Skocz do zawartości

SPEED DAY 2013


Niesmiertelny
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dla amatorów limit to 98db! Jeśli nie jesteś z Poznania to nie ryzykowałbym przyjazdu bez db killera.Jak masz litra, to zmierz głośność przy 5000obr/min

Mój koleś nie wjechał na tor przy wyniku 102db

 

Jak mam wydech od EdHaust-a to rozumiem, że mnie nie wpuszczą na tor?

--->Suzuki SV 650-->Yamaha FZ1s--Triumph Speed Triple 1050 --> Yamaha MT 09

http://www.trasser.pl/ aplikacja mobilna http://szkoleniemotocyklowe.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A można gdzieś zmierzyć poziom głośności przed przyjazdem na tor?? Jeśli załozę seryjne wydechy to nie powinno być problemu co nie??

 

 

Na seryjnym wydechu w zasadzie nie powinno być problemu a zmierzyć można na stacji diagnostycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są aplikacje na niektóre komórki, nawet spoko mierzą (wiem, że na Gey-Phone'a jest na pewno).

Jeżeli nie masz drastycznie głośnego, to zamiast motać Db-Killery można zamotać obrotomierz, żeby te 5000 obr/min było w rzeczywistości "ciut" mniej. Chociaż wiadomo, że oni mierzą też dynamicznie podczas przejazdów na prostej start/meta, więc zbytnio nie można przeginać.

 

Ps. Db-killer to dramatyczna porażka pod względem mocy, już lepiej założyć inny wydech, naprawdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na serii na pewno wjedziesz jeśli nic w niej nie dłubałeś. Czasem jak jest dużo ludzi to serii nawet nie mierzy tylko każe odpalić usłyszy że standard, przyklei nalepkę i jazda.

--->Suzuki SV 650-->Yamaha FZ1s--Triumph Speed Triple 1050 --> Yamaha MT 09

http://www.trasser.pl/ aplikacja mobilna http://szkoleniemotocyklowe.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy 5 tyś sonometr na torze w Poznaniu pokazuje 99db i jak na razie nie było problemów. Jedyne na co muszę zwracać uwagę to by mierzyć dźwięk po lewej stronie motocykla po prawej jest sprzęgło (suche) i dźwięk dobywający się ze sprzęgła dodaje 2db :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w skrocie.

Jak cie stac to kupuj nowe ,jak nie to z jakiegos dobrego sprawdzonego zrodla, normalnie jeden komplet spokojnie wystarczy a jak w dobrym momencie przelozysz tylna oponke na druga strone to jeszcze sporo bedziesz na niej jezdzil .

Niestety zycie oponki duzo zalezy od rodzaju czy torowa czy uliczna ,od uzyskiwanego czasu,czy bedzie dobre cisnienie no i jak bedziesz sie obchodzil z manetka :)sportowej opony moze to mniej dotyczyc bo i guma jest twardsza ale gwaltowne odkrecanie manetki na mocno odprostowanym motocyklu moze szybko skrocic zycie torowej opony :)

Ja polecam typowo torowe ale wiem ze chlopaki lataja tez na zwyklych na ulice i tez chwala wiec decyzja nalezy do ciebie .

Ostotna rzecz zeby opona uliczna nie miala za duzego przebiegu bo jest wtedy juz na tyle twarda ze o kuku duzo latwiej :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bilans kupowania opon nowych i używanych:

- koszt kompletu używek to około 400-600 zł, dostajemy kota w worku, jeździmy na "gorszej połówce" gumy i więcej ryzykujemy, ale takie opony można jeszcze przeważnie odsprzedać za 300 zł

- koszt zakupu nowych to około 1200 zł/komplet. Jeżeli masz możliwość wrzucenia faktury w firmę, to po odliczeniu VAT i podatku komplet wychodzi Cię za 650 zł. Odsprzedajesz to potem komuś za 400 zł i wychodzi, że śmigasz na nowych gumach, które realnie Cię kosztują jakieś 150-300 zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...