Skocz do zawartości

CB250N ciężkie odpalanie po dłuższym (7dni + ) postoju


Rekomendowane odpowiedzi

p. Adamowi chodziło o prędkość obrotową rozrusznika w trakcie uruchamiania silnika a nie jego samego.

Kurcze, nie rozumiem :/ Szczerze mówiąc, jutro będę odpalał - a postał trochę - i postaram się zmierzyć to co potrafię (kompresji nadal nie znam - kumpel zawalił, w okolicy nikt nawet nie ma manometru...)

Rozrusznik (na mój gust) kręci jak dziki. Szybko, sprawnie - no jak dziki, nawet po minucie kręcenia - wiem, śmierć dla aku, sprzęgiełka, przewodów i w ogóle wszystkiego - ale jak go inaczej odpalić?

531979.png- dziennik kosztów na spritmonitor.de

Moja Honda CB250N na Autocentrum.pl - ZAPRASZAM!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całego tego opisu wynika że motocykl ma bardzo małą kompresję, może to być spowodowane brakiem luzów zaworowych lub co gorsze nadpalonymi zaworami. Żadne forum nie naprawi tego silnika. Albo kupisz sobie manometr do pomiaru kompresji albo podprowadź do warsztatu samochodowego i za opłatą dokonają pomiaru.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, możliwe że zawory są nadpalone - bo wyregulowałem je dopiero ostatnio, a jeździłem na zbyt krótkich - były mniej-więcej o połowę za krótkie. Gdyby znalezienie mechanika z manometrem było proste, to bym o tym nie pisał - ostatnio zwiedziłem wszystkie warsztaty w okolicy (chyba z 5) i manometr miał jedynie naprawiający kosiarki i skutery - ale akurat go nie było... Naprawdę wokół są sami partacze - a motocyklowego zakłądu nie ma wcale, dopiero w Wawie z cenami pewnie +50%.

Kolega wybrał koncert Knopflera zamiast mojego moto, nie mam mu tego za złe :) W zasadzie go rozumiem.

Dziękuję Piotrze, na pewno postaram się zmierzyć wszystko (łącznie z luzami, powtórnie przez kogoś lepiej ogarniającego temat) jak tylko znajdę okazję.

Edytowane przez Michał Mleczko

531979.png- dziennik kosztów na spritmonitor.de

Moja Honda CB250N na Autocentrum.pl - ZAPRASZAM!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Z przyjemnością, w końcu zdawałem prawko (także na A) w Dąbrowie Górniczej, więc stosunkowo niedaleko :) jak będę się wybierał do Gliwic do rodziny - bardzo chętnie oddałbym Panu moto do sprawdzenia - tylko wtedy może już być za późno. W odróżnieniu od forumowej większości - kupiłem 2oo nie tylko dlatego, że uwielbiam jeździć na jednośladach, ale też z powodów czysto pragmatycznych - nie płacę za parkowanie w Warszawie, nie stoję w korkach i jadę przyjemnie - musze kręcić nim kilometry. Jutro jadę właśnie do Warszawy - autem miejsce parkingowe (ok. 15zł) kosztowałoby mnie niewiele mniej niż 100km, które muszę łącznie przejechać...



Nie wiem, jak to wytłumaczyć - dzisiaj po południu, po długim postoju - od soboty - przygotowałem miernik, zdjąłem owiewkę - i odpalił tak szybko, że na mierniku nie zdążyło nawet napięcie spaść, pół zakręcenia dosłownie. Może powodem problemów było te dosztukowane 10cm cienkiego, nieoryginalnego przewodu - a może fakt, że nagrzał się wcześniej na słońcu? Nie wiem, będę musiał znowu go kiedyś odstawić i sprawdzić :)

531979.png- dziennik kosztów na spritmonitor.de

Moja Honda CB250N na Autocentrum.pl - ZAPRASZAM!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...