Skocz do zawartości

obracanie wałem na zgaszonym silniku


zioło18
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To jeśli chodzi o te stuki na zgaszonym. jutro go poskładam i dam filmik jak chodzi. chciałbym żebyście zwrócili uwagę na krzywki (są powycierane podobno ten model nie daje rady ze smarowaniem przy pałowaniu) chociaż gdyby to były one winne to znaczy że byłem głuchy przez cały poprzedni sezon a to z kolei kwalifikuje mnie do laryngologa :>
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla lepszego efektu mogłeś użyć klucza bez grzechotki co by nie zakłócała dźwięku, dodatkowo wykręcić świece zapłonowe (chyba że już to zrobiłeś) i obracać wałem powolnym jednostajnym ruchem. Na filmiku wydaje się słychać ten stukot w momencie kiedy przestajesz kręcić wałem. Trzeba by wykluczyć podstawowe mechanizmy takie jak: napęd rozrusznika, sprzęgiełko rozrusznika (zespół wolnego koła), ewentualnie jeśli miałoby to dotyczyć układu rozrząd to można zdjąć wałki rozrządu (zawory zamknięte świece zapłonowe wykręcone), i ostrożnie pokręcić wałem bez nich, w tej sytuacji zostanie praktycznie sam układ korbowy tylko ze skrzynią biegów i wtedy sprawdzisz czy to właśnie od układu korbowego/tłoków idzie ten odgłos czy też pochodzi on od innego mechanizmu. Zdarza się również że przy zużytej gładzi cylindrowej, czy też zużyty tłok będzie się kołysał i obijał o ściany tulei cylindra zwłaszcza na zimnym silniku- ale taki stan powoduje jednocześnie np. zużycie/spalanie oleju, oraz spadek ciśnienia sprężania, po rozgrzaniu tłok się częściowo rozszerza przez co luz między tłokiem a cylindrem w jakimś stopniu się zmniejsza. Oczywiście podałem tylko przykładowe możliwości które mogą/ale nie muszą powodować te stuki. Po prostu trzeba sprawdzić i wykluczyć poszczególne mechanizmy aż znajdziesz ten właściwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same wałki nic nie dadzą, a może nawet stracisz silnik rzez montaż z innego egzemplarza. Potrzebujesz całą głowicę z kompletu z wałkami i mostkami.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjąłem, wyciągnąłem, wcisnąłem, kur*a! To nie jest forum portalu Kozaczek albo Pomponik. To jest forum motocyklowe, więc piszemy po polsku poprawnie.

Edytowane przez Tomek Kulik

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to znaczy że jeśli miałem 2 z polskiego to nie jestem godny konwersacji z wybitnymi umysłami jak Pan Panie Tomaszu?

 

masz rację, nie jesteś godzien :biggrin:

a propos - jest wiele edytorów tekstu które podkreślają błędy na czerwono i masz szanse poprawić przed edycją lub zainstaluj sobie przeglądarkę Firefox która ma słownik automatyczny :biggrin:

moderator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qurim, kompletem musi byc glowica z mostkami, walki sa czescia zamienna.

Co ci sie poberbolilo :).

 

A właśnie że nie. :biggrin: Wrzuci używane śmieci nie wiadomo w jakim stanie i będzie jeszcze gorzej, stąd idea kompletu. Wiem że głowica z mostkami tylko w komplecie.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do przeglądarek to moja nie poprawiła tego błędu mimo włączonej auto poprawy.( może poprawia tylko ortograficzne a językowych już nie) A jeśli idzie o temat wałków i głowicy to w tym sezonie będę jeździł tak jak jest. Te krzywki to nie jest taka tragedia. Jeżeli po tym sezonie będzie gorzej to pewnie wymienię całą głowice na regulowaną śrubkami (kompletną z wałkami) od gsf 600 i przy okazji rozrząd się zmieni bo tam chyba inna długość jest. ale to jedynie przez następną zimę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...