Jump to content

Dziwny odgłos z przedniego koła


Recommended Posts

Witajcie!

 

Od jakiegoś czasu z okolicy osi przedniego koła słyszę jednostajny, dość cichy i o dużej częstotliwości dźwięk. Dość cichy i raczej nie metaliczny. Mam tylko 2 pomysły"

 

1. koło nie jest symetrycznie ustawione i "coś tam" wydaje taki dźwięk,

2. drugi winowajca, który przychodzi mi do głowy to ślimak prędkościomierza

 

I tu moje zasadnicze pytanie, czy spotkaliście się z czymś takim? Czy ślimak prędkościomierza należy czymś smarować? Jeśli tak to czym, bo raczej nie smarem do łożysk :huh:

Link to comment
Share on other sites

Znalazłem odpowiedź na pytanie o smarowanie ślimaka w literaturze, podzielę się z wszystkimi: Smar ŁT-43 jak i większość smarów łożyskowych opiera się na bazie olejowej w związku z czym jest duże ryzyko, że tworzywo sztuczne z którego wykonany jest ślimak zostanie zniszczone/rozpuszczone. Z tańszych i bardziej dostępnych rozwiązań można zastosować biały smar, a bardziej profesjonalnie smar teflonowy lub inne specjalnie przeznaczone do współpracy z tworzywami.

Link to comment
Share on other sites

Miałem ten sam problem - podejżewam, że to łożysko przedniego koła tak stukało podczas prowadzenia motocykla. Ostatnio zmieniałem przednią oponę i ten dziwny dzwięk sam się podział.

Do tej pory nie wiem co było przyczyną.

Link to comment
Share on other sites

Rozebrałem dziś przód. Łożyska wymieniłem bo to już był kres ich żywota, nasmarowałem ślimaka, naoliwiłem linkę prędkościomierza, oś koła przykręciłem jak instrukcja każe. Niestety ten dziwny dźwięk nadal nie zniknął :huh:

Link to comment
Share on other sites

Przód w góre i przeprowadź odsłuchy czy na swobodnym nieobciązonym kole tez tak jest , łatwiej bedzie Ci zlokalizować dźwięki .

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Link to comment
Share on other sites

Przy powolnym toczeniu się nic nie słychać, dopiero przy wyższej prędkości, gdzieś od 40km/h wzwyż dźwięk się ujawnia. Rzeczywiście zostały jeszcze hamulce do sprawdzenia, chociaż przy rozbiórce zacisk też zdejmowałem i nie widziałem niczego niepokojącego.

Link to comment
Share on other sites

Niestety ślimak robi za tuleję dystansową. Można co najwyżej wyjąć wnętrzności, ale po oględzinach i smarowaniu stwierdziłem, że jest w całkiem niezłym stanie i raczej wykluczam go z grona podejrzanych. Przyjrzę się dokładniej oponie, dzięki za rady!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...