Skocz do zawartości

Odmrażanie szyby ciepła wodą


samonek4
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

swistak64 to jeszcze mi napsz jak ciepła ma być ta woda. Pytam bo nawet zimna z kranu będzie cieplejsza od zamarznietej szyby. Skoro użyć ciepłej to jak ciepłej 20 C, 30 C, 50 C ?

Jarenty chyba nie sądzisz, że ja z termometrem latam rano pod kran z ciepłą wodą w domu. Leje ciepłą taką jaka leci z kranu tj. coś ok. 50'C według PN. Poza tym rano idąc z butelką ciepłej wody na parking pod kurtką, to jest dodatkowa przyjemność(taki termoforek) :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gonią Yeuopa jak mogą.

No ale ZAWODOWY kierowca powiedział, że 30 lat temu polewał tak wodą stara 28 więc na 100% ma rację.

Mało kto zauważył, że czasy się zmieniły i technologia pomaga nam jak może (wspomniany wcześniej psikacz za dychę).

 

Skończy się mądrowanie jak ktoś nie zauważy gwiazdki na szybie od kamienia i j*b!

Oszczędności z psikaczy pójdą się j...ć.

Edytowane przez Handelson

Go ride...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość komandosek

swistak64 to jeszcze mi napsz jak ciepła ma być ta woda. Pytam bo nawet zimna z kranu będzie cieplejsza od zamarznietej szyby. Skoro użyć ciepłej to jak ciepłej 20 C, 30 C, 50 C ?

max 36 i mierz łokciem jeśli nie masz termometru do kąpieli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to jest temat o ekologii czy o tym jak zbić szybę? :)

 

A skoro już. Myślisz, że wyprodukowanie kolejnej szyby w Chinach (bo ktoś, kto oszczędza 10 zł ori nie kupi) i utylizacja szkła po starej nie zanieczyszcza środowiska?

Edytowane przez Handelson

Go ride...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Handelson, my tu nie mówimy o tym jak zbić szybę, czy o jej utylizacji tym bardziej, tylko o jednym ze sposobów odladzania szyb, który akurat tobie nie musi się podobać, tym bardziej nie nabijaj się z innych. Jednomyślność(jedyny słuszny wg ciebie sposób) to raczej domena ustrojów totalitarnych, a my żyjemy chyba w wolnym kraju i każdy ma prawo wybrać sobie ten sposób jaki komu odpowiada. Jeśli już dostrzegłeś w tym temacie też wątek ekologiczny (wg ciebie wart 10zł, a tu nie o oszczędzanie chodzi - tylko o pewną świadomość), to szkło jest jednym z tych produktów, które w 100% poddaje się recyklingowi. Dziękuję tyle mojego udziału w tym wątku.

Edytowane przez swistak64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt się z Ciebie nie nabija. Zacząłeś o zawodowych kierowcach to zastanowiło mnie to trochę.

Dzisiaj już nie ma instytucji zawodowego kierowcy. Dzisiaj każdy może nim się czuć. A już na pewno zwykły przedstawiciel handlowy, który robi więcej km niż dawni zawodowcy.

Co do zawodowców to sam nim byłem 20 lat temu. Kierowca - ratownik. Tak miałem wpisane w umowie o pracę.

Chcę tylko zwrócić uwagę na jedną ważna (wg mnie) rzecz. Kiedyś szyby wstawiane do samochodów były na uszczelce, w której to był spory luz i tym samym nie było takich naprężeń jak w szybach stosowanych obecnie (klejonych).

I coś do przemyślenia:

Wracasz z traski, samochód nagrzany, miejsca do zaparkowania mało. Parkujesz jednym kołem na krawężniku, zaspie etc. Im starszy samochód tym mniejsza sztywność karoserii i tym samym znacznie większe naprężenia na szybie. Klejonej oczywiście.

-25 stopni mrozu i rano radosne polewanie wodą o temp. powiedzmy 40 stopni. Różnica przy zmarzniętej i naprężonej szybie to już 65 stopni. A to bardzo dużo. W takich sytuacjach bardzo często dochodzi do pęknięcia szyby.

Żeby nie było ideologii. Mi pękła w ten sposób potraktowana szyba w nowej toyocie.

Jak sądzisz, wymienili na gwarancji?

 

I tylko dlatego przestrzegam przed pomysłem polewania szyb cieplutką wodą przy dużym mrozie. Nic poza tym.

Pozdrawiam i bez obrazy a na przyszłość więcej luzu życzę :)

Edytowane przez Handelson

Go ride...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście polecam na przednią szybę matę/stary koc lub cokolwiek w tym stylu- wystarczy przytrzasnąć drzwiami, ewentualnie nałożyć na nią wycieraczki, a rano w 5s masz czyściutką, odśnieżoną i niezamarzniętą szybę. Bez ryzyka że się pobije ;)

a na pozostałe oczywiście odmrażacz za 10 zł :laugh:

Sprawdzone i przetestowane przeze mnie

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...