Skocz do zawartości

panewki po raz kolejny


kiki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnimi dniami padła skrzynia znajomemu w r1 rn19. Tryb 2 biegu pękłł na pół i lekko wyłamało karter. No ale nie o to chodzi.

Przy rozebraniu pieca wyszły kolejne kwiatki:

 

DSC_0032.jpg

 

 

 

DSC_0037.jpg

 

 

 

 

DSC_0041.jpg

 

 

 

 

 

DSC_0042.jpg

 

 

DSC_0044.jpg

 

 

DSC_0049.jpg

 

 

Mimo iż piec nie pukał to ewidentnie widać że panewki (podpory wału z dolnego karteru) już nie nadają się do użycia tylko do wymiany. Po zdjęciu misy olejowej też nie było widać opiłków złota. Ciekawe jeszcze jak wyglądają panewy na korbach...

 

Jest sens bawić się we wsadzanie nowych panewek ? Póki co wał na pierwszy rzut oka nie jest porysowany, zostaną jeszcze pomierzone czopy (chyba że po zdjęciu korb okaże się że jest masakra).

 

Co sądzicie Panowie?

 

Pozdro

kiki

Edytowane przez kiki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsza wygląda słabo, reszta znośnie, ale i tak ma to małe znaczenie bo najważniejszy jest stan korbowodowych i po ich stanie można będzie ocenić co dalej.

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadałem tamto pytanie wcześniej bo jak rozpołowiłem silnik u siebie to panewki też miały przebarwienia, ale to było w 2010, moto do tej pory jeździ, teraz głównie po torze i jakoś daje radę. Ale nie będę tego ruszał ze względu na ceny używanych silników.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to wygląda na zbyt mocno skręcony silnik lub taj jak Adam pisze utrata wydajności pompy oleju.

Jeżeli wał na czopach jest nadal okrągły to nowe panewki i NOWA POMPA OLEJU

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainwestuj w plastigauge który kosztuje grosze i zrób ze dwa pomiary na tych panewkach. Jeden jak leci a drugi po obrocie wału o jakie 90-120 stopni.

Będziesz miał pewną informację na temat luzu.

Wiem że plastigauge jest upierdliwy bo trzeba zakręcić wszystkie śruby, potem odkręcić żeby zobaczyć itd... Nie mniej odpada koszt mierzenia przy którym mozna się machnąć. Jak również ew. dobieranie wg. selekcji.

Co nie jest oczywiście złe :) ale muszę to powiedzieć : jeżeli panewki nie są fabryczne to różnie z tym bywa.

 

Normalny luz na film olejowy to najczęściej 25-45 mikronów. 25 to raczej z założeniem że coś tam gdzies przytrze sie o siebie i dotrze :) Tak jak na zdjęciu pierwszej panewki.

Bądź też mały luz może być celowym zabiegiem bo np. olej np 5W jako standard ma latać.

 

08185813229551338632.jpg

 

26911444395902042617.jpg

 

Tutaj pomiar bardzo mnie cieszył. A selekcja panewek jest akurat inna nizby wynikało z serwisówki. Powinny być żółte a są różowe.

Edytowane przez rozkosmany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na przyszłość polecam zalać prewencyjnie Ceramizerem(lub czymś podobnym). Zawsze to może pomóc jak będzie jakiś problem z dobrym smarowaniem, u mnie się sprawdził.

 

w buty sobie nalej :banghead:

za kilka tygodni będziesz szukał innego silnika

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam ze znajomy wlał sobie do suzuki gn 250 z 95 roku i po prawie 2 tyg zaczoł klekotać, być może jest to wina swożnia, albo pustki w bebnie ( tak słyszałem), albo zbyt cienkiej uszczelki pod głowicą, mówił że mechanicy wymieniali rozrząd ale nie pomogło, również sprawdzali mechanicy luzy na wale, regulowali zawory, napinali łancuszek rozrządu i nadal nie widać przyczyny a słychać, na pytanie o panewki mówili że to nie panewki tam nie ma panewek. Mówił że przestaje klekotać jak hamuje silnikiem i mniejszy klekot jest jak dodaje gazu na obciążeniu.
Co wy myślicie na ten temat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...