Skocz do zawartości

MotoGP - sezon 2013


piórko
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W pierwszej kolejności muszę Mick Ci podziękować za to że słyszę od eksperta wyścigów motocyklowych słowa „masz rację”. Dzięki.

Nie zgodzę się Tobą w 100%. Ducati owszem było bardzo mocne na prostych ale z tego pierwszego lepszego filmiku widać że Capi ładnie się tnie z Rossim również na zakrętach. Oprócz tych kontuzji, Ducati albo wybrało w 2008 złą drogę rozwoju albo zostało w tyle za Hondą i Yamahą(i raczej tak było -Suppo i Stoner postanowili coś z tym zrobić i odeszli) , sami wiemy Suzuki i Kawasaki również nie wytrzymały, wiedzieli że nie będą mieli kasy (w kryzysie) na rozwój i się wycofali.

Jestem na 100% pewny(dam sobie obciąć …. że jak byś posadził Rossiego w 2006 i 2007r na Ducati to byłby mistrzem świata) a Capi masz rację był 7 potrafił wygrać pojedyncze wyścigi czy też przyjechać na podium ale nie okłamujmy się Capi to nie ten sam kaliber co Stoner Rossi czy Lorenco.

Brakuje mi Twojej wypowiedzi o sezonie 20012 ? Stoner przez ostatnie dwa lata był w jednym z najlepszych zespołów albo napiszę że w najlepszym „REPSOL HONDA” I TU Ci zadam kolejne pytanie dla czego Stoner nie potrafił obronić tytułu mistrzowskiego ? Tylko mi Mick nie pisz że musiał się wycofać z kilku wyścigów z powodu kontuzji. Do momentu urazu, Stoner już miał 30pkt. straty do Lorka, a i Dani go chyba w tym roku również przebijał (patrz wyścig Sachsenring).

Koniec końców tak jak pisałeś to Stoner zdobył na Ducati mistrzostwo a Rossi sobie nie poradził i nikt nie będzie patrzał na detale które były bardzo istotne o których pisaliśmy razem.

Rossi będzie szybki ale nie będzie mistrzem świata jego era już była nadchodzi młoda krew a i Lorek i Dani są już na takim poziomie że będzie bardzo trudno(kosmici) ale mam nadzieję że się mylę i za rok ktoś z Was napisze „chłopie i co pomyliłeś się”

Czasu nie da się oszukać on-Rossi ma 34 lata i już chyba nazywają go dziadkiem w MotoGp, inna bajka jest seria SBK tam jak wino, im starsze tym lepsze.

Jeszcze raz dzięki i zapraszam do dyskusji. Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wsiadł na motocykl, na którym Stoner wygrywał - dokładnie ten sam motocykl z końca sezonu 2010 i nie wygrał ani razu.

Bo chyba Stoner jako jedyny zawodnik z obecnej stawki miał taki styl, że nie przeszkadzała mu gigantyczna podsterowność maszyny. Łuki tak atakował, jak wszyscy wielokrotnie widzieliśmy i potrafił jeszcze "dokręcić manetkę" w połowie winkla, żeby go zacieśnić. Mówiąc bardzo obrazowo: wszyscy inni zawodnicy dosiadający Ducati próbują to prowadzić w sposób tradycyjny, czyli kierownicą, a nie tylnym kołem. Przynajmniej tak to wygląda z punktu widzenia laika, ale jak inaczej to wytłumaczyć? W sumie sami zawodnicy się przecież na to skarżyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się tak dobrze na wyścigach, ale wydaje mi się, że któryś z komentatorów (może akurat nie Mick), też kilkukrotnie mówił, że Ducati to, na którym Stoner zdobył mistrzostwo, to zupełnie inna maszyna, niż ta, którą jeździł Rossi.

Mimo, że za Stonerem nie przepadam, a kocham Rossi'ego (więc nie jestem obiektywna), to wydaje mi się, że Stoner miał coś jeszcze niż tylko styl jazdy uślizgami. przecież podobnie (choć nie tak ekstremalnie) jeździ Hayden i Spies. Hayden na Ducati nie istnieje (a kiedyś też radził sobie lepiej), a Spies - zobaczymy. Może ten motocykl mu podpasuje.

Tak czy owak, pozostaje spory niedosyt, że Stoner i Rossi już się nie spotkają na torze.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze mozna by powiedzieć ten sam kierowca na kazdy tor ma inny motocykl, inna rama inny wahacz, inne zawieszenie, setup itp.

Do czego więc miałoby sie odnosić porówanie motocykla kierowcy X i Y?

http://ducatisti.pl/ PORTAL POŚWIĘCONY MARCE DUCATI
http://motomaniax.pl/ jedyny 100% serwis ducati w warszawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli uważacie że 4 miejsce Stonera w ogólnej i sporej liczby wywrotek w 2010roku (po 4-ro letniej przygodzie z Ducat) jest zajebistym osiągnięciem to już Wasza sprawa. Nie wygrywa debiutant (debiut Stonera w 2007 na Ducati) sezonu i miażdży rywali na podsterownym czy też nadsterownym sprzęcie (chyba 10 wygranych i ponad 100pk. przewagi) byłem wówczas na jednej z edycji w Brnie i widziałem jak sprzęt i on wychodzą z zakrętu tam nie było żadnej mowy o jakiejś walce ze sprzętem Ducati z 2007 a 2010 to całkiem inna bajka, ale to są szczegóły które w przyszłości czy nawet teraz nie mają żadnego znaczenia, liczy się mistrzostwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się jak podchodzi osoba z PL do mikrofonu i z całą stanowczością mówi "Rossi miał na początku identyczne Ducati co Stoner." Ludzie przecież wy procenta nie wiedziecie z tego co tam się dzieje...

Od wojny, głodu, TVN-u i Platformy, zachowaj nas Panie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się jak podchodzi osoba z PL do mikrofonu i z całą stanowczością mówi "Rossi miał na początku identyczne Ducati co Stoner." Ludzie przecież wy procenta nie wiedziecie z tego co tam się dzieje...

lubie to

http://ducatisti.pl/ PORTAL POŚWIĘCONY MARCE DUCATI
http://motomaniax.pl/ jedyny 100% serwis ducati w warszawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się jak podchodzi osoba z PL do mikrofonu i z całą stanowczością mówi "Rossi miał na początku identyczne Ducati co Stoner." Ludzie przecież wy procenta nie wiedziecie z tego co tam się dzieje...

 

Dokładnie - fabryczny zespół mistrzostw Świata wstawia motur po sezonie do garażu i wyciąga tydzień przed pierwszą eliminacją, żeby łańcuch przesmarować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sherma dobre hehe :)

Sherman na jednym speeddayu zamienimy się na 20 minut sprzętami. Usiądziesz na moją kobyłkę a ja na Twoją (ty super przygotowany sprzęt ja wiadomo co hehe) i poczujesz się jak Rossi w 2011 roku i powiesz o kórw.... tym się nie da jeżdzić hehe :) Koszty wywrotki pokrywa sprawca zdarzenia.:)

Wchodzisz w to ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rossi miał na początku identyczne Ducati co Stoner.

 

Spytaj swojej szklannej kuli, czy w roku 2013 zmienie auto i na jakie ?

 

Podoba mi się jak podchodzi osoba z PL do mikrofonu i z całą stanowczością mówi "Rossi miał na początku identyczne Ducati co Stoner." Ludzie przecież wy procenta nie wiedziecie z tego co tam się dzieje...

 

Tak jak Piorko przyznaje Ci racje.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem że to zupełnie inne motocykle kolego(Marc). Widziałem jak ten motocykl się prowadzi ale to raczej każdy laik zauważy (chyba że ktoś siada na widownie i patrzy w niebo i marzy) poza tym kolego nie lubię szyderczych stwierdzeń takich jak Twoja. Podobnie było z tobą w innym temacie(mistrzu świata) ale nie będę z tobą o tym dyskutował.

Edytowane przez MatMax78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...