja-250-M4187942.html

Dla tych którzy nie czytali pierwszego postu małe info. 180cm wzrostu 94 kg wagi - pierwszy motor

Jest coś warta ta yamaha ?

Nie będzie to czasem za małe na mnie ?

 

z góry dzięki za pomoc :)

Edytowane przez Szybki misiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po krótkiej przerwie, sprawdzam wiele sklepów internetowych i nic nie mogę znalezc ze 125 w kwocie jaką mogę przeznaczyć na moto.

Co myślicie o tej zabawce http://otomoto.pl/yamaha-yz-80-full-cross-sprowadzona-gwarancja-250-M4187942.html

Dla tych którzy nie czytali pierwszego postu małe info. 180cm wzrostu 94 kg wagi - pierwszy motor

Jest coś warta ta yamaha ?

Nie będzie to czasem za małe na mnie ?

 

z góry dzięki za pomoc :)

 

 

nawet się nie fatyguj, to jest maleństwo dla 12-15latka

szukaj 125

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...