Skocz do zawartości

Szarpanie na drugim biegu


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

Mam pewien problem ze swoim Banditem 400 (rocznik '96). Mianowicie na drugim biegu czasem, nie zawsze szarpnie motorem do przodu, i te szarpnięcia sią takie przerywane. Co ciekawe, gdy motor stoi na podnóżkach i tylne koło nie dotyka podłoża i wrzucę dwójkę, tych szarpnięć nie ma. Prawo jazdy mam od 5 miesięcy, motor też. Jak mi powiedział Pan, od którego go kupiłem takich objawów nie było, a zadzwoniłęm do niego gdy tylko się to szarpanie pojawiło. Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam serdecznie.

Edytowane przez samurajdawid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiece co, jest dokładnie tak, jak mówiliście. Niestety remont silnika przewyższa jego wartość. Motor kupiłem w grudniu, mój pierwszy. Pan, od którego go kupiłem zapewniał mnie, że nie będę mieć z nim żadnych problemów. A tu się okazało, że jednak są i to poważne. Wiem, że to nie jest odpowiednie miejsce na taki temat, ale czy orientujecie się, czy istnieje możliwość oddania motoru gdy w momencie kupna sprzedający był świadomy istnienia wady w motorze, a jego zapewnienia o bardzo dobrym stanie były jak się okazuje tylko "ofertą wepchania młodemu"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiece co, jest dokładnie tak, jak mówiliście. Niestety remont silnika przewyższa jego wartość. Motor kupiłem w grudniu, mój pierwszy. Pan, od którego go kupiłem zapewniał mnie, że nie będę mieć z nim żadnych problemów. A tu się okazało, że jednak są i to poważne. Wiem, że to nie jest odpowiednie miejsce na taki temat, ale czy orientujecie się, czy istnieje możliwość oddania motoru gdy w momencie kupna sprzedający był świadomy istnienia wady w motorze, a jego zapewnienia o bardzo dobrym stanie były jak się okazuje tylko "ofertą wepchania młodemu"?

Zbyt długi okres minął i raczej moto już nie oddasz... Możesz próbować dogadać się z kolesiem ale wątpie że będzie pozytywnie nastawiony jak po ponad 3 miesiącach bedziesz chciał oddać moto.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiece co, jest dokładnie tak, jak mówiliście. Niestety remont silnika przewyższa jego wartość. Motor kupiłem w grudniu, mój pierwszy. Pan, od którego go kupiłem zapewniał mnie, że nie będę mieć z nim żadnych problemów. A tu się okazało, że jednak są i to poważne. Wiem, że to nie jest odpowiednie miejsce na taki temat, ale czy orientujecie się, czy istnieje możliwość oddania motoru gdy w momencie kupna sprzedający był świadomy istnienia wady w motorze, a jego zapewnienia o bardzo dobrym stanie były jak się okazuje tylko "ofertą wepchania młodemu"?

 

Zostałeś oszukany w klasyczny sposób ale ten temat dotyczy awarii skrzyni biegów a nie prawnych aspektów transakcji.

Skrzynia tego silnika jest do naprawy i to wszystko w temacie.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie byla tak do konca wada ukryta, mozna to byllo sprawdzic, stad dobrze brac osobe, zorientowane w temacie, na umowie jest pewnie klauzula, ze znany byl Tobie stan motocykla w dniu zakupu, wiec bedzie ciezko...

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest inny watek na forum o naprawie podobnego uszkodzenia, czyli szlifowaniu sprzegiel klowych dwojki.

Tam podany jest adres i nazwa zakladu robiacego takie naprawy.

Nie szkodzi chociaz zadzwonic i sie dowiedziec o koszt i termin.

Oczywiscie prawidlowa naprawa polega na wymianie zuzytych kol zebatych i jest b.droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o koszt naprawy, to nie przewyższył ceny motoru, ale za te same pieniądze kupię cały silnik. Dziękuję za podanie tylu cennych rad. Z pewnością wszystko przeanalizuję z mechanikiem, poradzę się i ich i weźmiemy się do pracy. Mam nadzieję, że uda się naprawić motor. Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...