Skocz do zawartości

MotoGP - sezon 2013


piórko
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi Ci o to co pisałem? Żeby spięli wahacz z ramą amortyzatorem?

 

Kurna, przecież tam zawias się kompresuje jak wahacz idzie w dół - odwrotnie niż normalnie ... albo ja coś motam ?

 

Coza roznica ?

 

Kwestia regulacji i ustawenia - bedzie odwrotna. I to tez niekoniecznie, bop decydowac bedzie budowa.

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak to co za różnica? Amortyzator wtedy zupełnie inaczej pracuje. Przecież sprężyna zbiera energię przy kompresji i wyzwala przy odbiciu ... (?) No zobacz, w momencie napotkania nierówności zawias jest rozciągany.

Edytowane przez Sikor

Sikor#44 Moto Training

https://www.facebook.com/Sikor44/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak to co za różnica? Amortyzator wtedy zupełnie inaczej pracuje. Przecież sprężyna zbiera energię przy kompresji i wyzwala przy odbiciu ... (?) No zobacz, w momencie napotkania nierówności zawias jest rozciągany.

 

W jakich kierunkach bedzie rozchodzila sie energia ktora bedzie oddawala sprezyna ? Amortyzator bedzie pracowal tak jak zostanie zaprojektowany na desce kreslarskiej. Nie widzeroznicy.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Theodor - jak to się trzyma???

jam nie theodor ale smiem twierdzic że pastą i matczyną miłością ;)

 

Co do prezentu to wysyłka idzie szybko ... tegoroczne Isle of Man miałem u siebie na 4 dzień po dacie premiery. pytanie czy starsze DVD są na półce czy trzeba czekać na tłoczenie.

Edytowane przez Bimbak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakich kierunkach bedzie rozchodzila sie energia ktora bedzie oddawala sprezyna ? Amortyzator bedzie pracowal tak jak zostanie zaprojektowany na desce kreslarskiej. Nie widzeroznicy.

 

:crossy:

 

Widać że znasz się na rzeczy :D

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o spięcie ramy Ducati z silnikiem i wahaczem, ale to już było i nie przełkną tego "kroku w tył', zauważyłem też, bliskość wydechu i tylnego amortyzatora, być może powoduje to podgrzewanie czynnika roboczego w amortyzatorze i całe misterne ustawianie w piz...u i misterny plan też w piz...u...

Nie wiem, czy pamiętacie hecę z TL 1000 ???

 

Swoją drogą strasznie nie podoba mi się ta carbonowa rama...

Pozdr. J-999

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to i ja się wypowiem. Według mnie, Valdek trafił w taki okres, że odeszło kilku starych mistrzów, a nie pojawili się jeszcze nowi (oczywiście Biaggi, Gibernau, Cappirossi to świetni kierowcy, ale nie mistrzowie), poza tym Valdek był w najlepszym zespole, który robił wszystko dla niego. Potem przyszedł Stoner i pozamiatał w 2007. Szkoda, że w kolejnych latach miał trochę problemów (głównie zdrowotnych), bo pewnie kasowałby kolejne tytuły. W międzyczasie Valdek chciał spróbować swoich sił w trochę słabszym zespole, który dzięki jego pracy rósł w siłę. Ale pojawił się kolejny mistrz (Dżordżyk), który stopniowo stawał się coraz lepszy i w końcu okazał się lepszy od Rossiego. To się wk****ł i poszedł do kolejnego zespołu, żeby stać się legendą i czar prysł. Stoner z Lorenzo kasowali kolejne tytuły (próbował się jeszcze w to wmieszać Daniel, ale wg mnie to kierowca raczej pokroju Biaggiego, Gibernau), a Valdek marudził (bo co miał innego robić?). Teraz możliwe, że pojawił się kolejny mistrz (Marek) i Rossi mimo odejścia Stonera może mieć dalej problemy z wygrywaniem. Tak więc, podsumowując, uważam, że Rossi nie będzie w nadchodzącym sezonie mistrzem, nawet jak Yamaha zdominuje rywalizację, bo...

1. Lorenzo będzie przed nim

2. Może Pedrosa udowodni, że jednak jest typem mistrza

a w kolejnych latach będzie miał jeszcze ciężej jak Marquez się rozkręci.

Podsumowując jeszcze raz:

Szkoda Simoncelliego, bo wg mnie, on też miał charakter mistrza i ten sezon (jak i poprzedni) mógł należeć do niego, gdyby trafił do Repsol Honda.

Edytowane przez Adel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...