Skocz do zawartości

R6 brak mocy jedzie tylko do 120km/h


Rekomendowane odpowiedzi

a jaki olej mam kupić do r6 myślę że motul ale jakie parametry??

Norme masz podana w instrukcji eksploatacji lub "user manual" ( np. 10W40 ), producent jest mniej istotny .

 

Przeczyśc i wyreguluj gaźniki , wymień płyny oraz filtry i powinien banglać jak trzeba . Jak nie to pomyślimy dalej . Troche cie to będzie kosztować ale to hobby nie nalezy do tanich .

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie ogólne pytanie czy może być tak że regulacja zaworów gaźników i wymiana filtrów olejów świec może wystarczyć ??

To pytanie zadaj na forum wrozbitow .D

A na serio. Zacznij od podstaw. Czy wszystkie cylindry pracuja, czy filtr powietrza jest czysty.

Jezeli chcesz wiedziec ile wlac oleju, jaki ma byc itd, to poswiec 5 minut i poszukaj serwisowki w necie.

Sporo tego i raczej do twojego modelu znajdziesz.

Co do ceny, licz sie ze jezeli motocykl jest po slizgu, to silnik mogl byc klejony, latany, byle tylko pracowal. Musisz sie liczyc, ze moze byc w takim stanie ze konieczne bedzie szukanie nowego silnika. Jezeli to tylko kwestia samego seriwu i regulacji to naszykuj sie ze bedzie to tysiac a moze i wiecej.

Kupujac moto, nie majac o tym zieloengo pojecia czase lepiej zaplacic komus pare zl zeby pojechal z Toba obejrzec a nie pozniej gdybac.

P.S. Robote zlec komus kto sie zna, nie majac dobrych narzedzi i wiedzy wpedzisz sie w wieksze koszty .

a dlaczego szukasz dwóch mechaników?

He, dobre spostrzezenie.

 

P:S Byl chyba par lat temu temat na FM o R1 po szlifie, nie wlazilo do niej tyle paliwa ile powinno, wszyscy kombinowali czy to odpowietrzanie czy co, a dożiero po jakims czasie ktos wpadl na pomysl i sprawdzic ile szpachli jest na zbiorniku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale w tym moto była tylko zbita lampa pęknięty rant owiewki przedniej i jedna owiewka boczna do wymiany i rysa na ogonie po za tym nic więcej wiec

mam nadzieje że silnik nie strzelił zgona pali ładnie na dotyk czy ciepły czy zimny pracuje równo i cicho tylko nie ma tej krzepy co powinien mieć rozebrałem filtr

i jest cały zalany paliwem do tego brakuje dwóch wężów co idą do baku obok kranika??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieknie ci paliwo albo przez kranik i wezem podcisnienia bezposrednio do kolektora ssacego, albo przez zaworki iglicowe.

Najpierw sprawdz kranik czy w pozycji ON z niechodzacym silnikiem paliwo nie przedostaje sie do wezyka podcisnienia ( mniejsza srednica ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam pisałem już prędzej o problemie mojej r6 że śmiga tylko mniej więcej pomiędzy 120-130.a teraz się przyznam że dałem gafe

bo nie zauważyłem że licznik mam w milach ;p

więc jedzie trochę więcej i czy może być to motor zablokowany?? wymieniłem filtry świece olej silnik pracuje równo po czym moge stwierdzić czy ma blokadę dodam że motor przyjechał z Angli i co najlepsze nie ma wpisane w dokumentach mocy.

Czy motor można samemu odblokować czy trzeba jakiś specjalnych narzędzi fachowców ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaja sobie robisz?Jeśli naprawdę nie odróżniasz 120km/h od 120 mil/h to lepiej zostaw w spokoju tę zabawkę bo sobie krzywdę zrobisz.A poza tym to jakim cudem zarejestrowali Ci moto w Polsce skoro nie wpisano mocy silnika?Jeśli jeszcze nie rejestrowałeś w kraju to diagnosta i tak powinien tę moc ustalić i wpisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...