Skocz do zawartości

19 latnia motocyklistka niezyje - R6 na pierwsze moto


ks-rider
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Masz jakiś problem ? to pozostań na onecie a to jest forum motocyklistów którzy giną codziennie na drogach całego świata z własnej głupoty lub innych użytkowników drogi.

Jeżeli chcesz to przedyskutować osobiście to będę na zlocie motocyklistów w Jedlińsku i o ile nie jest to dla Ciebie drugi koniec świata i Twój motocykl tak daleko nie da rady podjechać.

Piotr, czytaj ze zrozumieniem, proszę.

Nie kwestionuję, że R6 to fatalny wybór na (prawdopodobnie) pierwszy motocykl dla 19-latka. Razi mnie jedynie poziom wypowiedzi części z Was, w tym (szczególnie) Twoich, ponieważ poziomem bardziej pasują do komentarzy pod informacjami o wypadkach, niż do forum ludzi, którzy rzekomo kochają i znają sie na motocyklach.

Nie potrzeba wielkiej wyobraźni ani wiedzy, by stwierdzić, że wypadki śmiertelne (z udziałem osób w każdym wieku) były, są i będą. Zabić sie można na pierdzibąku o poj. 49ccm. Oczywiście, wśród młodych kierowców (wszelkich kategorii lub jeżdżących bez uprawnień) statystyki zawsze były, są i pewnie będą znacznie gorsze niż u tych, którzy mają wieloletnie doświadczenie.

Stanowczo jednak nie zgadzam się z określaniem takich jak ta tragedii mianem "selekcji naturalnej". Być może ta dziewczyna była głupia (bo ładna?), a może po prostu zadziałał zbieg okoliczności, czy po prostu popełniła błąd.

I smutne jest to, że część z Was wypisuje takie rzeczy, nie wiedząc, czy jutro lub za tydzień nie zagapi się, nie popełni błędu i wpakuje się pod naczepę albo wjedzie w śmieciarkę. Czego oczywiście, nikomu nie życzę...

 

 

W ogóle nie wiem, po co ten temat. Takich wypadków dziennie jest kilka i po cóż debatować nad trumną. Chyba, że Was to kręci, bo była 19-letnią dziewczyną, a nie chłopakiem... Tym bardziej to obrzydliwe....

 

P.S. Złośliwości osobiste możesz sobie darować - nie zniżam się do Twego poziomu i nie zrewanżuję się.

Edytowane przez piórko

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piórko przypomina mi takie zachowanie reakcje, na pewnego polityka z Twojej miejscowości... który jak czasem coś powie, lub napisze to wszyscy polityczni poprawniacy i tacy dojrzali emocjonalnie empatycy piszczą ze złości... Nie zgadzać się z faktami oczywiście nikt Ci nie zabroni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez nic nieda, z prostej przyczyny, Taki wypadek zawsze zdarza sie innym - nigdy mi samemu. Tak wlasnie rozumuje mlodziez.

 

:crossy:

Tutaj muszę Cię poprzeć, przed zrobieniem prawka na moto, jeździłem 2 lata samochodem, dość dużo bo nakulałem przez ten okres prawie 200.000km, miałem też kilka stłuczek, niby w żadnej nie byłem winnym, cały czas miałem świadomość "przecież nie były z mojej winy, przecież dobrze jeżdżę". Po jakimś czasie zacząłem sobie analizować swoje przygody i zdałem sobie sprawę, jak dużo rzeczy wtedy spieprzyłem, i jak wyraźne sygnały co do swoich zamiarów dawali tamci kierowcy. Później zacząłem kurs na moto, już pod jego koniec, to była już taka późna jesień, jechał przede mną samochód, przed nim grupka motocyklistów, podjazd pod górkę zniknęli mi z oczu, dojechałem na szczyt i zobaczyłem sunący po asfalcie motocykl i zmasakrowanego pod kołami naczepy ciężarówki motocyklistę, uwierz mi, że mam to w głowie, jakby to było wczoraj, codziennie też muszę przejechać przez miejsce, w którym doszło do tego zdarzenia, od tamtej pory coś pękło i nie czuję się już dobrym kierowcą, przeszły mi naloty na "pokazanie kto ma jaja", nie mam ciśnienia, żeby w moto odkręcić manetkę, żeby dogonić szybciej jadącego kolegę, czy pokazać temu z tyłu, jak fajny jestem, nie, jadę tak, na ile pozwala mi na to mój rozsądek, ja odebrałem to jako taką przestrogę, że warto jednak zadbać o swoje życie i wyjść czasami na tego gorszego, niż za wszelką cenę udowadniać sobie i innym, że tak nie jest, bo mając ten obraz przed oczami, wiem jak niewiele trzeba, żeby skończyć tak jak tamten motocyklista.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez ostatnie 2 tygodnie byłem polatać trochę po górach.Przy okazji zaleciałem na Patelnie Chabówka. Na YT moturzyści zamieszczają filmiki jak można i z jakimi prędkościami pokonują zakręty.Prawdę mówiąc,od samego oglądania robi się słabo. Polatałem kilka razy,frajda jest,ale rozsądek wyznaczył granicę BEZPIECZNEJ prędkości. Szybciej nie próbowałem i koniec.Wielu powie-cienias jesteś! Ok,ale żyję,jestem cały i zdrowy. Kilka dni temu zginął tam 24 letni chłopak.Wiele razy pokonywał te zakręty,o czym świadczą filmy na YT. Jeden z nich ma tytuł"150 km/h Patelnia Chabówka" Czy to duża prędkość czy mała zrozumieją Ci którzy tam jeżdzili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość starydziad

Przez ostatnie 2 tygodnie byłem polatać trochę po górach.Przy okazji zaleciałem na Patelnie Chabówka. Na YT moturzyści zamieszczają filmiki jak można i z jakimi prędkościami pokonują zakręty.Prawdę mówiąc,od samego oglądania robi się słabo. Polatałem kilka razy,frajda jest,ale rozsądek wyznaczył granicę BEZPIECZNEJ prędkości. Szybciej nie próbowałem i koniec.Wielu powie-cienias jesteś! Ok,ale żyję,jestem cały i zdrowy. Kilka dni temu zginął tam 24 letni chłopak.Wiele razy pokonywał te zakręty,o czym świadczą filmy na YT. Jeden z nich ma tytuł"150 km/h Patelnia Chabówka" Czy to duża prędkość czy mała zrozumieją Ci którzy tam jeżdzili.

Powiedzą "stary ramol " ;) .

 

Czasy takie że chyba tylko fotka nóg oddalonych od tułowia o 100m coś da.

 

@ Janosikkk

 

Tez nic nieda, z prostej przyczyny, Taki wypadek zawsze zdarza sie innym - nigdy mi samemu. Tak wlasnie rozumuje mlodziez.

 

:crossy:

:blush: :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość komandosek

Szkoda ale takich kozaków na sportach mamy setki i całkowity brak wpływu na ich poczynania, młody wiek nie przyjmuje tłumaczenia starszych z dużą praktyką. Brutalna prawda ale tak wygląda naturalna selekcja gatunku ludzkiego.

 

Wiek ma tu dużo do rzeczy, ale wystarczy wyjechać na ulice by zobaczyć, że wiekszośc motocyklistów w naszym jeździ tak, jakby miała przynajmniej 7 życ, a jeździć po prostu nie potrafi.

 

Hołota, ot co.

Szkoda motocyklistki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pitolicie z tym " nieda sie " !

 

Co znaczy nieda sie ? ? ? Sam przyspiesza ? Sam ciagnie do odcinki ?

 

Kwestia dojrzalosci i samokontroli.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się, ale co to za jazda. :dry:

Dlatego teraz w trase samokontrola. A do wyszalenia mam na szczescie dobrą miejscówke nie daleko - to można pognać.

Ale gdybym spedzal na moto 3/4 w mieście to sprzedałbym to wpizdu i kupił coś normalnego typu naked.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość starydziad

Wyjdzie zaraz fajna konkluzja z tego tematu :dry: .



Prawda. Zawsze podejrzewam ludzi wolno jeżdżących na sportach o masochizm, bo to po prostu się do tego nie nadaje.

Dodam jeszcze jak widzę Ich w pełnych kombinezonach ze skóry i w upale 30 stopni na moto to na pewno jest coś z nimi nie tak :dry: .



Da się, ale co to za jazda. :dry:

Dlatego teraz w trase samokontrola. A do wyszalenia mam na szczescie dobrą miejscówke nie daleko - to można pognać.

Ale gdybym spedzal na moto 3/4 w mieście to sprzedałbym to wpizdu i kupił coś normalnego typu naked.

Czyli śmiertelność na poziomie 10-20 % jest czymś naturalnym :dry: .



Bo na sportach ogólnie trudno jeździć tak żeby nei łamać przepisów. Nie oszukujmy się, tego typu motocykle zostały stworzone do zapitalania. A, że warunków nie ma to już inna sprawa.

Ciekawe czy rodzice tej małej byli tego świadomi :blush: .



Dobra dość tych moich wywodów na L4, ramol idzie spać, nara :biggrin: .

Edytowane przez starydziad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłby już ktoś nowy się rozwalić, bo ten wątek nudny sie robi i wałkowane są te same argumenty na okrągło. Np. jakiś "kompleks" na chopsie objeżdżający w środku wsi harleya. Poślizg na krowim łajnie, chops w rowie, niewinny harlej obryzgany gównem... Byłby temat!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...