Skocz do zawartości

Honda CB 600 - stukanie w silniku po wymianie oleju


dervozavilus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem, że nie brzmi to też jak zawory?...

Nie mam jak odstawić moto na przyczepce. Zaryzykuję i podjadę do Moto Stylu - jakieś 4 km ode mnie.

A panewki słychać tylko na rozgrzanym silniku?

Edytowane przez dervozavilus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak coś cyka w piecu to na pewno nie jest to dobra wiadomoś dla użytkownika. Mi to śmierdzi kończoncym się silnikiem - ale to tylko moje zdanie. Zabierz go na badania, niech postawią diagnozę.

 

Rozumiem, że nie brzmi to też jak zawory?...

Ciężko powiedzieć, może to zawory. Blaszki zje*ane albo cuś.

 

Nie mam jak odstawić moto na przyczepce. Zaryzykuję i podjadę do Moto Stylu - jakieś 4 km ode mnie.

NIe ryzykujesz - nie żyjesz :D

'na zegarze trzysta nie znaczy o męstwie...'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... Nie ma co innego radzic, tylko trzeba oddac do mechaniora i zobaczyc. Przy takim stukaniu to moze byc naprawde wszystko. Raz np. mialem przypadek jak w GSie stukalo cos z glowicy, a okazalo sie odkrecone sprzeglo rozrusznika. Mi to brzmi raczej na "dół", ale z filmiku to ciezko wnioskowac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moto odstawione do warsztatu. W Moto Stylu stawiali na rozrząd (stukanie bardziej słychać od strony właśnie rozrządu, z lewej strony silnika mniej), ale terminy u nich słabe no i nienajtaniej. Podjechałem więc do znajomego warsztatu w Wesołej. Tam już tak jednoznacznie się nie wypowiadali. Wszystko, prawdopodobnie będę wiedział jutro wieczorem. Dzięki za wszystkie porady. Dam znać co wyszło.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łańcuch rozrzadu / napinacz / prowadnice . 1 uszkodzona panewka w R4 brzmi z dwukrotnie niższą częstotliwością niz to pukanie w tle . A sypiacy się zawór nie brzęczy non stop , tylko wtedy gdy jest uruchamiany .

 

ja obstawiam te stukanie na sworzniu tłoka ale jak kolega wyżej pisał może olej ale watpię

 

To nie dr600 ze słoikiem po ogórkach do rozklepywania sworznia.

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się podpiszę pod janosikiem, u mnie też jest takie nieregularne cykanie brzmiące jak zawory a to po prostu napinacz radośnie sobie skacze z powodu (u mnie akurat) kawasakowskiej sprężyny napinającej. Jeśli jest możliwość to proponuję śrubokrętem sztucznie napiąć minimalnie bardziej łańcuch i jeśli stukanie ucichnie to dalej nie ma co wnikać. Czasami nawet przez śrubokręt czuć jak łańcuch tłucze w napinacz.

Druga opcja to sprzęgło, na ciepło gdy się rozciągnie to może zacząć klepać. Niedawno miałem okazję posłuchać takiej CeBRy 600 F3 ale niestety nie mogłem pogrzebać w bebechach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierze , mechanika motocyklowa w skrócie na dwóch markach:

Kawasaki = problem z zaworami

Honda = problem z napędem rozrządu

 

:bigrazz:

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...