Skocz do zawartości

Yamaha DT 125 źle założone pierścienie


Stigy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzwoniłem do motor-techu i Pan Woryna powiedział mi że mogę mu wysłać cylinder ale raczej go nie zjodełkuje tylko też zrobi lustro ponieważ nie ma na tyle twardej honownicy aby zarysować nikasil.

 

Co do zeszklenia oleju to dzieje się to przy przegrzaniu silnika i stosowaniu słabej jakości olejów.

I nie musi byc to powłoka równomierna na całej powierzchni cylindra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do motor-techu i Pan Woryna powiedział mi że mogę mu wysłać cylinder ale raczej go nie zjodełkuje tylko też zrobi lustro ponieważ nie ma na tyle twardej honownicy aby zarysować nikasil.

 

Co do zeszklenia oleju to dzieje się to przy przegrzaniu silnika i stosowaniu słabej jakości olejów.

I nie musi byc to powłoka równomierna na całej powierzchni cylindra.

Woryna zajmuje się typowo wstawianiem tulei więc może nie mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie proszę odpowiedzi na wszystkie pytania z mojego postu wyżej.

 

Coś mnie wzięło i poszedłem sobie obejrzeć moją tuleję. Coś mi się w niej bardzo nie podoba. Wygląda tak jak by ta jodełka była zrobiona całkowicie w poprzek a nie pod kątem. Nie wiem czy to tak ma wyglądać ale jak dla mnie to sa poprzeczne wyrwy w tulei a nie jodełka. Obejrzyjcie to i się wypowiedzcie czy wszystko z nią ok.

 

Zdjęcia tulei:

http://imageshack.us...zaSxla7Nmd3W06g

Edytowane przez Stigy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektryka nie była naprawiana tylko sprawdzana. Wszystko powinno być ok. A przeboje mam o jakich jeszcze nie słyszałem. A najgorsze jest to że ja nie zrobiłem nic złego, zawsze ktoś inny coś spapra. Na to ostatecznie wychodzi. Ale nie poddałem się i może w końcu długie dni spędzone przy naprawianiu i szukaniu usterki się opłacą. A wychodzi na to że jest tak jak w twoim przypadku który kiedyś mi opisywałeś - błąd jest tam gdzie wszystko się zaczęło. W punkcie wyjścia bo od szlifu wszystko się zaczęło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co było grzebane ? No właśnie tu myślę czy nie jechać z reklamacją. W przyszłym tygodniu wysyłam cylinder do motor techu. Więc się zastanawiam czy jest podstawa do reklamacji tego cylindra ? Mam szansę odzyskać kasę chociaż za szlif ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ujmę to tak, jeśli od szlifu do tej pory nic nie rozbierałeś ani nie oddawałeś do innego zakładu to wal jak w dym z reklamacją. A jeśli gość nie jest w stanie tego zrobić właściwie to powinien zwrócić pieniądze za usługę (za materiały raczej nie ale tutaj też nie powiem "na pewno").

Jeśli będzie mówił, że nie ma żadnej gwary ani nic to zwyczajnie kłamie, zwłaszcza jeśli wszystko czego używał pochodzi z jego źródeł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Mostowy zachował się w porządku. Mimo że szlif był robiony chyba w Maju zeszłego roku to przypomniał sobie sprawę i zwrócił mi pieniądze za szlif. Przepraszał trzykrotnie. Wygląda na to że to może być źródło moich problemów. Cylinder pojechał dzisiaj do Katowic do Pana Woryny. Będzie pasowanie na nowym tłoku Wossnera chyba. Jeszcze rozważam meteora ale ze względu na rosnące ceny meteora a spadające wossnera to się przestaje opłacać.

 

Ponadto proszę jeszcze przede wszystkim Pana Adama o odpowiedzi na pytania o:

 

-plateau' finish.

 

 

-ręcznym honowaniu

http://www.ehow.com/...lazed-bore.html

 

 

-Nigdzie nie mogę znaleźć wytłumaczenia co powoduje utratę kompresji w wypadku zglazowania. Nie rozumiem trochę tego zagadnienia bo wydaje się że resztki oleju jakby uszczelniają pierścień i cylinder. To gdzie przedostaje się ciśnienie ? Jak to się dzieje że po zglaowaniu silnik nie ma kompresji ? Ponad to prawie wszystkie informacje o glazingu dotyczą silników diesla. Nie znalazłem praktycznie nic o silnikach benzynowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...